Diskuze

Elefantiáza ničí životy napříč světem, nakažení končí v chudobě

Onemocnění zvané lymfatická filariáza se u nakažených projevuje nepřehlédnutelnými otoky. Nakažení jsou zejména v rozvojových zemích odsunuti na okraj společnosti, kde zapadnou do chudoby a společenské izolace. V některých státech je situace tak žalostná, že počty nakažených začínají ovlivňovat i místní ekonomiku. Dobrým příkladem je Indie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V článku mi docela chybí jedna docela důležitá informace - jestli se nemoc vůbec dá nějak léčit či ne.

Samozřejmě v rozvojových zemích bude pro spoustu lidí problém se k takové léčbě dostat.

1 0
možnosti

Pokud vím, tak jediná metoda spočívá v naříznutí kůže a vlasovce nesmírně pomalu vytáhnout. Když se přetrhne, tak zánět a smrt, když se do otevřené rány dostane infekce, tak zánět a skoro jistá smrt.

0 0
možnosti

No zajímavé - paní je zdravotní sestra, ale její děti se jí štítily. To musí být panečku úroveň vzdělání....A jak byla vzdělaná ta zdravotní sestra? Nějak mi to hlava nebere 8-o A dále (můj nároz tedy bude asi mínuvován) jsem ráda, že žiju v zemi, kde hlavní ideologií bylo (možná ještě je) křesťanství - to přikazuje milovat své rodiče a hlavně pomáhat druhým (tedy i nemocným). To je v Indii, resp. v hinduismu věc zcela neznámá. :-/

3 0
možnosti

R41e60n87é 13Z67a62c24h

12. 10. 2014 7:50

Tady by se měla nasměrovat naše pomoc do zahraničí. Ne výkrmné programy různým líným černochům, ale pomoc nemocným. Ne sociální podpory zdravým lenochům, naše pomoc má směřovat nemocným a hendikepovaným, kteří si sami nepomohou. Máme je po celém světě, ale taky tady v naší České republice i když ne se sloní nemoci, ale jsou nejrůznější nemoci na které pomoc pojišťovny nedosáhne.

V naší republice se sloní nemoc nevyskytuje, avšak tulení nemoc u některých skupin lidí je tady až velmi častá.

18 0
možnosti

Kdyby alespoň ta tulení nemoc byla léčena. Jenže není.

1 0
možnosti