Diskuze

Celostátní „síto“ u přijímaček na střední nebude. Hranici si určí školy

Minimální bodová hranice pro přijetí na střední školu s maturitou budoucí zájemce o studium zatím mine. Současný návrh zákona, který předložil ministr školství Marcel Chládek, s ní totiž nepočítá. Jaká úspěšnost u přijímaček bude pro absolvování zkoušky stačit, tedy zůstane i nadále na řediteli dané školy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Co taková transakce - větší % zaměstnanosti / přijetí na VŠ absolventů = více peněz? To by se děly věci :)

0 0
možnosti

A kdyby byli absolventi na podpoře, VŠ by platila pokutu za nedostatečnou přípravu.R^

0 0
možnosti

Trochu off topic. Vždy si u těchto článků vzpomenu na Valtra Komárka, jak na Letné četl procenta vysokoškolsky vzdělaných lidí, u nás a na západě. Ty rozdíly byly tak obrovské, že ač jsem stál na stejné straně, pořád mi vrtalo hlavou kde chce tolik chytrých a vzdělatelných lidí najednou vzít. A po pár letech vidím. Ono to jde ;-).

3 0
možnosti

Ministerstvo je líné dělat, tak se zbavuje práce a přehazuje ji na školy. Nic nového.

0 2
možnosti

Poked nebude "politická vůle", tak se to nemůže změnit k lepšímu. Jestliže v současném systému se může každý dostat na střední školu ( a později na vysokou), tedy i naprostý hlupák, tak se bude úroveň i nadále snižovat. Písemku, kterou jsem dával před dvaceti lety, by dneska nikdo nenapsal, o tělocviku ani nemluvě... Máme stále modernější a vyspělejší technologie a stále 'chytřejší' přístroje, ale úroveň vzdělání populace strašně klesá, tak jako naše postavení v žebříčku zemí OECD. Ale hlavně, že školám zůstane svoboda! Bez odvahy politiků to nejde ani ve školství...

4 0
možnosti

to víte, dnes jede trend - hlavně po dětech nic nechtít a nepřetěžovat je

2 0
možnosti
Foto

To nic není, já musel dosáhnout jen min 33 ze 120. Ovšem bylo pravidlem, že ten který měl třeba 40-45 bodů tak už se nedostal, jelikož nad ním bylo 60 lepších. 

Na gymnáziu bylo třeba dosáhnout 104 bodů ze 120, ale do bodového zisku se zahrnoval i prospěch v 8. a 9. třídě. 

Ale i tak je to málo. Nechápu proč se na maturitní obor dostane člověk, který nemá šanci ho dodělat. Do čtvrťáku se dostane díky dobré vůli učitelů a potřebě školy dostávat na pitomce. Alespoň u nás mají dost svědomí na to, aby ho pak nepustili k maturitě.

4 0
možnosti

"Nechápu proč se na maturitní obor dostane člověk, který nemá šanci ho dodělat."

Fakt to nechápeš? Protože i na takového blbečka dostává škola peníze! Tedy příčinou je špatně nastavený systém financování škol (nikoli za kvalitu, ale za kvantitu - žáka.)

8 0
možnosti

No a když doporučí kraj hranici nula procent, tak uspějí všichni ...

0 0
možnosti

"Krajem doporučenou hranici 20 bodů ze sta možných."??

Když to srovnám se svými povinnými přijímačkami za komančů, znamená to naprostý úpadek společnosti.

Přijímací zkouška byla z  jazyka Českého ( diktát a větný rozbor ) a z matematiky.

Při přepočtu na bodovou stupnici od 0 do 100 byla hranice pro přijetí na střední školu 80 bodů.!!

Pravda jít na učební obor nebyla tehdy žádná ostuda, učni nebyli označováni svými středoškolskými vrstevníky jako "socky".

6 1
možnosti

zrovna včera mi jedna klientka říkala, že jít na vysokou byla chyba, že se raději měla naučit nějakému řemeslu, které by ji bavilo a byla by dnes v klidu...

1 0
možnosti

Ano pane Novacku, mate pravdu...Nastesti jsou tu ale remeslnici z "vychodu", kteri si prace jeste vazi... Ti cesti "remeslnici" maji socialisticke mysleni ( nechci generalizovat... ) a predstavu zapadniho hodinoveho tarifu..., dokazou si rict o vic, nez bere lekarska kapacita za hodinu, totiz....

;-)!

3 0
možnosti

Jako rodič i bývalý žák a student všech stupňů škol, mohu prohlásit, že vůbec nezáleží na přijímacích zkouškách, ale na kvalitě školy, tedy jejich učitelů a kvalitě řízení školy. Jsou prostě školy, které mají vysoké " jméno"  a školy s "nízkým jménem".  A to si většinou drží po delší dobu. Samozřejmě, že jsem zažil jen státní školy, jak je to se soukromými dnes, nemohu hodnotit.

1 0
možnosti

K53a32r66e50l 70M95a35l50ý

3. 4. 2015 8:26

Školství a zdravotnictví byla jedna z mála věcí co za komančů fungovala. Důvodem bylo že věci byly nařízeny a nebylo možné o nich diskutovat. Nemyslím že v tomto případě to bylo na škodu. Dnes se ministři a náměstci střídají jako na běžícím páse a každej trumbera si do polívky přidá své. Výsledkem je kejda z který všechny bolí břicho.

3 3
možnosti
Foto

Školství a zdravotnictví byla jedna z mála věcí co za komančů fungovala.;-D;-D;-D

1 3
možnosti