Diskuze

V cele smrti čekal přes třicet let. Je čas jít dál, řekl před popravou

V texaské věznici Huntsville po více než třech desetiletích popravili Lestera Bowera. Sedmašedesátiletý muž byl odsouzen k smrti za vraždu čtyř mužů, svou vinu celou dobu popíral. Po vstříknutí smrtící injekce byl prohlášen za mrtvého ve středu večer místního času, kdy ve střední Evropě byl již čtvrtek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Čekat ze dne na den, celé dlouhé roky na to, až si pro mne přijdou, žít v neustálé naději a zklamání, to je, podle mne, to nejhorší mučení, poprava pak vysvobození. X

0 0
možnosti

To je logické. Poprava musí být vykonána hned po vynesení rozsudku.

0 0
možnosti

V USA je poprava happening.

0 0
možnosti

O24n74d15ř26e98j 41S81u51k

4. 6. 2015 12:19

Trest smrti vykonaný s takovým časovým odstupem postrádá smysl...

3 0
možnosti

To se tyka jen hodne starych pripadu. Novi odsouzeni k trestu smrti uz tak dlouho necekaji. Tusim to je diky systemu automatickych odvolani a mozna prezkoumavani dukazu pomoci novych metod u starych pripadu.

0 0
možnosti

J87i11ř71í 81E60u69l49e46r

4. 6. 2015 11:00

Je zajímavé, že dlouhá čekání na popravu jsou snad jen v USA. Proč? Vždyť i odvolání nemohou být nekonečná. Nebo že by tam justice pracovala tak pomalu? Nebo je to jen nepříznivý důsledek tamní bezbřehé demokracie? Přece posloupnost - rozsudek - 1. odvolání - 2. odvolání - dovolání - žádost o milost - poprava by neměla trvat léta. Někdy jsou účinnější praktiky států autoritativních - rozsudek -jedno odvolání - žádost o milost - poprava, všechno během jednoho měsíce nebo i 14 dnů. A ty finanční úspory... 314

1 2
možnosti

Jiste, za 2 dny popravit.

I Vam se muze stat, ze se "nachojtnete" v miste cinu a budete nepravem obvinen. Vam bych v tom pripade prala popravu behem dvou dnu.

1 0
možnosti

Po třiceti letech v base se na to snad už musel i těšit.

5 0
možnosti

Jsem přesvědčen o tom, že se pseudohumanistická Evropa jedno k trestu smrti vrátí. V případě jasně prokázaných  brutálních trestných činů je to jediná rozumná alternativa. Živit vězně po zbytek života v luxusním vězení v podmínkách, kterých by na svobodě jen stěží dosáhl, je ekonomicky neúnosná. Milí sluníčkáři, u trestu smrti nejde totiž o pomstu, nýbrž o to, že dotyčný už nikdy obdobný čin nespáchá. Vždy, když čtu, jak x krát trestaný recidivista někoho zabil, nebo brutálně znásilnil, vzpomínám na kata Mydláře a jeho metody eliminace zločinců.

7 5
možnosti

Ty máš na svobodě teplou sprchu jen jednou týdně?

0 0
možnosti

Je to taková čekárna jako u doktora.Potom ještě je otázka,zda se sérum pravdy podaří aplikovat bez hodiny v křečích,nebo se nezasekne přívod plynu.Amerika měla vždy pěkný folklor.:-/

0 0
možnosti

Vždy. Zatímco Evropa, Asie a Afrika byla sluníčková, těch pár zrůd, které zavedly zabíjení jako průmyslový obor, počítat nebudeme.

1 0
možnosti

Trest smrti je barbarstvi, stat se stava vrahem. Popravuje i nevinne, jak bylo jiz x-krat dokazane.

Mj. trest smrti stat vyjde na vic penez, nez dozivoti (nektere staty USA zrusily trest smrti z financnich duvodu).

"vychovny" efekt se neda prokazat, ve statech USA s trestem smrti se nevrazdi mene nez ve statech bez trestu smrti. Mj. v tech statech, kde byl trest smrti, posleze zrusen, a pak znovu zaveden, se nevrazdilo/nevrazdi mene, jak ukazuji statistiky.

11 6
možnosti

30 let x 1000Kč/den... Fakt tolik stojí poprava?

2 6
možnosti

Ten "článek" je ale hodně ošklivě přeložený z angličtiny Rv

Příště by to kromě překladu slov chtělo taky ta slova správně česky uspořádat.

1 0
možnosti

Takže dostal dva tresty: 31 let v kriminále a poté poprava.

12 1
možnosti

Jeho problem. Nemusel se odvolavat a pak se to provede behem kratke doby (jako Timothy McVeigh) <http://en.wikipedia.org/wiki/Timothy_McVeigh>;

0 4
možnosti