Diskuze

Léčil horečku a otrávil se. Po selhání jater přežil díky unikátní operaci

Lékaři z pražského IKEM zachránili pacienta, kterému kvůli selhávajícím játrům hrozila smrt. Kvůli otravě paracetamolem zbývaly čtyřiatřicetiletému Lukáši Musilovi sotva hodiny života. Náročná operace, o kterou se na světě dosud nikdo nepokusil, ho udržela naživu. Lékaři při ní mimo jiné transplantovali malá pomocná játra od člověka s jinou krevní skupinou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P76e43t18r 68N24o46v81á79k

28. 8. 2015 20:07

zvláštní, že tu nezaznělo, že: 

Předávkovat se paracetamolem lze i postupně ... 8-o 

http://1url.cz/PcTo

originál link sem nelze vložit ...   8-o

0 0
možnosti

Podle příbalového letáku Paralenu - Dospělí a dospívající (starší 15 let) užívají 1–2 tablety dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet - platí pro osoby s hmotností nad 50 kg

0 0
možnosti

Potlesk patří pouze těm lékařům, on by se měl nad sebou vážně zamyslet. To by mě ale zajímalo, kolik těch tablet paralenu do sebe zvládl nasoukat, že mu zkolabovala játra? Spíše by mě dávalo větší smysl, kdyby to proložil alkoholem, třeba panákem slivovice, to pak stačí i malá dávka paracetamolu a játra kolabují. Spíše se ani neobtěžoval číst návod k použití.

0 1
možnosti

P22e80t18r 60N73o59v80á71k

28. 8. 2015 20:09

znate zdravotni stav dotycneho pred pouzitim uvedenych leku? 8-o 

predpokladam

0 0
možnosti

M80a66r91e65k 61Š33i29m47o49n

27. 8. 2015 18:54

Já jim to pořád říkám, nežerte ten paralen, je to svinstvo, žere to játra.

0 1
možnosti

Doktoři super R^, pán trochu dement Rv

Takový u nás nechceme.

0 0
možnosti

M72a24r89e20k 60Š32i84m14o59n

27. 8. 2015 18:52

Proč dement? Paralen dneska každej žere jak bonbony.

2 1
možnosti

"Kdepak, tady jsou lidi hrozně rozežraný.

Loni se Zíma se Staškem hádali, co je jedovatější, jestli červená, nebo zelená mochomůrka. No vylízaný voba až na morek. Zíma si udělal červenou smaženici, Stašek zelenou a šli to zalejt pivem.

Jak říká náš pan doktor. Komu není z hůry dáno, ten je blbej."

2 0
možnosti

Saprlot... ať dumám, jak dumám, nemůžu přijít na to, z čeho ta citace je...

0 0
možnosti

za blbost se plati a tady platime vsichni :-) ale jako bonus vyzkouseli neco noveho R^

0 2
možnosti

On zaplatil. Tvrdě. Sice přežil, ale čeká ho úplně jiný život. Ale jestli chápu, vadí vám, že je to financováno z veřejného zdravotního pojištění. Pak volte strany, které mají v programu finanční spoluúčast formou komerčního pojištění.:-)

1 0
možnosti

to je tak, když lidi nečtou příbalový leták....

1 1
možnosti

Nečtou... kdo by čekal od volně prodejného léku takové následky. V Británii je údajně transplantace jater po předávkování paracetamolem nejčastějším typem výměny poškozených jater. Při průměrné inteligenci lidské populace by asi stálo za to, přímo na krabičky těchto léků vložit nějakou výraznou výstrahu. Ve smyslu 4 tabletky a dost, může způsobit smrt.

7 0
možnosti

Úžasná práce, celému týmu srdečně blahopřeji:-)

4 0
možnosti

Všechno super, ale bohužel v tomto případě by měla být finanční alespoň spoluúčast pacienta za operaci samozřejmostí.

Anebo zrušme ten nesmyslný a příšerně nespravedlivý systém státního zdravotního pojištění, kdy pracující platí určitou velikost částky podle zcela nesmyslného klíče výše své mzdy (kde je v tom zakalkulované riziko?) a nemůže ovlivnit NIC. Žádné portfolio různých účtů pojištění, nic. Lékaři se jen se státem a pojišťovnami dohodli tak, že dneska v kategorii dobrovolně podstupované lékařské péče pojišťovny hradí jen naprosté minimum věcí a tím to končí. O systému úhrad radši ani nemluvit. Mraky lidí dostanou pár desetikorun na nějaký lék a přitom když jdete třeba k zubaři a chcete složitější zákrok, necháte tam třeba i tisíce. A řada dlouhodobě nemocných je odkázána na charitu. A to v systému, kdy tam nechá průměrně vydělávající člověk přes 40 tisíc za rok a plnění má za ten rok třeba nulové.

Cestovní pojištění s nesrovnatelně vyšším zdravotním rizikem, než je riziko běžného pracujícího a jeho všedního dne a několika milionového finančního krytí za léčbu, stojí cca 700 Kč na měsíc pro státy blízko ČR, což je jen 8400 Kč za rok (srovnat s částkou uvedenou výše).

Těším se na mínusy, do toho :-).

10 5
možnosti

Nejsme vlastně ve sporu, také by mi vyhovovalo spíš skutečné pojištění. Se spoluúčastí omezenou shora. Tedy "drobnosti" typu normální antibiotika, běžné kontroly, nekomplikovaně zlomenou ruku atd. si budu platit sám, pojištění chci na průšvihy typu rozsekám se v autě a pak mne budou půl roku sešívat dohromady nebo když třeba vyvstane potřeba nebo nějaké drahé léčby za miliony.

Ale zrovna tahle operace by byla i v takovém systému možná provedena jako experimentální a tedy by nebyla po pacitenovi/jeho pojišťovně vyžadována úhrada.

9 0
možnosti