Diskuze

Prezidenti Číny a Tchaj-wanu se sešli poprvé od konce občanské války

Singapur hostí historické setkání. Poprvé od roku konce čínské občanské války v roce 1949 se zde sešli prezidenti Číny a Tchaj-wanu Si Ťin-pching a Ma Jing-ťiou. Podle analytiků může být summit součástí pokusů Číny uklidnit situaci v regionu, kde její územní rozpínavost vyvolává stále větší kritiku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AS

Je naprosto správné,že se lidé setkávají na jednáních - tedy mírových.

Rozpory ve státním zřízení,nebo politické orientaci by nikdy neměly být

důvodem k válečnému konfliktu. Lidé každého národa mají právo zvolit

si politickou orientaci a nesmí to být důvodem,aby je ostatní nesouhlasící

osčovali! Zatím se to ve většině případů tak děje,tak zvané demokratické státy jsou nanejvýš netolerantní k jaké koliv jiné formě. Tak zvaný komunizmus je jen jinou formou demokracie,která za posledních mnoho let nijak významně neohrožuje

světové společenství a přesto většina ostatních států to těmto vytýká!

  Něco jiného je islám,zde by se mělo světové společenství více zajímat o celosvětové ohrožení lidstva!

0 0
možnosti
TM

Ke snědnocení v blízké budoucnosti stejně nedojde, ale mohli by se přestat chovat jak malé děti a na vzájem se uznat a navázat normální vstahy.

To Koree to jsou jiní kabrňáci a sjendotit je dokáže snad jen válka. A pro Jih to bude katastrofa tak jak tak.

0 0
možnosti
JJ

Nad svrchovaností Tchaj-waneu se stahují mraky, asi zde padne Berlínská zeď a dojde ke spojení, tedy k politickému sjednocení jako jedné země ( Číny )  Ekonomickou výhodu zde bude mít Čína na rozdíl od sjednocení NSR+NDR nebo případného splynutí J.Koreje+KLDR

0 1
možnosti
RM

Sbližování Tchajwanu a Číny.

Další z věcí kterou Huntington ve své knize Střet civilizací předpověděl už v někdy v roce 1997. Jeho vize, že nové hranice nebudou dány mezi tím jestli státy jsou pravicové nebo levicové, ale že nové hranice určí bývalé civilizačně-náboženské celky se stále naplňuje. Předpověděl to z hlediska Islámu, předpověděl rozpad Ukrajiny, správně předpověděl i vývoj v tomto regionu, včetně boje o jihočínské moře.

Geniální kniha, kterou by si politická reprezentace měla přečít, aby pochopila dnešní světový vývoj. Bohužel Brusel se stále řídí neomarxistickými a humanistickými kecy od Fukuyama, s nulovou futurologistickou hodnotou, které jsou již dnes absolutně mimo politickou realitu.

Czexit !

2 0
možnosti
JT

Správně by mělo být prezidenti Čínské lidové republiky a Čínské republiky.

1 0
možnosti
Foto

Hm. Uznává vůbec ČR Tchajwan jako stát? Většina světa, pokud vím, ne, a to včetně USA.

1 0
možnosti
VS

Jsme jedné krve,ty a já.;-D(Mauglí)

1 0
možnosti
IS

Jak jinak ;-D článek kritizující Čínu, ale že ten hrozný Čínský prezident byl oficiálním hostem u Anglické Královny tak to je dle sluničkářů v pořádku. ;-D;-D;-D

7 1
možnosti
AS

A83d32a38m 66S46t64a63v66a

7. 11. 2015 10:20

... no a co?! Že Angličanům jde především o obchod, to je starý. Tuto nezbytnou skutečnost pro život společnosti nedokážou pochopit jen naše beatnicky vyhulená neomarxistická slunčata! A vy.

2 0
možnosti
JR

Tchajwanci by si měli dát pozor a poučit se z toho jak to dopadlo v Honkongu tam to taky začalo nenápadně.Zkrátka a dobře komunisti jsou všude stejní ale vyprávějte to našim levicovým voličů.

2 5
možnosti
Foto

Hongkongu doběhla smlouva o pronájmu a vrátil se Číně. Ta mu poskytla, pochopitelně dočasně, nadstandardní výhody, aby to jeho obyvatele tak nebolelo. Nechápu, o čem žvaníte.

1 1
možnosti