Diskuze

Rakušané našli zlatý poklad českých Keltů, má milionovou hodnotu

Rakouští archeologové nalezli nedaleko Lince keltský zlatý poklad v podobě 44 mincí. Mince pravděpodobně pocházejí z oblasti dnešních Čech, kdy žil keltský kmen Bójů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LU
AK

Myslite, ze si Rakusane take mysli, ze nasli poklad ceskych Keltu? Naaa.

2 0
možnosti
Foto

...toto som priateľom v Česku vždy závidel, oni majú aj Českých Keltov, kolónie ako Česká Kanada, Česká Amerika, České Švícarsko. Ide ma poraziť, keď si pomyslím, že na území dnešného Slovenska žili len takí obyčajní Kelti bez príbuzenstva. Rád by som sa opýtal autora či aj tých sovietkých vojakov, ktorí boli "dočasne" v Československu volá Českí Sovieti:-P...

0 0
možnosti

Peter Krivda Soliwarski

Názvy se vztahují k místum nebo k národnostem, které tam dlouhodobe zijí.

To u Sovetu nebylo, otravovali zde sice hodne dlouho, ale z hlediska historie to tak dlouhé nebylo, aby se pro to zacal pozívat název, dle mne stací - sovetstí okupanti. Nehlede k tomu, ze kdybyste to chtel pouzít, musel byste napsat - ceskoslovenstí Soveti, nikoliv cestí. :-P

2 0
možnosti
LA

Škoda, že je zlato tak drahé - sbírání mincí je snad jediný smysluplný koníček vzhledem k tomu, že mince vydrží skoro všechno a neztrácí hodnotu.

0 0
možnosti
ZD

Čeští Keltové, Rakouský Afgánec, Německý Syřan, Francouzký Alžířan.....

8 0
možnosti
RS

A nebyli to rakouští Keltové, nebo francouzští, nebo slovenští...? A nebo není titulkář padlý na hlavu?

16 3
možnosti
MZ

Tak inteligentní člověk to pochopí. Netřeba brát titulky doslovně...

9 0
možnosti
GF

G79e50o62r56g20e 14F43o45x

9. 6. 2016 5:00

Jedná se o keltské statéry, které se nerazily, ale odlévaly. Podobný poklad se našel i u našich Podmokel v roce 1771, jen mincí bylo podstatně více, asi až 50kg. Poklad byl téměř celý roztaven a zmincován na tzv. Fürstenberské dukáty. Zlomek pokladu, několik statérů a zachovalý okraj bronzového kotle, ve kterém byl poklad uložen, se nacházejí v Národním muzeu v Praze.

25 0
možnosti
GF

G82e13o65r10g61e 13F48o76x

9. 6. 2016 4:50

Tyto mince se narazily, ale odlévaly!

5 0
možnosti
OF

Meli zustat u smenneho obchodu. Kdo moh tusit ze se zavede nejaka inflace a penize budou neustale ztracet hodnotu. Staci nejaka nestabilita na jinem konci sveta a chleba muze stat miliony a pritom je porad z urcite vahy mouky a objemu vody. Nebo se nejaky papalas rozhodne a vsem v republice klesne hodnota uspor.

5 9
možnosti
JP

Tehdejsi penize nepodlehaly inflaci, protoze byly vyrobeny ze zlata. Nebylo je mozne vyrobit kliknutim, tak jako dnes.

4 0
možnosti