Diskuze

Stát vyhlásil válku králi exekutorů. Povel zní: Vrána musí skončit

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán si troufl vyzvat na souboj člověka, který je i pro něj docela silným soupeřem. Podal kárnou žalobu na přerovského exekutora Tomáše Vránu a chce, aby mu soud zakázal činnost. MF DNES nyní celou žalobu prostudovala.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak podle mne se dopustili minimálně trestného činu, to nevadí Policii?

0 0
možnosti
OB

Kdyby všechno patřilo lidu, nemuseli by jsme živit takovýto ksindl! [>-]

0 0
možnosti
PB

proč jenom u nás jsou  exekutoři soukromníci,v německu,v rakousku a jinde jsou státní zaměstnanci,vašíku proč?

2 0
možnosti
MB

A coto jednoduše otočit a dát dlužníkovi právo vybrat si exekutora sám. To by senajednou předháněli, kdo má nižší soudní poplatky a kdo pomůže vyřešit celou situacitřeba splátkovým kalendářem nebo kdo pomůže prodat majetek za co nejvyššíčástky. Věřitel by tak dostal svoje peníze bez toho, aby to dlužníkovi zničiloživot.

5 0
možnosti
Foto

A největší úspěch by měli exekutoři, kteří by dlužníkům slíbili, že za mírný poplatek nic vymáhat nebudou.

1 0
možnosti
MT

Nepřekračují zákon, jen zneužívají jeho slabin. ;-D

4 0
možnosti
TK

Exekutor by měl především zastávat práva věřitelů. Je, pochopitelně, špatné, když největší profit , jde primárně, do jeho kapsy a často se stane, že vydělá horentní sumu, aniž by pokryl pohledávku věřitele.

6 0
možnosti

P36a28v40e12l 24Š79m29í42d

4. 8. 2015 17:32

Vy, kteří se halasně zastáváte věřitelů, víte sami, že tahle pravda kulhá po jedné dřevěné noze. Je totiž třeba rozlišovat mezi oprávněným příslušenstvím dluhu a zlatým dolem, jehož účelem není zajištění práva věřitele, ale výnosný byznys zprostředkovatele. V tomto případě exekutorského úřadu. Dále je vám známo, kolik velkých ryb dokáže proti věřitelům nedostupně zabezpečit svůj majetek oproti běžným lidem, jejichž hlavní chybou je finanční negramotnost. O té se mimochodem víc mluví, než řeší. Protože čím více hlupáků, tím snazší zisk pro chytráky.

5 1
možnosti
LB

Exekutor by měl samozřejmě ctít zákon, o tom žádná. Jen bych rád podotkl, že jen naprosto mizivé procento (spíše promile) dlužníků opravdu neví, že něco dluží. Takhle to opravdu nefunguje. Drtivá většina to ví velmi dobře, jen buď nemůže, nebo přímo nechce platit a myslí si, že jim to projde. A přitom na druhé straně může být i drobný řemeslník, kterému nezaplatili za práci a teď mu jde o existenci. Tito věřitelé se ovšem nepřipomínají. Veškeré zpravodajství je směřováno směrem: "Hnusný lichvář a nebohý dlužník".  Nebohý člověk, kterému nevrátili penze, nebo nezaplatili, co měli, tak se obrátil na soud a následně exekutora, ten se do zpráv nedostane..

8 0
možnosti
JB

J42a79n 14B89l54a92n34a

3. 8. 2015 12:03

Tak to dopadá, když ve státě vládnou mafie

4 1
možnosti