Diskuze

Na zvládnutí změn klimatu půjdou letos tři miliardy, řekl ministr Brabec

Ministerstvo životního prostředí uvolní do konce roku další tři miliardy korun na adaptaci a přizpůsobování se klimatickým změnám, ze značné části suchu. V televizních Otázkách Václava Moravce v ČT to řekl ministr Richard Brabec. Jeho resort do konce roku předloží vládě čtyřsetbodový plán na zmírnění dopadů klimatických změn.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

jj, je to dobrý kšeft strašit globálním oteplováním. R^

0 0
možnosti

A proč nikdo neřeší stavbu obrovských hal na okrajích velkých měst!!. Jsou to již tisíce hektarů. Místo toho, aby se srážky vsákly, tak odtečou rovnou do kanálu. Beton a plech výrazně ohřívají okolí. Navíc je tak zabírána kvalitní zemědělská půda. Na jaké půdě tedy bude pan ministr činit opatření, když tam budou stát haly??? Notabene haly, kde se nic nevyrábí. Jsou to jen sklady a to většinou poloprázdné. Myslím, že si tady sami pomalu ale jistě vyrábíme poušť.!!

0 0
možnosti
JH

J86a25n 27H83r79u78z18a

26. 9. 2016 11:47

Pod praporem revoluce "Zvládnutí změn kimatu" utratíme ještě hodně miliard zbytečně.

0 0
možnosti
VH

Zakažte vypalování deštných pralesů,MHD celosvětově zdarma,kamiony na železnici a jízda od kolejí nejkratší cestou do místa určení,vyřešit veřejnou dopravu tak,aby se lidé dostali tam,kam potřebují.Tímto odpadne tvorba CO,obnovením deštných pralesů se zvýší jeho absporce.Zlevněte zemní plyn a elektřinu.Lidi přestanou topit PETkama a nebude co řešit.

1 0
možnosti
LM

Ten ilustrační snímek je fakt vypovídající. Ani ne tak o suchu, jako spíš o úrovni redakce! :-D

"Fotograf iDNES.cz Dan Materna svým objektivem zaznamenal, jak vypadá rozpálený sever republiky z ptačí perspektivy."

Tak určitě - letní žně, prach za kombajnem, strniště. To je na letních polích zcela nevídaná anomálie! Je potřeba radikálně zasáhnout proti takovému počasí!!! :))))

0 0
možnosti
AE

Klima lidstvo není schopné zvládnout. Poctiví klimatologové by to potvrdili, kdyby existovali. Klima ovlivňuje Slunce, vliv lidí je nepostřehnutelný.

0 3
možnosti
JH

J62a75n 46H76r38u61z51a

26. 9. 2016 11:49

Klima ovlivňuje více faktorů. Kromě aktivity Slunce to je třeba deklinace a naklonění zemské osy. Podle nadpisu článku jsem si myslel, že za 3 mld někdo pohne zeměkoulí.;-D

0 0
možnosti
PK

Tak prostředky vynaložené na zvládnutí změn klimatu jsou vynaloženy správným směrem. Otázka je, zda budou vynaloženy efektivně.

Je to zásadní kvalitativní změna proti prostředkům na boj proti změně klimatu...

0 0
možnosti
AK

Tri miliardy vyhodene do luftu!

1 2
možnosti
MZ

Nevim, jestli prehrady jsou to spravne reseni. Zadrzi neco malo srazek, ale problem je spis ve stavu spodnich vod. A tem zadna prehrada nepomuze.

Nejvetsi problem jsou velka zcelena pole osazena kukurici a repkou, ktera nejen ze jsou zvlaste repkou uplne vyzdimana, ale nezadrzuji zadnou vodu.

Potiz je v tom, ze nejvetsi darebak v zemi Babis si prosazuje zakony, na zaklade kterych si jeste za takoveto drancovani pudy vyplaci mliiardy dotaci a to za hlasiteho potlesku zelenych posuku.

To pak nejake 3 mld tezko muzou spasit tuto zemi.

3 0
možnosti
JS

J27a74n 12S19t73e14h61l68i38k

25. 9. 2016 18:21

Viděli jste někdy na poli pramen ? . Já ne . Proto když jedu k Praze nebo na jižní moravu a vidím ty lány polí , kde je absolutní sucho, tak se nedivím že se v krajině nezdržuje voda. Chybí tam prostě členitost a rozmanitost (chvíli pole , chvíli les) . Ono odlesnit většinu evropy asi má nějaký následek :-)

5 0
možnosti
WD

Mimochodem, víte, kdy došlo k masivnímu odlesnění Evropy? A nebojte se to posunout do minulosti. Hodně posunout.

Největší vlna odlesňování v Evropě proběhla už před 13. stoletím, spustilo to zemědělství a rozšiřování usedlostí, ale největší skok přišel s rozvojem těžby a zpracování kovů a výroby skla a cihel, kdy se odlesňovalo i v oblastech pro zemědělství nepoužitelných, tedy tím prošla většina kopců u nás (třeba Šumava kvůli sklářství byla skoro holá, protože bylo zvykem postavit sklárnu, vytěžit les a posunout se dál, lesy se cíleně neobnovovaly jako dnes). V pozdější době je těch změn už relativně málo, v posledních 20 letech se plochy lesů drobně zvětšují. Jejich skladba je sice mizerná ještě pořád, ale ta hospodářská výsadby je tady taky už stovky let, vysazovat rychle rostoucí smrky bylo v módě už před 300 lety.

To, co je průser posledních let (cca 100 let), je masivní odvádění vody z krajiny - narovnávání toků, přehrady, scelování polí (a tedy likvidace remízků a mezí). Navíc mizí i různé rybníky. Nečistí se, zarůstají, náplavové louky se zastavují... To se bohužel nezměnilo, jen s rozvojem techniky zhoršilo (kdyby to uměl středověký člověk, dělal by to úplně stejně).

2 0
možnosti
FK

Ono se to dá zvládnout? Poručíme větru dešti.

..To už tu bylo a nešlo to. Změna režimu na tom nic nezmění. :-)

0 3
možnosti
PHH

Právě že neporučíme a tak se musíme přizpůsobit. Opatření proti suchu se dělají všude ve světě. Nejjednodušší je opravdu vrátit půdnímu fondu kvalitu, tj. používat hlubší orbu, nescelovat pole, ale naopak je drobit, neudusávat půdu a používat organická hnojina nekontaminovaná různými léky pro obnovu humusu. A vysazovat lesní pokryv kde se dá. Nádrže jsou také valmi potřebný doplněk těchto opatření.

3 0
možnosti