Diskuze

Stát plánuje přísnější postihy rodičů odmítajících povinné očkování dětí

Ministerstvo zdravotnictví chystá ráznější postup proti rodičům i lékařům, kteří by odmítli povinné očkování dětí. Novela zákona o ochraně veřejného zdraví však míří i proti dalším institucím, které by takové počínání přehlížely. Obecně v novele resort přitvrzuje ve vymahatelnosti sankcí a pro lékaře je i navyšuje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PM

Nejak nechapu logiku reakce, bez ockovani nesmi do skolky, skoly nebo mezi lidi obecne. Pokud je nekdo pravidelne ockovany, tak tu nemoc preci nemuze dostat takze exkomunikace neockovanych nedava smysl, protoze oni si tu nemoc protrpi a ostatni jsou v pohode, tak v cem je problem, nemoc se sirit nebude.?

2 1
možnosti
ŠV

Něco si nejprve nastuduj, než tu začneš rozumovat.

0 1
možnosti
MH

Tento spor není primárně o tom, zda je očkování dobré nebo špatné. Největší problém pro mě je, že stát na jedné straně něco vynucuje, ale na druhé straně se zříká odpovědnosti. Když se vyskytne nějaký závažný následek očkování, všichni od toho dávají ruce pryč, případně to dokonce bagatelizují slovy "to rozhodně nemůže být z očkování". Nebavím se o zarudnutí kůže a teplotě po očkování, ale o vzniku epilepsie, autismu, ochrnutí či dokonce úmrtí po očkování. Umíte si představit, že vaše dítě bude zrovna to jedno z x tisíc, kterému se to stane? Já tedy ne... Smutné je, že rodiče často odchází z očkování a ani neví, proti čemu bylo jejich dítě přesně očkováno, natož aby znali vedlejší účinky. Nebo takové základní opatření, že dítě nesmí být očkováno, pokud má příznaky virového onemocnění nebo má virové onemocnění někdo z rodiny (např. sourozenec). Spousta rodičů to vůbec neví. Někteří praktici vám dokonce budou tvrdit, že rýma a nachlazení nejsou překážkou očkování. Pro mě tedy jo, protože na začátku lze těžko poznat, jestli to bude rýma, nachlazení, chřipka nebo něco jiného.

12 0
možnosti
MH

očkování neni špatná věc do té doby, než na to má vaše dítě reakci s doživotními následky.  já už očkovat nedám ,na nic, je mi jedno co si tam nahoře rozhodnou.

8 1
možnosti
PO

Víte, je to jako s pásy. Buď si je dáte a při nehodě uhoříte, protože se z nich nevymotáte, nebo si je nedáte a urve vám hlavu airbag.

0 1
možnosti
KA

K33u55b91a 17A18u51e25r

8. 1. 2015 10:40

Na to nelze než doporučit film Už zase skáču přes kaluže

0 0
možnosti
MM

Já bych doporučila film Vyšší dobro

0 0
možnosti
HZ

Japonsko platilo tak vysoké odškodné za problémy po očkování, že ho stanovilo až od věku 2 let. A hle, případů syndromu náhlého úmrtí jim kleslo na nulu. To nemůže být náhoda.

1 1
možnosti
PO

Čím odbornější téma a čím závažnější, tím více diletantů, bojujících za jedinou pravdu.

2 0
možnosti
PN

Ježiš to je stejné jak domácí porody. Spousta rodičů chce jen tu svobodu se moct rozhodnout, a pak to dítě stejně dají oočkovat, jen o tom budou rozhodovat oni. Ale možná ho nedají oočkovat před půl rokem, ale až po 1. narozeninách. A možná mu nedají vakcínu s příušnicemi, aby získalo imunitu na 20 let a dostalo je znovu v tom nejkritičtějším věku, ale radši s ním pobudou, jako naše maminy s námi, 14 dní doma, než splasknou boule za ušima. A zařídí tím imunitu na celý život.

16 0
možnosti
MN

No když to je těžký, značná část lidí ani netuší, co přesně je v povinném očkování a v jakém věku. Třeba se prý očkuje tyfus, TBC a jiné perly. Netuší skoro nic o tom, jaké jsou možné nežádoucí reakce a nejspíš si myslí, že se to téměř  vůbec neděje a je to celé vymyšlené. Já třeba ve svém okolí mám dvě velmi závažné reakce po očkování.

To, že jejich generace třeba ani nebyla proti zarděnkám a příušnicím očkovaná a moje gnerace byla očkovaná jen holky a v rozumnějším věku taky nevědí. 

Hlavně že to říkají ti doktoři a odborníci a oni přece dohromady se státem vědí nejlíp, co je pro občany dobré :-)

4 0
možnosti
JV

Další z důvodu proč v dnešní době nemít dítě.

3 1
možnosti
AK

Hrozně by mě zajímalo, na kolik se na ústupu nemocí projevilo očkování a kolik pomohly třeba hygienické návyky, tekoucí voda (dokonce pitná), splachovací záchody a podobné "maličkosti".

4 2
možnosti
EK

jak kterých nemocí. třeba taková chřipka není evidentně otázkou hygieny. na druhou stranu je tak proměnlivá, že to není ani otázka očkování.

2 0
možnosti

Podle mého názoru, pokud bude očkování dobrovolné, neklasne proočkovanost pod 90 %. Z těch 10 zbývajících % bude část dětí očkována na alespoň nějakou nemoc mono nebo duovakcínami. Ve spoustě západoevropských zemích je očkování nepovinné a hle, epidemie tam nejsou (Německo, Holandsko, Švédsko). Proč by to tedy u nás mělo být jinak?

7 1
možnosti
EK

protože naši vakcinologové jsou přesvědčení, že u nás lidé na "svobodu" nejsou zralí. To přesvědčení si předávají na konferencích a šíří ho mezi sebou. je to přece jen uzavřená skupina. viz například: 

Opravdu si myslíte, že český národ je tak hloupý, aby musel mít nařízeno povinné očkování?

Když dnes řada lidí naslouchá různým konspiračním teoriím a věří jim, a preferuje neoponované informace z internetu, tak začínáme mít pochybnosti, zda na zrušení povinného očkování je český národ připraven.

http://www.vakcinace.eu/otazky-a-odpovedi-blue

4 0
možnosti