Diskuze

PŘÍBĚH UPRCHLÍKA: Čeští pohraničníci mi urvali i poznávací značky

Po komunistickém puči uteklo z Československa asi dvě stě tisíc lidí. Každý z uprchlíků vnímal odchod ze země odlišně. Server iDNES.cz přináší k výročí 17. listopadu 1989 pět příběhů z jednotlivých dekád komunistického režimu. František Maxera vypráví, jak ho za hranice „pustily“ samy komunistické úřady.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

Precetl jsem si celou diskusi a  tvrdim,  ze komunisticka spodina je dnes horsi nez pred 50 lety. Tenkrat se na ne ukazovalo jen prstem, ale nebylo treba poslouchat jejich nesmyly, jako ted na internetu.

0 0
možnosti
JV

Ja jsem v lete 1988 nahodou  "staveni" pana   Maxery navstivil. Dokonce jsme tam prespali.  Ke kontaktu doslo nahodne, moje znama znala jeho a tak jsme nazhavili masiny a ve  styrech  jsme Maxeru ve Weinviertel  navstivili.  Mel tam plno artefaktu a co se mi nejvice libilo byla jakasi stara stodola upravena na kulturni vyziti, na koncerty, na vystavy. Pan Maxera uz urcite na nasi navstevu zapomel, ja vsak ne.  Preju vam, pane Maxera, hodne  sil pri vasi praci a hodne  hezkych chvil na cesko-rakouskem pomezi.

0 0
možnosti
JB

J53a89n 78B85a53b10i80č54k22a

22. 11. 2015 7:42

Já si pamatuji, že když se nám narodil syn, tak jsme museli jít na vítání nových občanů. kde si nějaký papaláš nasadil veklý znak na pasce kolem krku a formálně ho prohlásil, za občana. No a tak by mi zajímali jaké byly obřady ,při zapuzovámí starých občanů, když toho pána zbavovali občanství. Jesli si také nasadil státní znak a třikrát řekl, zapuzuji tě, nebo jak to bylo ?

1 0
možnosti
JV

Dělal problémy a dělal protistátní činnost. Z lásky k vlasti a bližnímu, v touze po změně systému. Tak ho vystrčili za hranice a bylo po boji, vlast už ho nezajímala. Taky trochu typické.

1 7
možnosti
MH

Jakou protistátní činnost máš na mysli? Požadavek na dodržování Helsinské dohody, kterou inicioval SSSR  a jeho vazalové, či požadavek na stáhnutí okupační armády?

3 0
možnosti
MH

Tento příběh znovu dokazuje, jací komunisti byli a jsou zrůdy. Sami v Helsinkách podepsali v roce 1975 smlouvu, kde je zakázáno lidem odebírat jejich občanství. Stalo se tak třeba i Martině Navrátilové a sttisícům dalších. Mne už nestihli.Rv

8 2
možnosti
KP

Meli jsme v Badenu jednoho Chartistu, ktery nam vypravel o chlastackach ve Vidni, o penezich ktere chartisti dostavali od statu, meli podporu za kterou platili projevy v tisku a o tom jak vlastne fungovala "Cestovka Charta". Kazdy musel do Traichu, ale sto papiru pujcky na zacatek dostali pouze vyvoleni.

3 4
možnosti
MH

Proč tu tak lzeš? U nás doma se chartisti často scházeli a k žádným "chlastačkám" nikdy nedošlo. Stejně lhalo za Husáka a Jakeše Rudé právo, odkud tyto odporné výmisli máš.

7 2
možnosti
KJ

K77a86r59e40l 25J44a46n33í34k

20. 11. 2015 19:33

cenzuře utekla věta: "Rakousko se prostě od začátku ukázalo být velkorysé a myslím, že je takové stále. Policisté byli také vstřícní, ale řekli, že musím do lágru. Tak jsem skončil v Traiskirchenu.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/pribeh-uprchlika-frantiska-maxery-z-roku-1978-fz1-/domaci.aspx?c=A151110_155109_domaci_jav";

Tedy uprchlíci končili v lágrech, což je mnohem horší, než požaduje skupina lidí nazvaná premiérem xenofobní sektou!

2 1
možnosti
RM

Je zajímavé, že zatímco dlouhá desetiletí to byli emigranti, najednou jsou to uprchlíci.

1 0
možnosti
ČT

Zeman jako vrchní velitel ozbrojených sil by měl vyhlásit vyjímečný stav a všechny islámisty co jsou v republice nechat vyklidit.Islám sem nepatří.

1 0
možnosti
MT

M81a57r62e56k 43T22ů53m96a

20. 11. 2015 17:25

Je dobré si připomínat, co byli ti komanči zač!

11 1
možnosti