Diskuze

Zločinci sledují naše digitální stopy, říká expertka na kyberkriminalitu

Každý z nás nechává na internetu digitální stopu. Pro zločince je to výborný zdroj informací, který pečlivě sledují. V rozhovoru pro iDNES.cz to uvedla Šárka Soudková z Národního centra bezpečnějšího internetu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tak v diskusi s přehledem vítězí ti dva superajťáci, kteří si myslí, že univerzální ochrana před malwarem je "os jiný, než win"

;-D

2 0
možnosti

Záleží, jak definujete "ochranu". Pravděpodobnost nakažení malwarem to v tuto chvíli zcela bezpochyby z principu sníží devadesát procent. A pak záleží, jak definujete stav "jsem chráněn".

0 0
možnosti

M69i92l83a19n 62N53o97v49á16k

19. 10. 2014 19:30

Pěkná třicítka, vypadá trošku jako Winnie Cooperová z Báječných let. R^

2 0
možnosti

P31e14t32r 47N28o34v98á43k

19. 10. 2014 14:16

I Love It When you Call Me Big Data  R^ 

http://1url.cz/dDE1

to teprve stoupne problem u naivnich "konzumentu" 8-o;-€

0 0
možnosti

P62e60t61r 32N38o55v47á68k

19. 10. 2014 13:56

Deti opravdu casto nevedi jak se na internetu bezpecne pohybovat (a samozrejme naivita ci nezkusenost jim muze zpusobit nemaly problem)

ale je to zodpovednost rodicu

kteri predpokladam o bezpecnost svych deti v teto oblasti nemaji prakticky zajem!!8-o

posadi je k

PC, NB, Tabletu ci mobilu

podobne jako kdysi pred TV a jsou radi ze maji klid 8-o 8-o 8-o

0 0
možnosti

Dětem způsobují problémy pouze přístup jejich rodičů, a ne jejich naivita. Míra jejich naivity závisí opět na jejich rodičích. Svádět problémy na děti je prachsprostý a nebezpečný alibismus neschopných rodičů.

0 0
možnosti

Tady je za experta na kyberkriminalitu opravdu označen každý. Klasický případ paní Soudková, která vůbec není expertem v této oblasti, dokonce není ani osobou znalou. Saferinternet jsou vyhozené peníze, když zaměstnají takového laika (pí Soudková) a ještě ji vydávají za experta. Probuďte se!!! Právě díky těmto osobám je náš Internet v takovém bordelu, protože se každý označí za experta a ve finále ani neví, jak fungují síťové prvky, jak se nastavují a jaká je jejich zranitelnost. Paní Soudková uvádí nějaké své zkušenosti s prací na Interpolu. Interpol přece vůbec nic neřeší, ten jen předává informace konkrétním policejním složkám, která pak postupují v souladu se zákony. Kyberkriminalitu ze zákona v naší zemi řeší policie, pokud tedy chceme řešit oblast kyberkriminality, musí mít nejdříve policie odborníky a jednotku, která bude tuto kyberkiminalitu řešit. Zatím se o tom jen kecá.

2 0
možnosti

Na ty oné hackery, krackery, a podobnou havěť, jedině kapitán Dastych!!

1 0
možnosti

Trošíčičinku rozpor:-):

1. "...Jak je zajímavá digitální stopa pro potenciální pachatele trestné činnosti?

Pro ně je to skvělý a snadný zdroj informací. U některých lidí lze podle obsahu, který zveřejňují na internetu, až sestavit jejich denní rozvrh. Dát pak na sociální sít informaci, že jedu na dovolenou, záběry z místa bydliště a třeba nového auta, tak to je vyloženě pozvánka pro pachatele.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-expertkou-na-kyberkriminalitu-fj2-/krimi.aspx?c=A141016_183754_krimi_cen...";

a

2. "...Pravidelné hodiny Jin jógy v MOMA Yoga

20.08.2014 17:00

Od 20.8. se opět těším na setkáváním v pražském studiu MOMA yoga. Každou středu až do konce října se budu těšit na společné devadesátiminutové lekce od 17h a potom na něco dobrého z místního veggie baru:-)

Více zde: http://www.yogaharmony.cz/news/pravidelne-hodiny-jin-jogy-v-moma-yoga/ ..."

3 0
možnosti

Kozel zahradníkem?:-P

1 0
možnosti

Ano, naše digitální stopy sledují zločinci. Pro zajímavost bych některé zločince uvedl.

NSA(USA), BIS(ČR), vše pro potřeby jiných zločinců, pro které jsme jen užitková zvířata přinášející peníze.

1 1
možnosti

Ještě bych dodal, že jakýkoliv  jiní zločinci než ti "státní" nemají na naše životy až tak velký vliv, když jim to nedovolíme, což u státem placených zločinců nejde.

0 0
možnosti

Tak to je bezva, že nás slečna z neziskovky (protože ono tzv. "Národní centrum bezpečnějšího internetu" ve skutečnosti není nic jiného než další neziskovka, přisátá na stát a EU) všechny zachrání. Teorii nastudovanou zjevně má, včetně onoho "hacker" a "cracker" je rozdíl, škoda jen, že praxe je úplně jiná. Jednak mainstream jasně používá výraz "hacker" ve smyslu počítačové kriminality (a jestli slečna nechce ty lidi, pro které údajně publikuje rady, mást, měla by se toho držet), jednak kolem toho existuje spor i v samotné komunitě - logicky, protože jazyk není statický a vyvíjí se zejména působením mainstreamu, nikoli několika jazykových, či jiných expertů.

Rozhodně je záslužné, že se někdo o podobná témata zajímá, ale měla by to být buď vládní organizace, nebo naopak soukromý sektor, ale rozhodně nikoli dotovaný - na trhu je dostatek potenciálních sponzorů, kteří v tomto mají své vlastní zájmy (bezpečnostními firmami počínaje, bankami a karetními společnostmi konče).

Když si slečnu vygooglíte, pochopíte asi sami více. Stejně tak si projděte web toho jejich "Národního centra" a velmi rychle skončíte v klasické europravdaláskové agendě, boji proti klasickým nálepkám, používaným pravdaláskami, ať již jde o extremismus, rasismus a pod. Sem tam něco o Africe. A sdílení je samozřejmě zlé, zlé, zlé.

7 5
možnosti

J70i83ř45í 74Z97ý21k82a

19. 10. 2014 12:12

"Rozhodně je zveřejňování fotek a videí se spolužáky nebo učiteli rizikové. V průzkumu realizovaném jako podklad pro divadelní představení Generace FB bylo zjištěno, že to bez souhlasu fotografovaných dělá okolo osmdesáti procent školáků"

a 95% dospělých. Ještě se mi nestalo, že když někdo v mém okolí něco fotí, aby přišel za mnou (a dalšími desítkami - stovkami lidí kolem) a optal se mne, jestli mne může mít na záběru, případně jestli mu z toho záběru můžu na chvíli odejít.

0 0
možnosti

Nejhorší je smrt z vystrašení.

3 0
možnosti