Diskuze

Sledování schizofreniků by měly opět hradit pojišťovny, VZP se vzpouzí

Ministerstvo zdravotnictví vrátilo do systému úhrad z veřejných peněz projekt s názvem Itareps. Ten umožňuje sledování schizofreniků na dálku. Všeobecná zdravotní pojišťovna jej přesto odmítá hradit s tím, že nemá doloženou účinnost projektu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MS

Takže to zjednodušme. Spíše jde zase o kšeftík. Kdopak bude dodávat schizofrenikům chytré mobily? A kdo zaručí, že dotazník (hele, zase lejstro) vyplnil skutečně pacient? Když už sem chceme nacpat moderní technologii (či spíše špízltechnologii), nechť nosí el. náramek a o vyhodnocení nechť se starají probační služby. Prostě dotyčný by měl 1x týdně navštívit určeného lékaře a pokud tak neučiní, bude "zhaftnut" a předveden. Což lze snadno zrealizovat i bez elektroniky. Stačí na to diář lékaře a telefon. Ono totiž mezi námi neběhají desítky lidí, postižených schizofrenií. A z nich je jen menší část potenciálně nebezpečných.

Nicméně kšeft je kšeft.

Velice srandovní je pak porovnání s Japonskem. Nevím, zda to takto řekl citovaný lékař F. Španiel, ale pokud byl při smyslech, nejspíše ne. Ona totiž ta věta, krom hromady odborných termínů, postrádá smysl. Maně mne napadá klasická věta z pohádky o Zubejdě - odborné lékařské pindy. Ovšem beru v úvahu, že mluvčí mohl být, co autor projektu, poměrně rozrušen. Takže vlastně mohl. Kšeft je kšeft.

0 0
možnosti
LH

už aby bylo vraždění, loupení a znásilňování včetně domácího násilí kvalifikováno jako nemoc, pak nám bude všem fajn a i soudům se dost uleví

0 0
možnosti
Foto

Dobrý den,

na jedné straně pojišťovna, která není ochotná přispět téměř na nic, co by pacientům pomohlo, jde přece o "její" peníze... Na druhé straně projekt, který mi přijde tak trochu zbytečný, protože podle mého názoru prostě nepomůže předejít situaci, jaká se stala ve Žďáru. Prostě tomu nevěřím.

Upozorňuji, že je to jen můj názor... Nejsem žádný odborník.

2 1
možnosti
AK

Situaci jako ve Žďáru, kdy se šílenka úmyslně neléčí a doktorovi lže to samozřejmě neřeší. To by řešila jedině řádně vypolštářovaná cimra bez možnosti dostat se ven. Naštěstí naprostá většina pacientů má zájem být léčena (alespoň vtšinu času, byl zde moc pěkný rozhovor se schyzofrenikem) Protože buď na otázky odpoví divně (a systém zavolá doktora) nebo vůbec (a systém zavolá doktora). A tam je to dobrá kontrola, že je vše v pořádku.

1 0
možnosti
MB

To by mě zajímalo co se vlastně musí ještě stát aby se to začalo řešit.Pravděpodobně vražda či smutná událost kde přijde někdo o život k vůli něčí nemoci evidentně nestačí.A banda z VZP která neumí hospodařit s penězmi pořád bude něco odmítat.Nikomu nepřeji nic zlého ale u úředníků z VZP jsi nejsem úplně tak jistý.

0 0
možnosti
EN

Já to chápu. Pro tuhle pojišťovnu jsou priority to, co si lid žádá: příspěvky na vitamíny, helmičky, plavání mimin a vitamíny...

9 0
možnosti
MB

A hlavně nesmíte být nemocná.A když ano tak raději rovnou zemřít někde v lese.

3 0
možnosti
LF

Může mi někdo vysvětlit, jak by ten projekt pomohl a v čem vlastně spočívá?

Co se psalo, tak Žďár byl neochytitelný nebo mi něco uniklo?

Nestačilo by něco jako, že když schizefrenik nebo nějaký potenciálně nebezpečný pacient  zanedbá léčbu, tak jakmile se to zjistí, jde na nějakou dlouhou dobu do ústavu? Myslím, že to by je motivovalo, na to nekašlat. Tady se zase někdo snaží utratit prachy, aby někdo jiný nemusel nést osobní odpovědnost. A pokud toho není schopen, nepatří mezi lidi.

0 0
možnosti
AK

Jestli je to to, o čem jsem viděl reportáž, tak v podstatě pacientovi deně vyskočí v mobilu nebo mailu dotazníček. Načež to odešle, server vyhodnotí odpovědi a v případě "nestandartních" ho pošle, že by se měl stavit u doktora, potažmo pošle hlášení i doktorovi. V zásadě to ověří, jestli je medikace a terapie správná, nebo jestli pacienta začínají pronásledovat jeptišky s kulomety. Dnes musí chodit pravidelně k doktorovi a pochopitelně je návštěva ordinace poměrně nákladná. Ale rozhodně máte pravdu v jednom: pomůže to jen tomu, kdo je ochotný se necht léčit. Zbytek je nutné oddělit, nejlépe vysokou zdí a hlídat, aby se nedostali k noži, natož k něčemu horšímu.

2 0
možnosti
VH

Pokud se nepletu je VZP státní. Co takhle, milá vládo vyházet současné vyžírky z vedení a nainstalovat lidi, kteří oželí v práci masážní křeslo, ale budou dbát, aby nemocní měli hrazenu léčbu a nemuseli potupně žebrat o různé sbírky na léčení, jak tomu je dnes, zejména v případě dětských pacientů.

1 0
možnosti
MB

A znáte něco státního co funguje jak má??? Já tedy bohužel ne.Tohle prostě budou vždy dojné trafiky pro nepohodlné.

2 0
možnosti
VH

možná by VZP začala hradit sledování, pokud by nějaký ambulantně léčený napadl a zranil někoho z rodiny ředitele. Pak by možná nepotřebovali takové paláce a zbylo by i na zdravotní péči. Abychom na tento program nemuseli sbírat víčka od Pet lahví.

6 0
možnosti
PN

P30e88t12r 26N31o66w69a60k

10. 11. 2014 8:51

Vím, kdy by slavná VZP neřekla ani slovo a už teď by to (a ráda) platila - kdyby nebyl útok ve Ždáru veden proti školákům, ale proti zaměstnancům VZP v některé z jejich poboček. Banda. Ono si stačí zajít do některého z jejich paláců a člověku je hned jasno, kam mizí peníze.

4 0
možnosti
LG

Nechci ani náhodou VZP hájit, ale jakou souvislost s tím mají paláce VZP?

Výše provozních nákladů této pojišťovny (na rozdíl od těch ostatních) je pevně stanovena zákonem a jestli si za to postaví paláce nebo to rozdají na platech zaměstnancům je fakt jedno.

0 0
možnosti
JK

A kdo jiný by je měl hradit... Tak je zavřete na pavilón.

2 0
možnosti