Diskuze

OBRAZEM: Černobylská příroda po katastrofě ožívá, lesy jsou plné zvířat

Před třiceti lety se okolí ukrajinského Černobylu vylidnilo. Domy zchátraly a pole od té doby nikdo neobdělával. Příroda však neměla na výběr a musela se s následky jaderné katastrofy sama vypořádat. Dnes překypují okolní lesy životem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

lesy jsou plné zvěře. a v noci příjemně světélkují....

3 1
možnosti

P56e79t50r 10K11ř53í19ž

16. 4. 2016 17:41

Viděl jsem o tématu dokument. Pokud se pamatuji správně, rozdíl mezi člověkem a většinou zvířat je v tom, že člověk žije dlouho a radioaktivní látky se v něm hromadí. Naopak většina zvířat žije krátce, pročež se rozmnoží a zemřou dříve, než jim spad stačí způsobit onemocnění. Výjimkou by měli být vlci, medvědi, koně aj. Také záleží na tom, zda zvíře je masožravec či býložravec. Jako v moři - dravé ryby obsahují mnoho těžkých kovů. Za jak dlouhý život radioaktivita způsobí genetické změny, netuším.

Taky je nutno vzít v úvahu, že v oblasti Černobylu jsou různé (velmi nepravidelné) oblasti, kdy v jedné jsou jen mírně zvýšené hodnoty, zatímco nedaleko jsou smrtelně zamořená místa. Každopádně je to velmi zajímavá přírodní laboratoř.

V dokumentu bylo pozoruhodné, jak již zmizely některé silnice - prostě je zasypalo listí, byla naváta hlína, v ní vyrostla tráva a již i stromy. Jdete hustým lesem, přičemž netušíte, že pod vámi je asfaltka... Civilizace bez udržování zmizí velmi rychle.

7 0
možnosti

Tak. Navíc nikdo neví, kolik z toho množství zvířat uhyne stářím a kolik na nemoc z ozáření. Mršiny zmizí velice rychle.

3 0
možnosti

Na tom je krásně vidět, jak negativní dopad na zvířenu má člověk .... když člověk zmizí, zvířeně se začne dařit

1 0
možnosti

Zdarny pripad toho, jakym nicivym vlivem je lidska pritomnost. Pozustatky jaderneho vybuchu , jsou proti tomu prochazka ruzovou zahradou...

2 0
možnosti

J89i51ř79í 96M17o28r35s93e

16. 4. 2016 17:31

Logicky. Přírada podobné věci řešila ve své předlouhé historii už mnohokrát a dokonce i mnohem drastičtější věci.

Oproti tomu, taková biopaliva, to je hnus se kterým se příroda setkává poprvé, protože s tím mohla počítat jen těžko.

6 0
možnosti

J31i39ř24í 28M82o45r47s55e

16. 4. 2016 17:17

Hiroshima, jaderný výbuch, dnes populace přes milion, nic zvláštního. Nagasaki, jaderná exploze, dnes populace přes půl milionu, žádný problém. Ostrovy, sloužící jako jaderné testovací polygony těch nejsilnějších zbraní, dnes znovu obydlené, žádný problém. Oblasti například v USA (Nevada) užívané pro testování jaderných zbraní, žádný problém, život jde dál.

Černobyl, jaderná havárie, roztavený reaktor, upšouknutí radioaktivní páry a příslušné děje kolem, TRAGÉDIE, TRAGÉDIE, TRAGÉDIE, jaderné "konference" pořádané v Autoklubu ČR aktivistkami od Jihočeských matek, Calla, Hnutí DUHA atd.

Že vás ty kraviny ještě baví "tisknout" redakce. To je jako byste tady znovu a znovu rozebírali všešchny ty ropné katastrofy, o kterých celá léta drmolí ekologističtí pošuci z GreenPiss a když tam zajedou vědci, tak už po několika málo letech zjistili, že po katastrově nejsou ani památky, protože příroda, narozdíl od zelených pošuků ví, co má dělat a jak to dát do pořádku.

3 9
možnosti

D76e64n52i77s 67H35u40m80l

16. 4. 2016 17:20

než začnete psát takové bláboly, tak si prosím nejdřív přečtěte, jaký je rozdíl mezi jadernou bombou a jaderným reaktorem.

5 0
možnosti

J90a55k44u88b 15R57o17u62s

16. 4. 2016 16:36

Černobylská příroda začala ožívat ihned po katastrofě. iDnes po 30 letech objevil Ameriku. ;-D

3 1
možnosti

Není to tak veselé, jak se povídá. Biodiversita v okolí klesla až na 50%, zkrátka citlivější druhy v místě vymřely. Např. pavouci, stejně jako v okolí Fukušimské elekrárny, místo symetrických pavučin tkají asymetrické a křivé konstrukce, patrně vlivem radiace. Ptáci mají častější tumory či degenerace, naopak někteří se přizpůsobují radiaci. Zdroj zde: https://youtu.be/TG-nwQBBfmc. Doporučuji.

4 0
možnosti

nééééé blbost ;-D tady děcka dole to ví nejlíp , pročež se budou ohánět agumentem že nějká za.....r ukrajina za to nestojí , to už psaly u podobného článku i na technetu

0 3
možnosti

napsal bych to ......"ožívá"..... , protože co se do zóny dostane z vjějšku většinou chcípne na ozáření dřív než se stihne spářit , takže je to vlastně nejsterilnější přírodní rezervace planety

1 15
možnosti

A má to same vyhode, trefite jelena, pohutnate si na mase a jeste mate z paroží krasnou lampičku

0 2
možnosti