Diskuze

Ministerstvo vrátí do vyhlášky léčbu kmenovými buňkami, kterou stáhlo

Ministerstvo zdravotnictví příští rok opět navrhne do seznamu výkonů léčbu diabetické nohy kmenovými buňkami. Řekl to náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp. Pro zhruba 500 pacientů ročně to znamená, že od roku 2016 by léčba mohla být hrazená ze zdravotního pojištění.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Připadá mi to trochu jako plavání. To je taky ode zdi ke zdi a znova.

0 0
možnosti

A velice zdravé.

0 0
možnosti

Seminar o kmenovych bunkach na MZ, ktery trval dele nez jednu hodinu?;-D ... lecba v Ostrave? Ze by zase Primecell a duchove do soukromych rukou vyvedene brnenske tkanove banky? Njn, strukturalni fondy vyschnou, tak je potreba novy cecik ... :)

1 0
možnosti

Já těm týpkům placených fotovoltaikem Zahradníčkem a šnajdroidy věřím. Dělají to nezištně, hlavně ten Olejár je kapacita. Ten mě přesvědčil. Jak Luboš řekne, je to dobrý a on se za to zasadí, tak na to vemte jed, že metoda je to úspěšná. Sice jí prosazuje hlavně ten Němec, kterého platí výrobce těch materiálů k aplikaci, ale my máme jinačí kapacity. Třeba tramvajáky z dopravního podniku. To je fakt neuvěřitelný, co ten kořala na MZ ještě vymyslí.

0 0
možnosti
Foto

Paní Sykové věřím a obdivuji ji. Myslím že postižení lidé budou vděčni za vše co jim pomůže. A pan poslanec(senátor) je chytrý, když léčbu nepotřebuje. V opačném případě by se chtěl léčit i  čertem;-).

1 0
možnosti

To máte pravdu - nemocní lidé sáhnou po všem, o čem jim někdo navykládá že je to pro ně to nejlepší (stejně jako Sodastream a životní pojištění):

"Dvě nové studie nyní naznačily, že pokud jsou dospělé kmenové buňky v laboratorních podmínkách replikovány mnohokrát, stanou se z nich buňky nádorové.

Jak se zdá, problém je v počtu množení buněk ke kterému dojde mimo organismus. Pokud nechali vědci buňky v laboratoři rozdělit 90 krát až 140 krát, a pak tyto buňky transplantovali, vedlo to u pokusných zvířat ke vzniku nádorů. Zjistili to španělští výzkumníci z Autonomous University of Madrid.

Dánští lékaři z University Hospital of Odense , kteří dospěli k obdobnému zjištění, se domnívají, že za neblahým působením kmenových buněk stojí geny. Myslí si, že po určitém počtu dělení se u těchto buněk zapínají geny, které zahájí tvorbu enzymu telomerasa. To podle nich buňku zvrhne do rakovinového stádia.

Další výzkum by měl nyní upřesnit, jaký počet dělení buněk je ještě bezpečný a jaký už s sebou nese riziko vzniku nádoru příliš velké."

http://www.osel.cz/index.php?clanek=1285

0 0
možnosti

Podle odborníků neexistuje metoda, která by umožnila využít kmenové buňky pro léčbu; kliniky kde kmenové buňky aplikují jsou podvodníci co jen tahají z lidí peníze. Takže teď to budou mít státem posvěcené a platit jim budeme všichni. Už zbývá krůček aby totéž zavedli s homeopatií

0 0
možnosti

Vidíte a já mám v rodině i blízkém okolí čtyři příklady, kdy terapie kmenovými buňkami pomohla lidem s poškozenými chrupavkami. Potvrzeno na CT. Snímky před léčbou a po ní dokazují úspěch.

Proti konopí se taky bojovalo 20 let a nyní pomalu ledy tají.

0 0
možnosti