Diskuze

Rakovina letos potká desítky tisíc Čechů, s nemocí však přežijí déle

Onkologové už teď vědí, kolika lidem a s jakou diagnózou budou muset letos říct: Máte nádor. A vědí to prakticky na pacienta přesně, v konkrétních krajích i co do jednotlivých fází nemoci, v níž se na nádor přijde. Jen letos přibude přes 77 tisíc pacientů s rakovinou. Pozitivní je, že co do přežití se Česko přibližuje západní Evropě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je však otázkou, jaký vliv má- bude mít náhrada MKM„geneticky modifikovanou sojou“ v krmných směsích drůbeže- prasat. K tétovýznamné změně při krmení drůbeže- prasat (státy EU) došlo na základě„vymyšlené hrozby“ přenosu nemoci „šílených krav“ (BSE) na lidi. Přitomnapříklad v USA, kde se rovněž nemoc BSE vyskytuje, tak tam je MKM i nadálepoužívána při výživě drůbeže- prasat (viz více podrobností na webu; http://www.bse-expert.cz). 

Pokud se týká „invalidity“ při onemocnění ZN,tak v roce 2012 bylo invaliditou 3. stupně postiženo 19 424 osob. Ještě vícejich bylo při nemocech oběhového systému (24861), kostry- svalů (38907).Nejvíce vyplacených invalidních důchodů 3. stupně (nejvyšší stupeň postižení)však bylo vyplaceno osobám „duševně nemocným“ (63 131 oosob), což představujecca 30% z celkového počtu 215840 invaliditou postižených osob (viz dalšíweb; http://www.uzis.cz/…/r…/zdravotnicka-rocenka-ceske-republiky ,str. 96). Takže i vysoký výskyt psychiatrických nemocív ČR by měl být snad ještě více „alarmující“, než tomu je u ZN.

1 0
možnosti

Týkajíce se výživy ,pokud si budeme všímat „větších čísel“, tak co se po roce 2000 v ČRudálo? 

1/ V první řadě to nepochybně bude kvalitakravského mléka. V našich médiích v podstatě nebylo a není uváděno, že cca 80-90% produkovaného mléka v ČR pochází od krav, které nikdy za svého života„neviděly- nežraly“ zelené krmení (jen málo mléka pochází od krav napastvinách). K této změně postupně docházelo již cca od roku 1995. Je to tím,že „neviditelná ruka trhu“ (nízká tržní cena mléka) přinutila české zemědělcekrmit krávy celoročně konzervovanými krmivy (je to levnější způsob výživy).Takže kravské mléko není nažloutlé (obsah beta- karotenu), ale je„mléčně-bílé“. Podobně by tomu mělo být u másla, to však díky přidávaným„barvivům“ je někdy až překrásně nažloutlé (podobně tom je u vajecprodukovaných ve velkochovech slepic). Avšak již cca od roku 1985 je známo, žebeta- karoten ve stravě lidí je snad nejdůležitější prevencí před výskytem ZN-rakoviny. 

2/ Oproti kravám- mléku, by však příznivě mělpůsobit zákaz prodeje „podmíněně poživatelného masa“ v široké tehdejší sítiprodejen „nuceného výseku“ v ČR (od června 2003). Přitom v době předchozí, pocelá desetiletí, bylo takové nekvalitní maso u některých skupin lidí důležitýmzdrojem masa. 

3/ O několik měsíců později (listopad 2003) nazákladě vyhlášky č.283/ 2003, byl vydán zákaz používání masokostní moučky (MKM)do krmných směsí pro drůbež- prasata, takže tato od 1.11. 2003 byla zcelavyřazena z „potravinového řetězce“. Opět i v tomto případě po celá desetiletípředtím, byla obrovským „biologickým pokusem“ zjištěna „zdravotní nezávadnost“masa od takto vykrmovaných zvířat. Je však otázkou, jaký vliv má- bude mítnáhrada MKM „geneticky modifikovanou sojou“ v krmných směsích drůbeže- prasat.K této významné změně při krmení drůbeže- prasat (státy EU) došlo na základě„vymyšlené hrozby“ přenosu nemoci „šílených krav“ (BSE) na lidi. Přitomnapříklad v USA, kde se rovněž nemoc BSE vyskytuje, tak tam je MKM i nadálepoužívána při výživě drůbeže

0 0
možnosti

Hlavní zájmem  by mělabýt prevence zvyšujícího se výskytu onemocnění a ne až úspěšnost- neúspěšnostléčení zhoubných nádorů (ZN). Příslušné statistiky výskytu ZN jsou bohužel,známé- dostupné jen do roku 2010, viz; http://www.uzis.cz/katalog/zdravotnicka-statistika/novotvary (Novotvary 2010). Přitom, zejména v poslední době-letech snad každý ve svém okolí zaznamenal celou řadu nového výskytu(incidence) ZN. Z uvedeného webu statistiky vyplývá následující;

1/ Vývoj incidence ZN (1986- 2010) byl u mužů ČRaž do cca roku 2001 nižší, než byl „evropský standard“ (u žen však byl a stáleje výskyt ZN vyšší; viz str. 22). 

2/ Oproti „světovému standardu“ byl sice výskytZN v ČR až do roku 1990 poněkud vyšší (cca 250 a cca 300, resp.), potom se všakstále výskyt ZN v ČR výrazně zvyšuje až do roku 2010 (cca 350 a 600 případů,resp) na 100 tisíc obyvatel. Úmrtnost na ZN však zůstává v ČR (1980- 2010) natéměř stejné úrovni (oproti světu, kde se od cca roku 1990 snižuje(str.62). 

3/Při porovnání výskytu ZN (ČR, svět, Evropa) jeza období 1980- 2010 (bez ZN kůže) následující statistika (na 100 tisícobyvatel); rok 1980 (104, 105, 104, resp.), rok 1990 (124, 125, 124, resp.),rok 2000 (160, 146, 146, resp.), rok 2010 (199, 161, 162) – viz str. 67. Z tohovyplývá, že cca po roce 2000 se ČR ve výskytu ZN výrazně „vzdálila“ odsvětového- evropského standardu.

Na vznik zhoubných nádorů (ZN)- rakoviny mákromě genetiky vliv výživy a životního stylu.

0 0
možnosti

Na jednu stranu jsme prodloužili věk, na druhou stranu ho prožijeme nemocní. Jenom doufám, že na pacienty budou peníze a že neskončíme jako v USA se soukromými pojišťovnami, které si vybírají geneticky zdravé jedince, aby vydělaly.

1 1
možnosti

Lékaři a vědci jsou borci - a myslím, že si jich lídé a stát moc necení

4 1
možnosti

Co se financí týče, vědci jsou na tom hůř, jako státní zaměstnanci mají tabulkový plat.

1 0
možnosti

ano, to je bohužel to, co moderní medicína umí dokonale - prodloužit umírání.

2 1
možnosti

asi by medicína ty nemocné lidi utratit - ??

0 0
možnosti

včera na ČT1 jsem sledoval nový pořad Doktorka, překvapil mě dosahem k celostní až alternativní medicíně, pán který se uzdravil z nádoru makrobiotikou ,výčtem přírodních superpotravin atd, zkrátka žádná reklama na prášky, důležité pro prevenci zdraví je dobrá psychika, pestrá strava a pravidelný pohyb..

4 0
možnosti

Ono taky záleží, jaký typ rakoviny se dá makrobiotickou stravou potlačit či jí předcházet. Ale takovou slinivku asi těžko vyřešíte tímto alternativním přístupem.

1 0
možnosti

Češi se přežírají srač*ama, chlastají, nepohybují se, válejí se u stupidní televize a pak se díví jak jelimaní, že mají rakovinu ...

4 4
možnosti

řekněte to děckám na onkologickém oddělení....;-O

7 0
možnosti

Včera byl v televizi pořad  Doktorka   co jíst prptoi  rakovině.To jste em měli d Ten článek je psimistický

0 0
možnosti

dal jsem Váš příspěvek do Google překladače, ale bohužel mi to nepřeložil :-/

3 0
možnosti

Ty novin teda po ránu dvedou potěšit..

0 0
možnosti