Diskuze

OBRAZEM: Japonci opět startují reaktory, pamětníci Hirošimy jsou proti

Japonsko se po dvou letech chystá uvést do provozu první jadernou elektrárnu. Ty vláda začala postupně uzavírat po katastrofě ve Fukušimě v roce 2011. Mezi odpůrci jaderné energie figurují i pamětníci jaderné zkázy, která před 70 lety smetla města Hirošima a Nagasaki.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

To mě udivuje, že pamětníci napalmu v Tokiu, neprotestují proti autům...

1 0
možnosti
Foto

Napalm v Tokiu? Já mám napalm spojený s válkou ve Vietnamu.

0 0
možnosti
Foto

Pan Jošiteru Kohata, osmašedesátiletý muž se po druhé světové válce vrátil do svého rodného kraje nedaleko Fukušimy.  - jestli je mu 68 tak se narodil v roce 1947, po válce, tak těžko bude pamětníkem.

0 0
možnosti

1. Atomová puma je něco úplně jiného než atomová elektrárna

2. I z té pumy se dělá zbytečně velký strašák.

1 1
možnosti
PHH

Z pumy se dělá strašák? Vy trošíčku přeháníte.

0 0
možnosti
PM

No buď budou mít jaderné reaktory nebo se vrátí na úroveň samurajů (pozn. kasta samurajů byla zrušena někdy 1867...)

1 0
možnosti
PHH

Ale ne, oni to zvládnou, jen to zavřeli moc rychle. Byli trochu moc zbrklí a teď budou ještě nějakou dobu s jádrem počítat. Řešitelné to je, jen to chce ještě nějaký čas, řekl bych, že ne zas tak dlouho. Cena za Watt OZE pořád padá, za pár let to bude tak levné, že klasické zdroje nebudou mít šanci. Už teď jsme v mnohých zemích na paritě a cena jde pořád dolů.

0 1
možnosti
JP

Za to muzou media. Pri tsunami umrelo v Japonsku skoro 20 tisic lidi, z toho ve Fukusime 6 lidi(a to ne kvuli jaderne havarii, ale nehodam/infarktum pri odklizeni trosek). A jaky byl medialni obrazek? O celkovych skodach bylo par reportazi, ale konzervacni prace ve fukusime nam media servirovala jeste pul roku.

16 1
možnosti
PHH

Dekontaminace okolí i přímo v elektrárně stojí Japonsko obrovské sumy. Přitom úplná dekontaminace reaktorů je zatím pořád utopie. Je to obrovský problém a nedá se to měřit jenom počtem obětí, přímé oběti jsou tradičně nízké, protže nebezpečí jsou si všichni (nebo skoro všichni) vědomi. Problém je ekonomická nejistota, turbulence akcíí nějak spojených s jadernou energetikou a potenciální nebezpečí skrývající se v poškozených reaktorech, kterému musí čelit.

0 0
možnosti
PZ

"Kritika atomových elektráren byla podle něj v Japonsku ještě před několika lety tabu, protože jaderný průmysl vytvářel řadu pracovních míst." - spíš jim hlavně vytváří elektřinu. Pracovní místa v Japonsku lze vytvořit např. na zastavování aut mácháním rukou u přechodu pro chodce.

4 0
možnosti

nebo můžou točit dynamem, řeší to místa i energii :-)

5 0
možnosti
PM

Pametnici Hirosimy do toho nastesti nemaji co kecat! R^

2 1
možnosti

Konečně R^ Bez jádra se stejně do budoucna neobejdeme.

16 0
možnosti
PT

P94e74t75r 45T27y24č47k26a

6. 8. 2015 13:54

No tak hlavně Japonsko vůbec nemá žádný jiný zroj energie kterým by to mohlo nahradit.

10 0
možnosti

P88e57t34r 23Š37k70o48d25a

6. 8. 2015 13:49

Tak doufejme, že emoce nezvítězí nad zdravým rozumem. Mimochodem, ten pán, který tvrdí, že neumíme kontrolovat jadernou energii, lže. A přirovnávat moderní jadernou elektrárnu k atomové bombě....pouze hra na city.

20 1
možnosti
PHH

No ale my jí opravdu neumíme kontrolovat stoprocentně, Ostatně jako nic jiného. Problém, je že když tenhle drak utrhne ze řetězu, tak následky jsou skoro vždycky katastrofální. To je to, co odlišuje JE od všech jiných zdrojů energie. Máme Úřad pro jadernou bezpečnost. Máme Úřad pro větrnou, solární, plynovou, uhelnou a já nevím jakou ještě bezpečnost? Ne, protože se to dá všechno zahrnout pod jeden resort, nebo se to vůbec neřeší Ale jaderná energie ne. A dlouho ještě tomu tak nebude, jestli vůbec někdy.

0 1
možnosti
PT

P92e37t78r 17T48y32č15k49a

6. 8. 2015 13:48

No jak vidím tak většina japonců prostě nechápe rozdíl mezi jadernou bombou a jadernou elektrárnou.

8 0
možnosti
KF

Jo, kdyby jenom Japonci...:-/

8 0
možnosti