Diskuze

Expertka: Otcové jsou dnes aktivnější, hlavní péče je však stále na ženě

Tradiční dělení rolí na matku pečovatelku a otce živitele dnes slábne. Primárními pečovatelkami o děti jsou však stále pouze ženy. „Proč mužům také nedopřát krásné chvíle se svým dítětem?“ ptá se v rozhovoru pro iDNES.cz šéfka Oddělení rovnosti žen a mužů Úřadu vlády Lucia Zachariášová. V této oblasti podle ní máme hodně co dohánět.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

další naprosto zbytečná funkce !!

3 0
možnosti

Ostatně soudím, že strouhání mrkve je silně riziková činnost. Považuji za nepřípustné, že česká vláda tento problém bagatelizuje. Žádáme zřízení oddělení pro bezpečné strouhání mrkve a já se tedy obětuji dělat tam šéfa. Za tuto velkorysost mi vláda děkovat nemusí, stačí dva míče ročně na odměnách.

0 0
možnosti

Stále stejná cliché. Každá, KAŽDÁ žena může založit svou firmu a být v ní ředitelkou, nikdo ji nenutí probíjet se do mýtických mužských homogenizovaných kolektivů. Tak jako tak, rozdělení úloh v rodině existuje, muž a žena se prostě liší. Pokud chce nějaká žena žít emancipovaně, musí si k tomu pořídit odpovídajícího partnera, to za ni žádný stát ani oddělení pro rovnost, či jak to je, nevyřeší.

--

Pravda je v tom, že je málo školek, to se ví už léta a nevyřešilo se vůbec nic, školky pořád chybí.

1 0
možnosti

"Muži nemůže rodit a kojit, tudíž není schopen se později postarat o dítě, to je proti přírodě" - převažující argumentace v celé diskusi. Lidi, to myslíte vážně? PS. prosím, kde v textu LZ žádá muže, aby rodili a kojili?

1 2
možnosti

Mám dotaz. Jste vdaná?

0 0
možnosti

Ženská je ženská a chlap je chlap. S tím těžko kdo něco nadělá. Takhle to vymyslela příroda. To, že mají stejná práva na tom nic nemění.

2 1
možnosti

A to souvisí s rovnoměrným rozdělením v péči o dítě.. jak?

3 1
možnosti

Cituji expertku: "Kdykoli mluvíme o péči o malé dítě, tak je to vlastně vždy pozitivní. Valná většina lidí říká, že je to krásné období trávit s dítětem čas." Ještě jedna citace z jiného článku zde na iDnes: "Narození prvního dítěte podle ní ničí rodičům štěstí více než tak náročné životní momenty, jako jsou nezaměstnanost, rozvod nebo dokonce partnerovo úmrtí." Paní expertka poměrně hodně myslí a jak se říká, myslet znamená guano vědět. A jak sama přiznává v jednom odstavci "Nemám to podložené žádnými statistikami". Možná by to chtělo méně myslet, víc vědět a trochu se stydět, že se nechám platit z daní pracujících. Tohle je morální dno schované pod roušku humanity. Fakt hnus, kdo všechno svým "myšlením" může kecat lidem do životaRv

0 0
možnosti

Ačkoli s "expertkou" v jejím celkovém pohledu nesouhlasím, co se týká toho, co je citováno, pak musím souhlasit. Nějak nechápu, pane Moravo, proč sem taháte nějaké "morální dno", "humanitu" a "daně pracujících". To je poněkud mimo mísu a působí to značně křečovitě.

0 0
možnosti

"Podle mého názoru ale sociální inženýrství v podstatě neexistuje" řekla Zachariášová, vedoucí oddělení rovnosti žen a mužů na Úřadu vlády a proto byla přijata Vládní strategie pro rovnost žen a mužů, která obsahuje spoustu opatření.;-D

3 0
možnosti

Spousta příspěvků z této diskuse je jen důkazem toho, že má ta paní v rozhovoru pravdu a že ani se vzdělaností našeho národa to není zrovna žhavé, neboť většina lidí nechápe psaný text. O tom, že tolik let komunismu zanechalo v našich myslích takový nepořádek, že se většina lidí svobodě, volbě, výběru a odpovědnosti aktivně brání, nemluvě.

4 1
možnosti

Svoboda znamená, svobodně si vybrat partnera. Pokud žena touží po partnerovi který chce děti a také o ně chce pečovat, ale vezme si podnikatele kvůli prachům, pak se nemůže divit.

2 0
možnosti

chlap nemá o dítě pečovat , chlap má dítě vychovávat

3 1
možnosti

Já si myslím, že situace se od revoluce(1989) velice zlepšila. Když jsem já byla miminko, bylo skoro nemyslitelné aby mě můj táta přebaloval, uvařil oběd, uspával apod. A v mém okolí to takto bylo naprosto běžné(čest výjimkám). Dnes mi přijde, že tatínkové opravdu pomáhají. Umí přebalit, často hlídají(samozřejmě asi taky jak kde), ale zase to beru v mém okolí. Třeba znám i několik tatínků, co třeba na čas šli na rodičovskou, rozdělili si to z partnerkou. Problém nerovného vydělávání je v ČR jednak dlouhá rodičovská(ale já ji vnímám spíše jako výhodu) a jednak absence půl úvazků(nebo částečných úvazků). A je to samozřejmě také o vzdělání a pozici. Pokud je maminka prodavačkou a bere třeba 12 tis. čistého, tak z půl úvazku bude rodina i s partnerovým platem muset hoooodně šetřit. Hlavně pokud mají více dětí. Pokud je maminka už zubařka nebo pracuje někde na technické pozici či třeba ve výzkumu tak si na půl úvazku vydělá víc než prodavačka na celý. A o tom to také hodně je. Tedy řekla bych, že problém je nyní takový, že méně vzdělané ženy a nebo ženy, které pracují za nízký plat, prostě z půl úvazku nevyžijí. A pak jsou platovně hodně závislé na manželovi. A já třeba pracuji v IT a tam žádné skleněné stropy nepociťuji. Když odvádím dobrou práci, jsem odměňovávána někdy i lépe než moji mužští kolegové. A naopak, když něco zkoním, tak prostě ty prémie nedostanu(ať jsem žena, muž nebo mimozemšťan)

5 0
možnosti