Diskuze

Rakousko obviňuje německou rozvědku. Špehovali nás, tvrdí

Rakousko podalo trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli špionážní aféře kolem německé Spolkové zpravodajské služby (BND). Ta je od března podezřelá z dlouhodobé sporné výpomoci americké Národní agentuře pro bezpečnost (NSA). Jejich spolupráce se přitom měla zaměřit i na sledování rakouských úřadů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

Pokud to budete zkoumat, pravděpodobně nakonec zjistíte, že německá rozvědka je úzce napojena na americkou, dokonce jí poslouchá. Takže vzhledem k "suverenitě" Německa v těchto i jiných otázkách se musí Rakušané obrátit jinam..

0 0
možnosti
PO

Pro nás bylo začlenění do sovětské zóny katastrofou, pro Rakousko výhrou - dosáhlo tak neutrality (což musí uznávat velmoci, to není jen tak že to někdo deklaruje a je to).

Stejný osud připravili Sověti Německu. Při formování NATO napřed navrhli (březen 52), aby byla okupační vojska stažena a Německo sjednoceno a neutralizováno.

Západ odmítl.

Poté (březen 54) navrhli Sověti, že vstoupí do NATO.

Západ odmítl.

Nedá se tedy říct, že východní blok nějak trval na studené válce, aspoň v začátcích prostor byl, ale Západ nechtěl.

0 0
možnosti
EB

spehovali nas??? Kdo je to my!? Opravdu to takto rekl zasgupce rakouske tajne sluzby nebo zase... dezinterpretace iDNES ?...

0 0
možnosti
PB

Rakousko obviňuje německou rozvědku. Špehovali nás, pro NASA, tvrdí.kdo tady neustále provokuje?

0 0
možnosti
JH

Že by Němci plánovali anšlus v rámci EU?

1 0
možnosti

No. Nevím, čemu se všichni diví. Špionážní agentury jsou od toho, aby sledovaly, získávaly informace, které v případě potřeby použijí pro obranu své země. Co je na tom špatného? Vždy to tak bylo a bude. I když jsme kamarádíčci, tak jeden nikdy neví a počítat s tím, že spojenec nevyvíjí špionážní činnost našim směrem, je víc než bláhové.

0 2
možnosti
TK

Tak ono už to v žádném případě není jen pro obranu země. Slouží to především k tomu, aby skupiny, které jsou u moci si toto moc udržely a posílily. Národní zájmy postupně ustupují právě zájmům těcto skupin, které jsou už více a více globalizované.

1 1
možnosti
JS

NSA je smiruje dal, ne jen do r. 2013 ;-D;-D  naivni hlupaci ;-D

0 0
možnosti
OS

Jak sokujici. Zatimco rakouska informacni sluzba nic nedela, maximalne hleda informace o Nemecku v novinach, (jesteze jsou psany srozumitelnym jazykem), agenti Nemecka konaji svoji praci, ostatne jako agenti vsech ostatnich zemi. Neni nahodou dulezite mit dostatek informaci o svych sousedech, prestoze zadne vetsi spory nemame? Nevim, jak se na to divaji v Rakousku, ale ja necekam, ze nemecka tajna sluzba soustredi sve sily na pozorovani milostneho zivota vudce kolonie tucnaku v Antarktide, aby byla nemecka vlada pripravena, az tucnaka zacnou racci vydirat fotkama, aby mohli prevzit kontrolu nad obchodem se sardinkama.

0 0
možnosti
MV

Tajné služby mají odnepaměti všechny státy od toho, aby špehovali další státy. Jde jen o to, kdo se nechá chytnout a kdo ne. Německo se před časem muselo formálně ohradit, když odhalilo, že je špehují Američané a čeští kremloboti z toho mají dodneška druhý vánoce. Ruské tajné služby zjevně slouží k natírání kurníků a německé k výrobě propisek..... ;-D a ono ne...právě se ukázalo, že Němci jsou ve skutečnosti s NSA taky jedna ruka. Jak šokující.

1 1
možnosti
MK

Tak každý stát má právo bránit své bezpečnostní, politické,ekonomické... zájmy          Bohužel se po 11. září bezpečnostní služby pod záminkou boje s terorizmem vymykají kontrole. Ať monitorují podezřelé, u důvodně podezřelých i jejich kontakty ale proč nás musí šmírovat plošně?

2 0
možnosti
OS

Protoze to jinak nejde. Aby jste nasel podezrele, musite je hledat a to jen ten proces, ktery oznacujete jako "plosne smirovani".

0 1
možnosti
TK

No nešpehujte, když je to dnes tak snadné..:-P Kdo chce mít moc a vliv špehovat a tahat za nitky musí. To se týká všech reálných režimů.:-/

Nepochybuji o tom, že přinejmenším USA, ale pravděpodobně i další na základě i těchto dat provozují simulátory světového vývoje i vývoje společnosti. Ne, že by se na to mohli spolehnout, je tam podobně jako u počasí množství jevů, které je obtížné předvídat, ale zkoušejí to. Je to dobré k identifikaci nestabilních bodů, kde je možné poměrně malým zásahem zásadně ovlivnit budoucí vývoj. Ale není to moc příjemná představa. :-/

0 0
možnosti