Diskuze

Členství v EU nás stojí 12 miliard týdně, přeli se Britové kvůli brexitu

Další duel mezi stoupenci a odpůrci odchodu z Británie se odehrál ve čtvrtek večer, kdy se bývalý londýnský starosta Boris Johnson a skotská premiéra Nicola Sturgeonová vzájemně osočovali v televizní debatě. Diskuse se točila okolo ekonomiky a přistěhovalectví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LD

A víte proč? Protože ta neschopná proelitářská vláda EU nic nedělá pro občany, ale hledá plná korýtka. Neschopnost v otázce migrace nás jen utvrdila. EU ano, ale bez politiků a Bruselu.

7 2
možnosti

EU slouží především určování pravidel na jednotném trhu zboží, služeb a práce. To celkem funguje .Jsou ještě nějaké drobné kompetence v jiných oblastech, ale nejde o nic velkého - něco jako možnost vynutit na členských zemích uplatňování nějaké migrační politiky EU opravdu nemá - a nevypadá to, že je převažující zájem na takový převod kompetencí.

2 0
možnosti
JP

tak doufejme že vyhrajou stoupenci Anglie-je vidět,že úplatná a zkorumpovaná EU už stihla podplatit ve všech zemích hromady eurohujerů-co profitují a mají se dobře:-/Rv

14 5
možnosti
PS

Mě jsou tedy milejší podplacení diskutéři od EU, než od Putina. Když už......!

2 5
možnosti
MK

Hlavně se drahá Nicola projevila jako klasický kariérní politiky, který odmítá odpovídat na přímé otázky. Například na otázku zda bude požadovat další referendum o nezávislosti Skotska, pokud Britové svolí pro Brexit, odpověděla "nebudu teď spekulovat, proto tady nejsem". Samozřejmě, že "pro to tam byla", protože to spolu úzce souvisí.

7 1
možnosti
JJ

J13i78ř98í 26J12í54l29e19k

10. 6. 2016 11:15

coby kdyby je spekulace ;-)

0 2
možnosti
JJ

J69i43ř82í 21J74í51l14e24k

10. 6. 2016 11:01

jo, GB odvádí 10 miliard, ale vrací se jí 4 miliardy. Krom toho mimo EU by platila tak jako tak miliardy za přístup do EHP, jako je platí země EFTA

0 4
možnosti

Takže nám chcete sdělit, že ztrácet 10 giga týdně je moc, ale ztrácet pouhých 6 giga týdně už je v ažůru? ;-D

4 1
možnosti
JJ

Kdyby v Anglii byli Britové tak to beru ale izolovat se když jsou už plní muslimů je blbost, navíc v EU je ekonomicky nejmocnější Německo a po brexitu a případným vítězství Trampa bude pánem Evropy Německý jazyk a na anglinu se zapomene.

0 12
možnosti
JH

Ma strach aby neohrozila budoucnost svych deti, aha tohle ji pripomenou jeji dcery v burkach za 15 let EURv

8 3
možnosti

To vůbec neřeší - pokud se baví o imigraci, hlavním problémem jsou Východoevropané.

8 1
možnosti
MK

No nemaji to briti jendoduche - spousta jejich sluzeb stoji na pristehovalcich a jejich ochote delat za male mzdy (pritom bez naroku na jakekoli davky prispevky apod), ale zaroven jim ti pristehovalci vadi a maji pocit ze je nejak dotujou (pritom je to naopak).

4 6
možnosti

No jak kteří přistěhovalci. Je potřeba důsledně rozlišovat ty evropské, kteří ekonomickým přínosem jsou a ty muslimské, kteří jsou přínosem maximálně tak pro (ne)ziskovky zabývající se již léta a marně jejich integrací.

4 3
možnosti
PS

a ve Frankfurtu (Geldfurtu) se již pomalu připravují na převzetí role finančního centra EU. Nájmy stoupají a britští finančníci pomalu skupují nemovitosti a byty jako tažní ptáci.

0 0
možnosti
MK

M76a53r81t68i92n 92K87r89a21l

10. 6. 2016 10:11

Opravdu? Já myslím, že žádný Brexit nebude. Je to ale jen můj osobní názor.

0 0
možnosti
MJ

Historie ukazuje, že politické odtržení vlastně nikdy nemá zásadní ekonomický dopad. Tady to bude podobné, formálně možná vystoupí a přestanou platit příspěvky a nahradí je "fondem" pro přístup k trhu, jako platí Norsko.

Dopad bude spíš politický, dezintegrace oslabuje zahraniční vliv.

0 0
možnosti
JJ

J57i13ř91í 35J53í12l38e47k

10. 6. 2016 11:07

už teď klesly akvizice a fúze o 39%....podobně investice

0 0
možnosti
PS

Pani Krivanek, přečtěte si něco o historii země, ve které žijete.

Obzvláště doporučuji léta okolo 1803, kdy Napoleon v Meditationsakte přikázal tehdy rozválčeným Švýcarům, federativní struktury s nezávislými kantony.

To budete překvapena, že Švýcarsko vlastně vzniklo z rozkazu Napoleona.

Am 5. Mai 1798 wurde die Alte Eidgenossenschaft nach kurzer Gegenwehr von Frankreich besetzt und unter der Bezeichnung «Helvetische Republik» als Tochterrepublik seinem Einflussgebiet einverleibt. Die Helvetische Republik war das erste moderne Staatswesen auf Schweizer Gebiet und im Gegensatz zur Tradition als Einheitsstaat stark zentralistisch organisiert. Die bisherigen Unterschiede zwischen Untertanenlande und herrschenden Städten und Orten wurden aufgehoben. Rechtsgleichheit, Schaffung eines einheitlichen Wirtschafts- und Währungsraumes, Glaubens- und Gewissensfreiheit waren nur einige der fortschrittlichen Neuerungen, die damit Eingang in die Schweiz fanden. Als französischer Satellitenstaat wurde die Helvetische Republik jedoch in die Kriegsereignisse der Koalitionskriege hineingezogen und mehrfach Kriegsschauplatz. Nach mehreren Staatsstreichen und der Niederschlagung eines bewaffneten Aufstands verordnete Napoleon Bonaparte 1803 in der Mediationsakte der Schweiz wieder eine föderalistische Verfassung mit autonomen Kantonen. Als Staatsname wurde die Bezeichnung «Schweizerische Eidgenossenschaft» festgelegt. Die ehemaligen Untertanengebiete und die Zugewandten Orte wurden in die neuen Kantone St. Gallen, Graubünden, Aargau, Thurgau, Tessin und die Waadt umgewandelt.

0 0
možnosti
PS

uvádím to proto, abyste si nemyslela, že Švýcaři vyhnali šlechtu a od té doby vládl Volk, jak jste se poněkud neštastně vyjádřila níže v diskuzi.

0 0
možnosti