Diskuze

ZÁŘÍ: Ajlanovo uprchlické poselství, Rusové v Sýrii a automobilová aféra

Začátek školního roku přinesl rozmanitost témat. Ať už to bylo zapojení Ruska v konfliktu v Sýrii nebo skandál, který otřásl s německou automobilkou Volkswagen. Většinu předních stránek novin však okupovala uprchlická krize, jejímž symbolem se stala fotka utopeného chlapce na březích Středozemního moře.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LF

Ajlanův příběh je typickým nástrojem "prouprchlické" propagandy - je předkládán naohýbaný tak, jak se to propagandě hodí Rv

0 0
možnosti
TS

Tedy odbýt Rusko jedním odstavcem, iDnese, styď se (jestli vůbec víš, co to je). Ostatní mrkněte na příspěvek pana Čady úplně dole.

0 0
možnosti
Foto

Ze jim neni trapne zase tlacit Ajlana, kdyz tu vsichni vedi, jak to s nim bylo doopravdy....

3 0
možnosti
JS

J57a45n 20S85o83u45č41e66k

29. 12. 2015 11:47

Zapomněli jste dodat, naaranžovaná fotka utopeného chlapce. Navíc chlapce, kterému se jeho otec ani neobtěžovat dát záchranou vestu a kterého posadil do vratkého člunu jen proto, že si chtěl dát v Německu udělat zdarma nové zuby. Inu některé etnikum má k životu svých bližních a blízkých trochu jiný vztah.

12 0
možnosti
AF

A88l82e26š 88F69a50r71d98a

29. 12. 2015 11:27

Jaké Ajlanovo poselství? Ajlan byl obyčejnej nešťastnej arabskej kluk, kterého připravil o život jeho vlastní otec a nějaké novinářské hyeny ho pak naaranžovaly a zneužily ve své propagandastické kampani proti Evropanům.

18 0
možnosti
JB

J61i24ř89í 82B53r85o92ž

28. 12. 2015 11:38

Ajlanovo uprchlické poselství svědčí především nezodpovědném otci- pašerákovi. Člověku, který se v honbě za údajnými vysněnými novými zuby v Kanadě neštítil riskovat život své rodiny Rv To je skutečná tragédie

9 0
možnosti

Pokusy Saúdské Arábie srazit „Rusko na kolena“ dumpingovými cenami ropy selhaly, konstatuje německý deník Junge Welt. Jak je uvedeno v článku, Rusku se podařilo vstoupit na nové trhy, zejména na ten čínský.

Podle čínských celních údajů Saúdská Arábie v roce 2014 snížila dodávky ropy do Číny z 55 až na 20 milionů tun, zatímco Rusko zvýšilo vývoz suroviny na 34 milionů tun.

„Tyto vývozy umožnily Moskvě zmírnit dopad západních sankcí. Zároveň podobné operace naznačují rozvoj spolupráce mezi Ruskem a Čínou v oblasti obchodu, energetiky a dalších oblastech ekonomiky," píše autor článku.

Guardian: Rusko a Čína budou lídři světového obchodu

Podle Junge Welt, důležitou je součástí čínsko-ruských vztahů také fakt, že obě země výrazně sníží svoji závislost na americkém dolaru, když začnou platit za dodávky ropy a ostatní finanční transakce v národních měnách.

Autor také upozorňuje na skutečnost, že navzdory dumpingovým cenám, se Saúdská Arábie sama potýká s finanční krizí - její HDP poklesl o 20%, a zemi to zahnalo do dluhů.

6 0
možnosti