Diskuze

Vědci našli zkamenělou klisnu s nenarozeným hříbětem v útrobách

Pozůstatky nenarozeného hříběte se zachovalými měkkými tkáněmi nalezli němečtí a rakouští vědci uvnitř fosilie prapředka moderních koní staré 48 milionů let. Nález významně přispěl k bližšímu poznání vývoje rozmnožovacího ústrojí savců.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FH

fosilní fauna :DDD tak budu odedneška přezdívat domovům důchodců  :DDD

0 0
možnosti
TT

Už zas "se nalezly zbytky měkkých tkání"? ;-O Tato převelice neodborná formulace utvrdí opět davy kreacionistů, že svět je starý plus minus 6000 let. :-/

0 0
možnosti
FP

Sice je to na mne dost složité ale i tak vám děkuji, vyložil jsem si to po svém a učení mohou zjistit opravdu stáří kostí, děkuji.

0 0
možnosti
IN

Mě teda překvapilo, ze jde o prapredka koně, ale přitom je ta kostra velká jen jako foxteriér... Jsem si myslela, ze prapredci koní byli vždy zhruba stejně velcí, jako současný kůň 8-o

0 0
možnosti

J74a42n 47Š71e73b90e28s36t77a

8. 10. 2015 10:31

A představte si, že ještě menší. Všichni jsme se vyvinuli v podstatě z bakterií....

0 0
možnosti
Foto

Zkamenělý hříbě o sny připraví tě

splašenej plyš, semišová myš;-)

6 0
možnosti
FP

Mně by zajímalo jak určují to stáří, poučte mě

0 0
možnosti
ZM

K určování stáří fosílií organického původu se často používá tzv. radiouhlíková metoda. O co jde? V přírodě se kromě nejčastějšího izotopu uhlíku 12C vyskytuje v menším množství i izotop 14C. Izotop 14C vzniká v atosféře působením kosmického záření na dusík (14N + n → 14C + p). Tento izotop uhlíku pak společně s dalšími látkami živé organismy dýchají a v organických sloučeninách zabudovávají do svého těla. Během života a v okamžiku smrti proto v živém organismu existuje určitý poměr mezi množstvím ulíku 12C a 14C. Po smrti organismu přísun uhlíku do organismu prakticky ustane. Izotop uhlíku 12C je velmi stabilní, izotop 14C se rozpadá s poločasem rozpadu okolo 5730 roků, díky čemuž se poměr množstvím ulíku 12C a 14C v mrtvé tkáni s časem mění (uhlíku 14C ubývá). Změříme-li tedy poměr množství 12C a 14C, můžeme ze známé doby poločasu rozpadu 14C a ze známého poměru uhlíků 12C a 14C v atmosféře celkem spolehlivě odhadnout stáří dané organické látky (typicky s přesností na stovky let).

7 0
možnosti
PD

Tak tento článek je opět další ukázkou jak zaplácnout prostor. Někdo, kdo asi vůbec netuší co je paleontologie, si dal tolik únavné práce, že s pomocí překladače zplodil rádobyzajímavý článek o "těhotné" klisně. A jak je u těchto nepovedených slátanin obvyklé, schová se za kratku ČTK a Idnes.cz

Opravdu mě pobavil výraz messelská jáma. Světoznámé paleontologické naleziště Messel je významné dokonale zachovanými zkamenělinami rostlin a živočichů od brouků, přes ryby, opice, krokodýli, atd.

Naleziště bylo původně těžebnou olejonosných břidlic. Po skončení těžby se uvažovalo o využití prostoru jako skládky komunálního odpadu. K tomu naštěstí nedošlo a z lokality je dnes významná turistická lokalita. A samozřejmě jedna z nejvýznamějších paleontologických lokalit světa.

0 0
možnosti
PD

oprava "schová se za zkratku"

Taky se spletu, ale chybu lze opravit.

Slátaninu lze jen smazat a zapomenout na ni.

0 0
možnosti
PV

Šneku, Šnečku, kde jsi? Máš tu měkké tkáně.

3 0
možnosti
TT

Jo, ten tady (zatím) chybí! ;-D

0 0
možnosti
ZM

Když se fosilie nedá měřit na Fabie nebo fotbalové hřiště, tak aspoň na foxteriéry :D

1 1
možnosti
PV

No to se vám moc nepovedlo...

4 1
možnosti
ES

Je to fascinující. Nález koníka 48 milionů let starého a po nás za pár milionů let ani pes neštěkne...

0 0
možnosti
Foto

Skoč do asfaltové jámy a doufej...

7 0
možnosti