Diskuze

Nejvyšší soud rozhodl, že 1,65 promile není u řidiče pouze přestupkem

Nejvyšší soud nařídil znovu projednat případ řidiče, jenž ve Znojmě nadýchal 1,65 promile alkoholu. Krajský soud v Brně skutek předal jako přestupek do správního řízení, podle Nejvyššího soudu to byla chyba. Justice musí případ znovu řešit jako trestný čin.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Takhle funguje naše justice. Ani tomu, co mají jasně napsané naši soudci na papíře, nerozumí.

1 0
možnosti

No tak ono by to muselo být napřed srozumitelné a hlavně jednoznačné, pokud možno s předem definovanými výjimkami, aby soudci nesoudili podle toho, jak se zrovna vyspí, nebo kdo jim zaplatí víc. Zákony by sice byly prkennější, ale před nimi by si byli všichni o něco rovnější, než je tomu doposud.

0 0
možnosti
Foto

Po 1,65 už nemohl chodit, tak raději jel.

3 0
možnosti

Kolik toho musí vypít Moravák, aby měl jedno promile alkoholu v krvi?

Dva dny nic.

13 0
možnosti

1,65 jako přestupek ? toho soudce to co vymyslel by měli okamžitě zbavit funkce

18 0
možnosti

Možná měl sám nějaké to promile :D

4 0
možnosti

Nechápu jak může u Krajského soudu dělat člověk neznalý trestného práva-paragrafů.  § 274 TZ-Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky)8-o

7 1
možnosti

do které restaurace asi chodí pan krajský soudce s mužem z Brněnska na sushi ?

3 0
možnosti

Jinak řečeno, pokud jste si jistí, že máte víc jak promile, odmítněte dechovou zkoušku. Sice je z toho průšvih taky, ale aspoň vás nebudou soudit za trestný čin.

6 2
možnosti

L23i52b27o82r 17F15i94l96á33k

3. 10. 2014 18:52

Tak Moraváci to mají s množstvím alkoholu v krvi asi trochu jinak...

1 4
možnosti

Kdysi mi jeden Moravak říkal, že si musíme zvyknout na to , že chlastaji i v práci, protože je to taková tamní tradice. Děsně se divil, že byl vyhozen.

3 0
možnosti

Je třeba si uvědomit následující. Nikdo nezpochybňuje 1 promile jako hranici nezpůsobilosti pro řízení motorového vozidla, a tedy hranici pro posouzení jednání jako přečinu, nikoli přestupku. V tomto případě byla však hladina alkoholu zjištěna jen dechovou zkouškou, patrně policií používaným přístrojem Dräger, nikoli krevní zkouškou. Dotyčný přístroj ovšem neměří skutečně ve skutečnosti hladinu alkoholu,  jen ji odvozuje z určitých kritérií. Viděl jsem v praxi skutečně zásadní rozdíly  mezi výsledky dechové a krevní zkoušky, které byl provedeny v podstatě v totožné době. Takže problém není, že by 1,6 promile nebylo trestným činem, ale zda bylo toto množství zjištěno objektivně.

4 3
možnosti

Pokud krevní test odmítl, je to jeho problém. Pokud je mi známo, vychází se pak z údajů, které jsou dostupné, s přitěžující okolností.

3 0
možnosti
Foto

J18a26n 68B14r27a32u84n

3. 10. 2014 18:43

To jenom u Janouška byla podobná hladinka polehčující okolností.

7 0
možnosti