Diskuze

Zachraňme vlast. Řecko mobilizuje na referendum, emigranti se vrací domů

Řecko napjatě očekává příchod neděle, kdy proběhne referendum o přijetí nebo odmítnutí podmínek mezinárodních věřitelů. Kampaň již utichla, jelikož průzkumy už se nesmí zveřejňovat. Noviny se přesto snaží Řeky zmobilizovat a upozorňují, že zemi čeká nejdůležitější hlasování za posledních 40 let.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KLI

Závidím jim. Dnes mohou udělat slavné EU pá pá ...

0 0
možnosti
TK

"Dluh je tak velký, že se o sebe postará sám".

0 0
možnosti
MP

nadpis zavádza!

emigrant a EXULANT nie je totožný s gastarbeitrom!

0 0
možnosti
JA

Proč by měli být Němci naštvaní?Vždyť sami vyvíjeli úsilí pro vstup Řecka do EÚ a věděli že zadluženost Řecka vysoko přesahuje 3% HDP.Dokonce se k vůli tomu falšovala statistika.Tak o co jde?

2 0
možnosti
Foto

Sory, ale pletete spoustu věcí dohromady. 

1) Řecko bylo přijato do EU (správně do EHS, jak se to tehdy jmenovalo) v roce 1981 jako její 10. člen.  Členství v EHS (dnes EU) nebylo podmíněno žádnými ekonomickými parametry, ale pouze, obecně řečeno, úrovni demokracie, svobody a lidských práv.

2) Do Eurozóny (projekt společné měny Eura), který máte zřejmě na mysli, bylo Řecko přijato hned s jejím vznikem v roce 2001. Podmínkou byla Mastrichtská kritéria, ke kterým patřilo i kritérium max. schodku veřejného rozpočtu 3% (se zadlužeností či HDP, jak píšete, tento parametr nemá nic společného!). 

Po světě je rozšířena velká lež, že Řecko při vstupu do EZ podvádělo - to je nesmysl a lež. 

Ve zkratce: Řecko tehdy v rozhodném roce splňovalo o fous toto kritérium. Z podvodu Řeky napadli bohužel zase Řeci - tehdy opoziční strana Nová demokracie - ti tvrdili, že Řecko 3% v tom rozhodném roce nesplnili (chtěli mezinár. ostudu pro tehdejší PASOK u moci, aby se sami konečně dostali k moci), nicméně ten tzv. "podvod" podvodem nebyl - šlo o to jak zahrnout jednu velkou zbrojní zakázku do rozpočtu. Metod je spousta, Řekové se tehdy přímo Bruselu ptali, zda mohou zakázku rozepsat na více let. Brusel proti nebyl, nicméně Nová demokracie tvrdila pak, že to nesměli dělat. Ale i kdyby se to počítalo podle metody bez rozepsání, činil by schodek pouze 3,1%.

3) K falšovaní statistik došlo až v letech 2005-2009 právě v době  vlády Nové demokracie.

Podrobně o tom všem píšu zde: 

http://fasulis.blog.idnes.cz/c/232338/Jak-to-doopravdy-bylo-s-reckym-lhanim.html

0 2
možnosti
KK

já bych tu referendovou otázku přeložil do lidštiny takto "souhlasíte s tím, aby nás Němci přestali živit?" - řecké NE NE NE je pak jisté, ale ono se může stát, že to přestane bavit Němce, aby je 70 let po válce někdo vydíral a nadával jim do fašounů.

1 2
možnosti
ZS

Je potřeba tuto agónii radikálně utnout. Dluhy odpustit a žádná další finanční pomoc. Platy rozbujelého státního sektoru vč. armády a důchodů,které ekonomika Řecka nevyprodukuje je potřeba zarazit. Bohužel Řecko si zvyklo žít na vysoké noze za peníze jiných. A to podporuje nynější populistická vláda vč. všech předchozích. Jak říkal Feldkurat Otto Katz - ono se to žije když nám ostatní půjčují.

1 0
možnosti
JV

Je zajímavé, jak všude eurohujeři straší izolací a slibuji světlé zítřky s EU. Je to jako za komunistů, pod moudrým vedením EU (SSSR) a EK (ÚVKSČ) bude v komunizmu (sjednocené EU) líp.

3 4
možnosti
JR

Dosti nechápu jak mohou se sjíždět Řekové z celého světa domů na hlasování,když se jich to prakticky netýká protože pak se vrátí zpátky a výsledek hlasování si "odskáčí"  Řekové v Řecku.Spíš se divím,že se řečtí miliardáři nesnaží nějak pomoci.

1 1
možnosti

J17a30n 28Š84t65o37č11e54k

4. 7. 2015 16:14

Protože řečtí miliardáři se starají o sebe. Což je naprosto v pořádku, lidé se musí starat o sebe.

0 1
možnosti

J61a49n 37Š94t89o86č94e28k

4. 7. 2015 16:09

Já to nechápu, nemůžu si pomoct. Ale znají Řekové něco jiného kromě stávkování a řvaní na ulici ? Dělaj něco vůbec ? Takoví příživníci nemaj nárok na nějaké podpory a příspěvky. Kdybych místo práce jen stávkoval a vyřvával, tak brzo chcípnu hlady...

1 2
možnosti