Diskuze

VIDEO: Prezident Keni zapálil tuny slonoviny, chtěl upozornit na pytláctví

Keňský prezident Uhuru Kenyatta v sobotu zapálil 105 tun slonoviny a přes tunu nosorožčích rohů zabavených pytlákům. Chtěl tak upozornit na velké množství afrických slonů, které pytláci zabíjejí. Ke Kenyattovi se připojil o jeho gabonský protějšek Ali Bongo Ondimba. V Keni v pátek začal regionální summit o způsobech boje proti pytláctví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tohle nic neřeší, to co spálili se pytláci budou snažit zase získat. Spíš by to chtělo zaplavit trh umělou slonovinou a tím snížit cenu. Dost velká poptávka je kvůli údajným afrodiziakálním účinkům, těm by stačilo jako slonovinu prodávat třeba rozemleté nehty, složení a účinky to má podobné.

1 1
možnosti

Trh nikdy nebude zaplavený, maximálně na krátky čas. Prodat to nic neřeší...

1 0
možnosti

Pytláci zcela jistě nezuří, ale radují se.

1 1
možnosti

Prostě takové hloupé, zbytečné havlovské gesto.

1 2
možnosti

Je fakt, že Keňa je velká, ale za 3,5 miliardy by se daly udělat tak účinná opatření, že by si pytláci ani neuprdli.

3 1
možnosti

nápad sice dobrej, ale tam je (v celé Africe) tak velká korupce, že se obávám, že by ty peníze skončily někde jinde :-(

2 0
možnosti

Mediální šaškárna, samozřejmě že to pytláky neodradí. Keňa roku 1977 uzákonila zákaz lovu volně žijících živočichů, nyní je původní stav zvěře cca na 20% původního stavu, vše vybito pytláky a domorodci. Pro srovnání, v Tanzanii odhadem v 1973 žilo 380000 slonů, zákaz jejich komerčního lovu. Než znovu povolili jejich lov v 1983, tak jejich počet klesl na cca 80000. Místní vláda uznala, že zákaz lovu byl chyba. V roce 2009 odhadovaná sloní populace cca 130000. Důvod? Někomu se to nebude líbit, ale realita je taková, že kde se s rozmyslem komerčně neloví, tak nikdo zvěř nehlídá - v Africe na to nejsou peníze (což majitelé loveckých revírů alespoň trochu dělají). Domorodcům (až na výjimky) je volně žijící zvěř zcela volná, mnohde na obtíž, raději otráví vodu, úrodu, jen aby se divokých slonů zbavili.

1 1
možnosti

civilizovani lide predmety ze slonoviny bojkotuji.

Chapu, ze to jeste nedoslo do vychodni Asie.

Moje mama dala kdysi pred lety nejake naramky a privesky ze slonoviny me manzelce. Dostala je od rodicu kdyz byla jeste holka, ve 30. letech minuleho stoleti, tak je predala dalsi generaci. Manzelka je uklidila do krabicky a nikdy je nenosila ani nosit nebude.

0 0
možnosti

Pokud už kuli tomu vybili X slonů, bylo by mnohem účelnější legalizovat jí. Tím se srazí její cena pro pytláky a pak, utržené peníze lze použít na ochranu toho, co ještě zbylo. Přijde mi to dost kontraproduktivní.

8 2
možnosti

P44e57t40r 72Š93ů11n57a

1. 5. 2016 21:23

To jsou hustý úvahy...

2 1
možnosti
Foto

Čistě ekonomicky - není to blbost? Když zničí tuny slonoviny, pak její cena na trhu musí zákonitě vzrůst, a tedy bude pro pytláky daleko lukrativnější pytlačit!

11 2
možnosti

Nějak tak. Místo zaplavení "trhu" takovým množství volí raději zničení a poptávka zůstane, ne-li se zvýší.

0 0
možnosti

Dokud budou v Číně věřit pohádkám o pozitivním vlivu slonoviny na růst mužského přirození a zvyšování libida, tak se nic nezmění. To je válka proti lidské hlouposti.

3 0
možnosti

Ta víra ve vliv na potenci se váže k rohům nosorožců, slonovinu si kupují, aby vypadli, že jsou bohatí a mají na to

1 0
možnosti

Posílám peníze dvěma organizacím, které se zabývají ochranou slonů a nosorožců. Problém je čínská vláda a vietnamská vláda kdyby chtěli tak je problém vyřešen během pár týdnů. Ale asi v tom mají prsty tak nic nedělají :-(

3 0
možnosti

dost naivní, 99% příspěvků zahraničním příspěvkovým organizacím končí v jejich provozu

1 1
možnosti