Diskuze

Japonsko se po čtyřech letech od Fukušimy vrací k jádru. Lidé se bouří

Japonsko v úterý spustilo po více než čtyřech letech od katastrofy v elektrárně Fukušima první jaderný reaktor. Z elektrárny Sendai bude do sítě dodávat elektřinu přes odpor většiny obyvatelstva. V důsledku havárie z 11. března 2011 je už zhruba dva roky všech čtyřicet osm japonských reaktorů mimo provoz.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RN

japonci vykaslete se na tech par protekcnich ekoteracu a spustte vsechny svoje jadra co nejdrive.

0 0
možnosti
KK

Spuštění jaderné el. ano, ale proč zase v tak rizikové oblasti?

0 1
možnosti
AK

Japonsko je rizikové komplet. A přitom jako silně průmyslová zem elektřinu zoufale nutně potřebují.

3 1
možnosti
JF

J44a53n 67F11r62o34l60í12k

11. 8. 2015 12:03

Chcete si přečíst fundovaný a pravdivý článek? Zde: http://www.osel.cz/8374-japonsko-opet-vyuziva-jaderne-elektrarny.html

1 0
možnosti
AK

"expert greenpeace": prosil bych uvádět pravou funkci, lhář za greenpeace.

4 0
možnosti
MK

Jj, Shaun Burnie je typický japonský domorodec. Stovky demonstrantů jsou většina národa. A jaderný reaktor je vlastně to samé, co atomovka. Jasněže...

A dement, který toto splácal by měl jít zametat ulice.

4 0
možnosti
AK

Pozastavil jste se nad úplně tím samým jako já. R^

2 0
možnosti
JV

Před časem jsem se koukal na sesumírované údaje o spotřebě energií v jednotlivých zemích (http://cf01.erneuerbareenergien.schluetersche.de/files/smfiledata/4/9/7/6/9/1/121bPECCO2upto2014.pdf) a chtěl jsem se podívat, jaký "zub" udělalo odstavení těch 50 reaktorů v Japonsku. Odpověď mě překvapila, vůbec žádný, napopak poslední dva roky spotřeba uhlí začala klesat a zemní plyn začal stagnovat.

0 0
možnosti
JF

J31a33n 49F50r85o88l62í85k

11. 8. 2015 12:09

Je třeba ale vidět za jakých okolností. Tradicemi sešněrované Japonsko povolilo manažerům a úředníkům nenosit saka a kravaty protože pro nedostatek elektřiny nesmí používat klimatizaci. Omezení spotřeby bylo drastické a těžce poškozovalo japonský průmysl. Spotřeba plynu, nafty a uhlí enormě zatížila japonský rozpočet a státní dluh je nejvyšší na světě. Protože si půjčují od japonských penzijních fondů nemají sice řecký problém, ale až nastoupí silné populace do důchodu je otázkou jestli uvidí své peníze. To nemluvím o produkci CO2, jehož modlou se zelení stále ohánějí.

2 0
možnosti
KL

at udelaji referendum, levnou z jadra nebo drahou z ropy a plynu (pripadne z dovozu), pokud by si obyvatele zvolili druhou moznost, nemohli by pak remcat, ze mají drahy proud.

0 0
možnosti
LK

jaderný expert organizace Greenpeace....není to oxymoron?;-D

12 0
možnosti
RP

Jádro je jediná rozumná forma, resp. zlatá střední cesta... Obnovitelné zdroje jsou hezká věc, ale spotřeba roste a to nemůžou nikdy utáhnout.

Navíc spočítal někdy někdo jak třeba solární panely jsou ekologické? Jak dlouho vydrží, kolik splodin se generuje při výrobě? Kolik zemědělské půdy se zničí?

6 0
možnosti
PP

Obnovitelné zdroje mají hlavně tu zásadní nevýhodu, že jsou naprosto závislé na výkyvech počasí (svítí/nesvítí, fouká/nefouká) a musejí tedy mít záložní zdroje v podobě jaderných/plynových/uhelných/vodních elektráren. Třeba pro naše podmínky (málo vody, nic moc slunce ani vítr, žádná zemětřesení, erupce, moře) jsou jaderné elektrárny ideální. Rakousko může využívat vodní energii, každý stát jinak.

2 0
možnosti
PH

Zvláštní je, že kdejakej "expert" ze zločinecké organizace zde má vyjádřené své názory, ale z opačné strany (tj. vedení elektrárny) zde není pro jistotu nic. Panečku, to je ale manipulace veřejným míněním...

8 0
možnosti
RP

Těm přece jde jenom o bussines ne? ;-D

2 0
možnosti