Diskuze

Názor dítěte má váhu, soud se zastal ženy pokutované za upírání syna otci

Ústavní soud se zastal matky, které vyměřil Obvodní soud pro Prahu 9 pokutu, protože opakovaně nepředala syna svěřeného do střídavé péče obou rodičů otci. Podle Ústavního soudu bylo nutné pečlivěji přihlédnout k samostatnému rozhodnutí tehdy skoro třináctiletého dítěte.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PO

Super, a do školy ten pubescent chce? A vynášet smetí, vysávat, věšet prádlo?

Když tedy přistoupíme na variantu, že matka nemá ve věci prsty.

0 1
možnosti
VP

Nevím, nejsem právník, ale neměl by nejprve soud zrušit svůj verdikt o střídavé péči obou rodičů z roku 2011 a až poté nepřipustit stížnost otce, že mu bývalá žena nepředává syna, tak jak rozhodl soud? 

Že je dnes syn třináctiletý a odmítá k otci na střídavou péči odcházet, není důvodem porušovat to, co pravomocně rozhodl soud. Myslím, že v tomto případě Ústavní soud přestřelil a dává možnost i ostatním matkám, nebo otcům, a není jich asi málo, aby nedávali děti na střídavou péči, i když o ní rozhodl soud. Není totiž asi problém přesvědčit, jedním z rodičů, dítě, aby na sociálce řeklo, že k otci či mámě na střídavou péči nechce chodit.

0 0
možnosti

J36a66n 73Č23u48p

4. 11. 2015 7:10

Je vidět, že někteří rodiče, zejména otcové, s rozsudkem nesouhlasí. Je třeba se na věc dívat opravdu pohledem dítěte. Dítě ve věku 13 let má spoustu aktivit, kamarádů a zájmů a toto všechno musí co 14 dní oželet a jít někam jinam. Musí žít 2 neúplné životy. Jsem starý chlap, ale z toho by mě prostě hráblo. Podobné to je i u střídavky. Hlavně že vyhraje ten či onen rodič, ale dítě, to v takových případech mnohdy na celé čáře prohrává.

2 0
možnosti
LM

Znám případ lhářky která stále soudy vyhrávala a soudkyně jí šla na ruku i když otec určitě nemohl jejich dítě kojit syfilisem.

1 3
možnosti
PS

je to nefér a nerovný boj Rv

.

nemám nic proti tomu, jestli ÚS rozhodne, že třináctileté dítě je natolik vyspělé a rozumné, že pokud zabéká, že tátu už nechce vidět, natož snad k němu na víkend jít

.

O.K. - ale pak bych uzákonila nějaký protipól -  pokud otec platí nemalé výživné na dítě a to už vyspělo a je tak chytroučké a vyspělé, že pošle v překladu otce " do ****" ( slušně řečeno nechce ho už nikdy vidět)  a soud to uvede jako hlavní argument, proč neuděluje pokuty či proč dítě nemusí otce vidět a de facto jej zavrhne,

tak by měl být otec ze zákona zproštěn povinnosti platit výživné !

.

nevím, jestli někdo pochopil, co jsem tím chtěla říct - matka a dítě hrajou na jednu branku a ještě se gólmanovi smějí jak je blbej, ať se k nim ani nepřibližuje ale hlavně ať pořádně cáluje a soud jim to ještě posvětí Rv

.

chceš synáčku výživné x tisíc měsíčně od táty ? pak jsi dospělej a musíš si ho trochu zasloužit a ten víkend obětovat - kdo se tady dokáže vcítit do role otce, který posílá měsíčně x tisíc výživné a jeho vlastní polodospělé dítě se mu přitom vysmívá a soudy mu k tomu ještě tokají, jak je chytrej a dospělej Rv ?

2 4
možnosti
PS

místo hvězdiček patří do "zádele", aby si to někdo nevysvětloval vulgárně, tak to nebylo myšleno .....

0 0
možnosti
PB

Platit vyzivne samozrejme musi, ale muze synacka vydedit.

1 2
možnosti

Naprostá hlupost. Matka,která má dítě  dejem tomu  13 dní ze dvou týdnů, může  dítětí snadno vštípit nenávist k otci. Případně ho může i vydírat.

Teď to začnou dělat všechny zhrzené ženy, když je hloupý soud utvrdil v názoru, že to pomáhá ;-€

3 5
možnosti
IV

Ta fotka mi v první chvíli evokovala sedací soupravu, až na druhý pohled vchod a dveře. Zajímavá fotografie.

3 0
možnosti
PZ

;-D To jsem rád, že nejsem jediný.

2 0
možnosti
EH

Místo sbírání pokut by se tatík měl snažit se synem vyjít. Těžko říct, jestli tu jde o nějakou ublíženou ješitnost (třeba má novou partnerku) nebo něco závažnějšího.

8 1
možnosti
DS

Vyjít se dá jenom s někým, koho dotyčný vídá. V článku píšou, že dal babu k soudu poté, co mu opakovaně odmítla předat syna. Takže kdoví, jak dlouho se neviděli a puber´ták byl jen pod vlivem jednoho z rodičů. Dřív se tohle řešilo primárně přes sociálku a to tak, že byla sociální pracovnice přítomná setkávání a teprve pak rozhodovaly soudy... Ale dneska je sociálních pracovnic do terénu víc než dřív, ale co by mělo, tak se nedělá.

4 2
možnosti
Foto

Souhlsím s ÚS, myslím, že prokázal cosi jako zdravý selský rozum. Těžko chtít po matce třináctiletého dítěte, aby nutila dítě jít k otci, pokud nehce. To ho měla násilím odvléct do auta a odvézt? A pokud tam snad ze strany matky byla nějaká neférová manipulace, měl u střídavé péče otec určitě dost příležitostí k tomu, aby dítě získal na svou stranu.

10 3
možnosti