Diskuze

Afghánská armáda je plná „mrtvých duší“, místo vojáků bojují policisté

Kolik mužů slouží v afghánské armádě je velká neznámá. Velitelé švindlují s jejich počty v jednotkách a záznamy armády jsou plné jmen dávno padlých vojáků. Vláda se zoufale snaží armádu posílit policisty z hraničních přechodů, čímž ale ohrožuje už tak zranitelnou hranici s Pákistánem a otevírá pole pašerákům.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ale neokoukali to od ČR? Kolik policistů supluje práci armády na hranicích vlastního státu?

0 0
možnosti

Implantace demokracie vojenskou silou do zaostalé země se silným náboženstvím středověku, se opravdu nemůže podařit, pokud tam minimálně nebude tvrdě vyžadována vajensky, po dobu minimálně 50 let, ale jistota je tak 100. Odejít po tak krátké době a přenechat zemi slabé vládě a nedisciplinované armádě, opravdu nemá smysl, v tomto případě byly veškeré předchozí oběti zcela zbytečnéRv:-/

2 0
možnosti

Výsledek veškrze žádný. Stálo za to, tam vůbec vstupovat tímto způsobem. Za 11. září tam měli vletět na chvilku, vymlátit nejméně polovinu Talibanců, když by nešlo všechny a rychle se stáhnout. Tyhle vlekoucí se gerilové války se nedají vyhrát. A Afgánci ať si svůj problém řeší sami. Stejně o náš způsob řešení nestojí a demokracie v zemí, kde je kmenové uspořádání a žijí prakticky ve středověku, je nesmyslná utopie. Takže hromada vyhozených peněz a co je nejhorší, spousta zmařených životů naších vojáků a zraněných, kteří se s náledky budou potýkat celý život.

2 0
možnosti

Co mel Taliban spolecneho s 9/11?

0 0
možnosti

J48a21n 19B18a89b10i22č83k29a

18. 5. 2016 23:12

Jediné řešení tento nesmyslný slepenec Afganistán rozdělit. Tadžiky připojit k Tadžikistánu, Uzbeky k Uzbekistánu, Pešty k Pakistánu, Harara kteří jsou shia, by mohl ochránit Irán. Ani Talibánu a že to byli tvrdí bojovníci se nepodařilo ovládnout celý Afganistán, nešlo to ani v Jugoslavii.

0 0
možnosti

porucik goodbody by jim to spocital na totata ;-)

0 0
možnosti

J75i30r23i 97H28u36b36k87a

19. 5. 2016 7:17

Myslíte přednáškou o pravidlech kriketu? ;)

1 0
možnosti

P63e70t33r 68K15m88í57n36e65k

18. 5. 2016 21:57

Otázkou je, nakolik opravdu Afghánci stojí o tu dovezenou západní demokracii. Podle článku moc ne... Jestli není chyba v tom?

8 1
možnosti

A kolik čechů stojí v roce 2016 o demokracii západní civilizace, a nechtělo se vrátit pod putinovská křídla a RVHP 2016?

0 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
11 0
možnosti

Už asi druhý článek o tom, jak to v končinách na východ a jihovýchod od Středozemního moře chodí. Desítky, spíše stovky let. Změnu a vývoj k lepšímu, podle našeho pohledu nevidět. Peníze, prostředky, materiál, snaha, čas vylité do kanálu.

10 0
možnosti

Prostě je to národ k ničemu .. hned jak dostali Ládina tak se měli spakovat a odjet. Zbytek byly jen vyhozené peníze ..

9 0
možnosti

Ládina... bin Ládina... nebyl to ten bohatý a vlivný Saudský Arab (abych byl fér, od roku 1994 bez státní příslušnosti), kterého dostali nakonec v Pákistánu, u oficiálního spojence USA? Myslím, že při útoku na Afghánistán nešlo Bushovi primárně o bin Ládina, spíš možná o to ukázat svaly a získat si přízeň USA voličů.

"V průběhu přelomu září a října 2001 Spojené státy žádaly po Tálibánu vydání bin Ládina z Afghánistánu, ve kterém v tu dobu přebýval. 28. září byl zveřejněn rozhovor s Usámou bin Ládinem, ve kterém prohlásil, že do útoků z 11. září nebyl zapleten. Tálibán chtěl důkazy, které by bin Ládina z útoků z 11. září usvědčovaly, a možnost, aby byl souzen podle práva šaríja. Spojené státy nebyly schopny nebo ochotny tyto důkazy dodat. Po neúspěšných jednání Spojené státy spolu s vojsky tzv. Severní koalice (resp. mezinárodně uznávané afgánské vlády) na Taliban zaútočily (nejdříve vzdušnými nálety a poté pozemními vojsky). Nálety trvající týden měly na svědomí desítky lidských životů z řad civilistů. Tálibán v té době žádal, aby nálety ustaly a 14. října 2001 změnil své stanovisko a byl ochotný započít jednání o vydání Bin Ládina, což ale George W. Bush odmítl.[24] Severní koalice následně tamní režim Talibánu vytlačila z hlavního města a většiny území země s výjimkou horských a pohraničních oblastí."

3 1
možnosti

Seržant Dibson a rotmistr Grope.

Ta kniha se hodí pro každou příležitost.

1 0
možnosti