Diskuze

Zničíte lidem zdraví, varují vládu před prolomením limitů lékaři i vědci

Pokud by byly prolomeny těžební limity hnědého uhlí v dole Bílina na Ústecku, mělo by to vážné dopady na zdraví, kvalitu života místních lidí a veřejné rozpočty. V otevřeném dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) to napsali lékaři, vědci, nevládní organizace a občanské iniciativy. Vláda má o Bílině rozhodnout v pondělí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Američané  budou na 100% proti prolomení limitů ,Americké  chemičky už se třesou na  nový trh když naše zaniknou R^

0 3
možnosti

jako že americké chemičky budou vyrábět uhlí či teplo a to k nám dovážet ?

Jinak zdráv ?;-D

6 0
možnosti

mohli by odpůrci těžby uhlí uvést příklad, v čem bude nová těžba horší pro zdraví než stávající ? Logicky se nabízí, že v ničem

1 2
možnosti

Těžba uhlí je špatná pro zdraví - ta stávající i budoucí. Ještě horší je pálení hnusu zvaného hnědé uhlí. Proto se vláda zavázala, že těžbu utlumí - stanovením limitů. Jestliže je vládní záruka cárem papíru, kterým si můžeme vytřít zadnici, nežijeme v právním státě. 24 let měly těžební společnosti čas na to, aby se na konec těžby připravily, a na některých dolech se bez prolomení limitů ještě dalších až 20 let může těžit. To je proklatě dlouhá doba na to, aby se s tím všichni zainteresovaní dokázali vyrovnat.

1 0
možnosti

M88a69r85e64k 44S47a87j22d81a

18. 10. 2015 14:53

Nemyslim si, ze by tezba hnedeho uhli mel byt jeden z oboru, na kterem by mela Ceska republika v 21. stoleti stavet. Hornici at si najdou jinou, i pro ne lepsi, praci. Te se evidentne nestiti, urcite tedy nebudou mit problem si ji najit R^

8 2
možnosti

a čí mají lidé topit, z čeho se bude vyrábět teplo ?

Samozřejmě, že ideál by byla jaderka ve vlastnictví státu, která by vyráběla elektřinu pro vytápění, ale to je politicky v EU neprůchodné

1 4
možnosti

Jen 2 technické:

- prolomení limitů se týká období za 10-20 let. Čili to nemá žádný dopad na současné horníky - to je natolik těžká a zdraví huntující práce, že drtivá většina ze současných horníků střední generace určitě už na dolech nebude. Ti mladší naopak mají šanci, že i při poškozeném zdraví budou moci zůstat na rekultivačních pracích.

- vyčíslit jak poškodí zdraví prolomení je jedna věc. Jenže proti tomu nestojí 0. Proti tomu stojí výpočet, co se stane, když dojde uhlí pro TEPLÁRENSTVÍ. Tím by padl systém dálkového vytápění, kdy lidé žijí v relativně (zase nápor z dopravy atd.) čistých městech (zkuste se v zimě nadýchnout někde na vesnici). Vedlo by to k tlaku na lokální vytápění pro družstva/SVJ v panelácích, čoudění si pod okna a k výraznému zhoršení vzduchu pro milióny lidí. Tyhle 2 výpočty je nutné porovnávat proti sobě.

1 4
možnosti

J10a42n 30V77e53s41e16l77ý

18. 10. 2015 17:29

Jedna další technická. Teplárenství vystačí asi s desetinou těženého objemu hnědého uhlí a to číslo dále klesá. Jinými slovy, za posledních 15 let od dokončení JE Temelín se na zbytečném exportu elektřiny propálilo uhlí pro teplárny na 100 let. A dalších 100 let se promrhá než bude třeba prolomit limity.

A teplárny si mohou uhlí kontraktovat z celého světa, třeba mohou o 1-2% snížit přebytek těžby v USA.

6 1
možnosti
Foto

tam kde stával  starý  Most , město plné  špíny  a ruin vydávaných za  domy   vznikla ohromná  díra povrchového lomu  ,dneska jsou  tam lesíky vinice a pohoda ,nikdo už nepozná že tam bývala ohromná jáma ,jenže to nejde  den ze dne to chce trochu  času ,strom za dva roky nevyroste  ale  dejte mu  třicet let , doporučuji zajet  si na výlet do Horního Jiřetína a prohlédnout si ho  a jeho okolí R^ bez uhlí to nejde jo a mimochodem do kamen se  hází uhlí z Ledvic nikoliv z  velkolomu  Maxim Gorkij

4 11
možnosti

Viděl jsem to z "Komáří Hůrky" a stačí mi to. Díky.;-( Tak jako vypadal starý Most, tak vypadalo za komunistů většina měst a podívejte se dnes jak vypadají.

5 3
možnosti

V zastupitelské parlamentní demokracii nikdy nešlo o lidi, ale jen o peníze. Zdraví lidí je až na Xtém místě. Ekonomové dávno spočítali, že zdravý člověk, co nekouří, nepije a nechodí si pro léky, nekupuje věci, co k životu nepotřebuje, je pro ekonomiku pohromou. Zkrátka být zdravý a normální je neekonomické.

3 1
možnosti

Těm Budínského vyděračským žvástům nemůže věřit ani on sám. Holt by se musela ekonomika regionu restrukturalizovat, což se ostatně mělo stát už dávno. Škoda slov.

3 2
možnosti

můžeš restrukturalizovat ekonomiku regionu, ale z čeho se bude vyrábět teplo ?

0 2
možnosti

Prolomení limitů bude mít ve středním a dlouhodobém horizontu velké sociálně ekonomické dopady na celou oblast. Co bude po roce 2025? Po nás potopa. Agónie se tím jenom prohloubí. Kdo nechápe souvislost mezi devastací krajiny a sídlišť a vysokou nezaměstnaostí v této oblasti, tak by se měl nechat přezkoušet, jestli náhodou nevychodil ZŠ omylem.

9 0
možnosti

P43e92t62r 98Š11i20m26e84k

18. 10. 2015 13:01

Nejlevnější energie je ta nespotřebovaná. Němci plánují zavření 50 uhelných elektráren. Opravdu je na čase slunce, voda, vítr, biomasa, termojaderná fúze, inteligentní energo soustava, grid a ne 200 let starý přežitý model. U světelných zdrojů taky po krátkém čase přišly LED, které smazal všechny neduhy kompaktní zářivky. A ti horníci? Než zrekultivují to co na páchali, nikdo z nich už nebude v práci a možná ani žít.

7 6
možnosti

J29a43n 23D63v91o62ř89á36k

18. 10. 2015 14:02

Termojaderná fúze zatím není člověkem řiditelná, jadernou elektrárnu ekoteroristi nedovolí postavit a slunku či větru už zase neporoučíme, tudíž není možnost od uhlí ustupovat. Oni Němci na to časem taky přijdou.

Co se týše vztahu žárovky a LED, tak od Edisona k LEDce něco času uplynulo ;-)

2 2
možnosti

A to nikoho nenapadlo spalovat s uhlím i ty neposlušné občany?:-/

3 0
možnosti