Diskuze

GLOSA: Jiří Komorous, generál v kožených kalhotách

Prezident Miloš Zeman v neděli jmenoval nové generály a mezi poctěnými byl i nyní již brigádní generál Jiří Komorous. Jeho minulost i některé současné kroky vzbuzují pochybnosti, zda hodnost dostal ten správný. Zároveň je to ale jeden z nejloajálnějších lidí, které policie má, shrnuje redaktor MF DNES Jakub Pokorný.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZL

Komorous: schopný kariérista bez morálních zábran, hlavně hrabat pro sebe za všech okolností za každého režimu

0 0
možnosti
MT

M22i14l90a18n 70T42a64k54a75c

13. 5. 2016 16:16

Tak jsme tých bolševikov byli,čo to tárám, Herr General vlastě tovařišť general, som volako pomýlený....:-) Hlavně,že vymizeli drogy z pražských ulic, jména ulic,kde se to dá bez problému koupit jsou v minulosti i dnes veřejně známá....to se nezměnilo

0 0
možnosti
VP

Není nad to se držet pravidla : "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" a právě toho se současný generál Policie ČR Jiří Komorous celý svůj život vždy držel, a jak je vidět "neprohloupil", dokonce se dostal i do přízně prezidenta Zemana, čímž se každý kariérní policista pochlubit nemůže.

0 0
možnosti
PC

P33e37t83r 37C12u90ř42í28n

10. 5. 2016 9:11

to je přesně ten týpek co by byl generálem za jakýhokoliv režimu. Soudruh ( ehm pardon) herr ( pardon) pan generál.

4 0
možnosti
FN

Autor článku vyčítá Komorousovi kožené kalhoty a krátká sestřih. A to měl nosit kraťasy a dredy, aby se vám zalíbil?

1 2
možnosti
JJ

Komorous: "Mým celoživotním cílem je služba ve složkách StB a zde dosáhnout úrovně velmi dobrého odborníka."

3 0
možnosti
VP

Byla to předlistopadová snaha soudruha Komorouse uplatnit se v tenkrát prestižní StB. Když to v listopadu 89 prasklo, Komorous okamžitě poznal, že slibná kariéra u StB skončila a vrhnul se na pole zatím moc neorané, t. j. boj proti drogám a tam získal ostruhy a vešel ve veřejnou známost.

Dnes si může říkat to co major Terazki v Černých baronech : "Čo bolo před listopadem 89, to bolo, těrazki som generálom".

0 0
možnosti
PV

P19e46t59r 63V69a34l96i95š

9. 5. 2016 20:08

Ty výrazy v obličejích přihlížejících, co se jim asi honí hlavou? Tipnu si - poblije ho, nepoblije ho

3 3
možnosti
AB

Jiří Komorous, nezkorumpovaný policajt, hrdý na svou stavovskou čest. Kolik je u nás takových?

4 5
možnosti
AB

No drogisti ho rádi neměli. Taky to zkoušeli všemi způsoby:-)

0 0
možnosti
JK

Nelze soudit člověka podle toho jak se oblékal, nebo co dělal. Vždyť i takový Havel byl obyčejným kulisákem a jeho disidentská činnost se většinou odehrávala s lahví alkoholu v ruce a kam to až dotáhl;-)

4 1
možnosti
RK

To má tak někdo štěstí na povyšování!

Desátník absolvent Komorous dostal podporučíka hned v přijímači na vojně. Šikovnek kluk.

Takový raketový start měli členové a kandidáti KSČ, neboť šli hned na školení do Komorního Hrádku, dostali hvězdu a šli dělat politruky. Bezpartijní špagáti šli z Valmezu rovnou na stavby. Ale zase tam byla větší sranda. Uznejte, co má ze života takovej politruk... :-)

No a z podporučíka na generála - to už je hračka.

7 3
možnosti
JV

Pane Křivánku, je vidět, že máte v hlavě guláš a melete páté přes deváté. Pletete vojenskou hodnost s policajtskou a vůbec vám to není divné. Kdybyste byl na vojně, tak víte, že absolventi vysokých škol nastupovali na rok základní službu s hodností, jakou obdrželi při závěrečných zkouškách na VŠ. Tzn. svobodník absolven, desátník absolvent nebo četař absolvent. Četaři byli do půl roku povyšováni na podporučíka, ostatní ho dostávali většinou do civilu. Takže zcela běžný, nikoliv raketový start a už vůbec nebylo podstatné, jestli byl absolvent (špagát) nějakým kandidátem strany. Rád jsem vás poučil a doufám, že už nebudete mlít nesmysly.

2 2
možnosti