Diskuze

V Číně bobtná obří jezero smrti, živí ho naše touha po vzácných kovech

Čína je největším producentem vzácných kovů, které jsou na Západě používány i při výrobě zelených zdrojů energie. Odvrácenou tváří pokroku je však těžba těchto nerostů, která mění krajinu ve zdevastovanou pustinu. Důkazem je osud města Pao-tchou v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MJ

Musím si vzpomenout, jak se tenhle problém řešil v SIM City.

0 0
možnosti
PP

Vždyť je to tak nastavené. Dalo by se těžit s dodržováním nějakých norem, ale pak by to stálo několikrát víc a to by se promítlo do ceny výrobků, které by pak lidi západní společnosti založené na konzumu prostě míň kupovali, takže by se snížil obrat za výrobky beztak vyrobené v Číně. Já bych byl pro, tenhle konzumní způsob života jednou stejně naši společnost zahubí. Ale dokud to někomu bude vyhovovat (Čína), vlak pojede dál.

0 0
možnosti
PM

První, kdo s konzumem přišel a komu začal vyhovovat, je Západ.

0 0
možnosti
MS

No jo. Tak hlavně že v Kalifornii má každý zelený herec hybrida Toyotu Prius nebo přímo elektriku Teslu. Toho lithia, co bylo spotřebováno do jejich "zelených" baterií ...

1 0
možnosti
PM

Mimochodem, největší investice do zelených technologií má právě Čína. Je jasné, že každá mince má rub a líc, ale tohle jsou to zase jen novinářské tlachy. Pokud pro veškerou spotřebou vzácných kovů ve světě stačí obětovat jeden komplex v poušti, který bude mít zvýšené hodnoty emisí, tak to není zase tak zlé. Nehledě k tomu, že navzdory všem snahám západních novinářů vylíčit Čínu jako kompletně zdevastovanou zemi se skutečnost má tak, že naprostá většina čínského území je člověkem prakticky nedotčena. O Evropě se něco podobného rozhodně prohlásit nedá. Hlavní cíle článku spatřuji v následujícím: 1) přinést alespoň jednu katastrofickou zprávu z Číny; 2) odradit lidi od zelených technologií včetně el. dopravních prostředků a ponechávat je co nejdéle závislé na těžbě ropy. Za obojí jsou západní novináři jistě bohatě honorováni.

0 0
možnosti

Jak koukám na diskuzi tak za to můžou jenom zelení.. a to hlavně ti v Evropě. ehm přátelé, uvědomme si že Čína je nejen největším producentem třeba FvE panelů, ale také jejich největším spotřebitelem, v roce 2020 mají mít instalováno 100 GWe solárních elektráren (v jaderných zdrojích tou dobou plánují mít cca 58GWe), loni například nainstalovali 12 tisíc megawatt, to samé platí o větrných elektrárnách, též v článku zmíněných,rok 2020 má být instalováno 200 GWe. loni bylo do provozu přes 18 tisíc megawatt. (zdroj: atominfo.cz)

Takže zbytečně plakat nad tím jak krutý zelený evropan (nejlépe Němec, či dokonce Bursík) vykořisťuje chudého čínského dělníka a ničí jim jejich přírodu... :-)

2 0
možnosti
LG

Nevím co je na tom divného.

Takhle podobně vypadá prakticky každá trochu průmyslovější zóna v Číně.

1 0
možnosti
Foto

Tohle bude nejaka kulisarna odpurcu ekologickych, vetrnych elektraren a podporovatelu nebezpecnych elektraren jadernych. Toto se v Cine, ani nikde jinde na svete stat nemuze. Ekologiste vam to petvrdi, ti nikdy nelzou.

0 0
možnosti
TH

Takze jsme dozvedeli, ze jezero je obri (podle satelitnich snimku ma jen 2x2 km) a je velmi toxicke (rozumnej mirne radioaktivni).

2 0
možnosti
JN

J65a85n 29N52o69v40á25k

19. 4. 2015 10:16

je dost toxiské na to aby v něm nic nežilo.

0 0
možnosti
LL

Je fajn že soudruzi z Číny si takhle krásně ničí krajin. Doufám že v tom budou i nadále pokračovat a mohou přidat i jiné suroviny tak aby si vyspělejší civilizace nemuseli ničit své životní prostředí. Jediné co by měl někdo zařídit aby to museli vyspělýmu světu dávat zadarmo a sami nemohli tyto suroviny používat. Jenže k tomu není politická vůle

0 0
možnosti
Foto

Co k tomu říct? Každá mince má 2 strany a ta odvrácenou naštěstí nemáme u nás. Možná, že je nakonec dobře, že jediný, kdo do toho šel, jsou Číňani . Aspoň to není roztahané po celé planetě a my máme krapet lepší představu o tom, jak čínský socialismus funguje.

2 0
možnosti
PM

Máme zde i tu odvrácenou stranu. Jen nás tím naše propaganda neustále nekrmí. Pro mne je například dostatečně přesvědčivé, že téměř vždy, když se pohybuji např. po hřebenech Jeseníků, cítím odkudsi smrad z průmyslu, lokálních topenišť a aut.

0 0
možnosti