Diskuze

Do čínských textilek vtrhli roboti. Dělníkům berou práci, továrníky těší

Textilní průmysl v Číně se pomalu ale jistě stává dominantou strojů. Ruční práci nahrazují chirurgicky přesní roboti, jejichž rychlosti člověk nikdy nedosáhne. Pro majitele textilek jsou po ekonomické stránce zázrakem. Obyčejní dělníci však kvůli nim přicházejí o práci.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Začátek konce! Nezaměstnanost je problémem zemí s podstatně menším počtem obyvatel  než v Číně. Pokud to nebudou řešit již nyní, brzy jim to může přerůst přes hlavu. A nejhorší je naštvaný, hladový a nepracující občan. Stejně ve světě jako v Číně.

2 0
možnosti

Podle nadpisu to vypadá, jako kdyby tam vtrhla brigáda transformers a začala zabavovat padělky.

0 0
možnosti

J91a64n 76N38o80v67á46k

1. 7. 2015 10:33

jen aby nemuselo 8 dělníků nahradit 8 inženýrů ;-D

0 0
možnosti

Něčemu nerozumím. Až v budoucnu nahradí stroje lidi úplně, kdo bude kupovat vyprodukované výrobky, když ti lidé nebudou zaměstnaní a nebudou tedy mít peníze. Služby to nezachrání, vždyť nebude komu je poskytovat, když lidé budou bez peněz.:-/

1 0
možnosti

Takhle lidi mysleli i při průmyslové revoluci tak vyrazili nějaké rozbíjet a nakonec bylo práce dost.Někdo musí(zatím) ty stroje konstruovat, programovat,opravovat a aj,... :-P

0 0
možnosti

Dnes je tomu právě 18 let, co se Hongkong  vrátil z britského područí pod čínskou správu. Byl to rovněž moment, kdy Čína začala uvádět do praxe princip "jedna země, dva politické systémy" - v totalitní EU princip zcela nemyslitelný.

1 0
možnosti

No to je malér, teď stoupne kvalita čínského zboží

0 0
možnosti

Jasně, budou makat roboti(mimochodem slovo českého původu) a lidičky se budou válet na gauči;-DTo už tu bylo před 150 roky že dělníci rozbíjeli stroje kladivy že jim berou práci.Nic nového pod sluncem.

0 0
možnosti

vsechny stroje znicit a nahradit lidma ;-D

0 0
možnosti

Už dnes je díky automatizaci a zefektivnění výroby "nadbytek lidí". Přesněji, na to, aby bylo vyrobeno dostatek potravin, věcí a služeb, není třeba všech lidí. Klesá počet zaměstatných lidí s vysokou produktivitou a přibývá lidí, kteří už nejsou potřeba (není pro ně smysluplná práce - vše vyrobí a zajistí ti ostatní).

Zatím se to řeší tak, že tyto skupinu "zbytečných" živí stát: podpora v nezaměstnanosti, zbytečná státní administrativa a byrokracie. Platíme za to vysokou cenu: obrovské rozpočtové deficity.

1 0
možnosti

P45e93t24r 52N45o76v29á43k

1. 7. 2015 9:00

Ale keci v kleci. Nic nebrání tomu, aby ti lidé dělali něco jiného. Když máte všeho dostatek, můžete víckrát ke kadeřníkovi nebo na dovolenou nebo na masáž atd. Akorát se ti lidé přesouvají z jednoho sektoru do druhého.

2 0
možnosti

Abychom si rozuměli – samozřejmě, že nám stroje berou práci. Vždyť to je jejich účel. Ale proč by nám to mělo vadit? Baví snad někoho pracovat? Ano, jsou lidé, kteří pracují rádi, ale asi se všichni shodneme na tom, že většina lidí do práce chodí zejména proto, že se jedná o jediný způsob, jak si vydělat peníze. Nebo v případě domácích prací je umytí nádobí jediný způsob, jak mít nádobí čisté. Většina lidí, kdybyste jim nabídli, že můžou pracovat každý den o dvě hodiny méně, a přesto si můžou užívat stejnou životní úroveň, by na tuto nabídku okamžitě kývla. (Jestli si někdo myslí opak, potom se může sám sebe zeptat, kdy naposledy šel v sobotu jen tak ze zábavy na dalších 8 hodin zdarma do práce.)

Je tedy poměrně těžké pochopit, jak může někdo kritizovat stroje (nebo jakákoliv jiná technologická zlepšení) za to, že nám berou práci. Vždyť to je právě jejich přednost. Díky nim můžeme získat stejné množství zboží nebo služeb za méně času a s menším úsilím. Ušetřený čas a energii můžeme využít k tomu, abychom toho zboží a služeb vyrobili větší množství, které jsme dříve vyrobit nemohli. Nebo můžeme vyrobit něco jiného, co jsme dřív nevyráběli vůbec. Nebo můžeme ten čas použít k odpočinku s rodinou. V každém z těchto případů se naše životní úroveň jednoznačně zlepšila. Proto je hloupé, stroje tímto způsobem kritizovat.

Tyto závěry pro vás nejsou o nic méně platné, pokud jste jeden z těch šťastlivců, kteří pracují rádi. Nikdo vás totiž nenutí ušetřený čas strávit odpočinkem, můžete klidně v práci trávit pořád stejně času jako dřív. Zábavy si tedy v práci užijete stejně jako dříve, a navíc ještě při cestě domů budete mít vyděláno víc v porovnání s dřívějškem. Pokud o ty peníze nestojíte, můžete je třeba vyhodit do koše nebo darovat charitě.  Netrpíte tedy technologickým pokrokem žádnou újmu

4 1
možnosti

Má to jeden problém. Ten zisk času i prostředků jde k provozovateli stroje, nikoli k zaměstnanci, kterého stroj nahradil

5 0
možnosti

Zazne pochybuji ze GSK roboti pracuji v odevnim prumyslu, zvlaste ti co jsou na fotce.

0 0
možnosti