Diskuze

Vládní poslanci chtějí odškodnit perzekvované vojáky. Vláda je proti

Patnáct set korun k důchodu, tak zní návrh vládních poslanců na odškodnění bývalých vojáků či civilních zaměstnanců ministerstva národní obrany, vyhozených za vlády komunistů z politických důvodů. Poslance ale ve Sněmovně čeká trochu netradiční oponent: jejich vlastní vláda.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Nechápu pohnutky Seďi, když si po tolika letech najednou vzpomene, že nějaká část obyvatel byla za komunismu perzekvována. A co ti ostatní?! 

Politici nemají co napravovat za nesmyslné zákony nebo chyby a tak vymýšlí další nesmysly?!;-€8-o 

Někdy si říkám, jak by bylo krásně na světe nebýt politiků!!!!;-)

3 0
možnosti

Nesmysl. Perzekuce existovala v každém povolání. Třeba ve školství.

4 0
možnosti

Ať se očešou královské dávky pro romales, bude peněz dost pro výše uvedené, nemocné, do zdravotnictví, školství. Kvůli jedné údajně diskriminované menšině trpí nedostatkem financí výše uvedení.

7 0
možnosti

"O zákon se jako zpracovatel zasazuje poslanec ČSSD Antonín Seďa"

Rodinné zájmy, co pane poslanče? Nebo za prachy od známých? Koho toto by napadlo, odškodňovat minulý režim.

2 0
možnosti

třeba se hnulo černésvědomí

0 0
možnosti

A jaké odškodnění dostanou ti kteří kvůli privatizaci podniků dostali vyhazov ze zaměstnání;-(

3 5
možnosti

a proč dostali vyhazov? Za nadbytečnost, anebo, že platy chtěli mít jako na západě, ale dělat jako za vlády jedné strany?

6 3
možnosti

Řada těch, kteří byli po roce ´69 vyhozeni z práce (policie, armáda), byla po roce ´89 reaktivována. Samozřejmě nikdo z nich nešel pracovat na "řadové místo", všichni šli do vedoucích funkcí - byli přece poškozeni komunisty. Jen byl malý problém v tom, že za uplynulých 20 let (1969-89) došlo v mnoha oborech k vývoji, kterému oni už nestačili. Docházelo k prekérním situacím, že řadoví pracovníci ("staré struktury;-D)byli na tom odborně daleko lépe, než jejich nadřízení. To nikomu nevadilo, hlavně, že tam seděli ti "správní".;-) Domníval jsem se, že tím byli odškodněni. Jestli tam bylo nějaké další finanční plnění, nevím. Takže další odškodnění? To už abychom začali přemýšlet o odškodnění těch podřízených, kteří trávili hodiny a ztráceli nervy při vysvětlování odborných postupů těm novým nadřízeným. :-)

5 1
možnosti

Pouze ti vojáci, kteří se dali k armádě před nástupem komoušů k moci a potom byli vyhozeni, si zaslouží nějaké odškodnění. Ale to už se týká pouze nepatrného počtu stařečků.

Ten, kdo se dal k armádě komunistické, ať si na nic nestěžuje,. Dal se k ní tehdy, když předúnoroví lampasáci byli propouštěni, pronásledováni nebo v několika případech i popravováni (vygooglete si jméno František Skokan). Dal se do armády komunistického režimu, tak se nemohl divit, že s ním ten komunistický režim zatočil po komunisticku.

3 1
možnosti

Nechci se pánů poslanců nějak dotknout ALE                                                              za minulého režimu nebyli z politických důvodů perzekvováni jen a výhradně vojáci. Mám tomu rozumět tak že každá takto postižená profesní skupina bude odškodněná speciálně pro ně připraveným zákonem???

4 0
možnosti

Přidáme 15 stovek všem, ať nikdo neremcá.:-)

0 1
možnosti

A co takhle odškodnit komunisty a jejich příbuzné, kteří tady v padesátých letech znárodňovali, posílali lidi do lágrů a po roce 1968 je jejich bývalí kamarádi vykopli ze Strany a zkazili jim kariéry? Je fakt, že po roce 1989 většinou dostali nějaké trafiky, ale teď už jsou vesměs v důchodu a každá kačka dobrá...

5 0
možnosti

v roce 1968 je nevykopli. Čistky ve straně začaly až 1970 kdy vyšlo Poučení z krizového vývoje. Kdo se moc angažoval od Pražského jara po březen 1969, byl vyhozen z práci, či svých funkcí. Mohu uvést vlastní zkušenost  v době čistek u nás na zauhlování (elektrárna) pracovalo s lopatou a krumpáčem hodně lidí, kteří měli VŠ

1 0
možnosti