Diskuze

Soud se zastal otce, který po návratu z Anglie žádal střídavou péči

Ústavní soud se zastal otce, jenž se po návratu z Anglie chtěl starat o své syny. Do té doby je vychovávala matka a muž s tím souhlasil. V Česku však požádal o střídavou péči a soudy ji zamítaly s ohledem na „stabilitu výchovného prostředí.“ Podle Ústavního soudu ale verdikty porušily jeho lidská práva.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TH

T98o88m48a17s 10H40a14t18l26e

15. 10. 2014 6:55

hrát si na fotra, matku, jednou za 14 dní je katastrofa! Rodič, který od rodiny odejde by měl jen platit a držet hubu !!

0 0
možnosti
KZ

K64a21r13e80l 51Z91e37m41a26n

2. 10. 2014 20:19

Je dobře, že se v tomto smyslu ČR pomalu ale jistě začíná přibližovat civilizovanému světu. Takové to socialistické heslo, že "dítě patří vždy ženě," kterým se soudci ze staré školy a babizny ze sociálky řídí jako nějakou mantrou je přece nejasnější příklad diskriminace na základě pohlaví. Je dobře, že i v ČR se nahlas řeklo, že také otec je rodič s právem vychovávat své dítě a ne jenom jakýsi příležitostný stykatel s povinností platit exmanželce.

9 0
možnosti
TV

Že by konečně rozumný rozsudek našich soudů? To se mi ani nechce věřit.

17 0
možnosti
ID

„Ústavní soud v odůvodnění nálezu konstatoval, že je především nutno vycházet z premisy, že na péči o děti mají zásadně stejné právo oba rodiče,“ .......

Jak je možné, že soudy nižší instance než Ústavní soud nerespektují judikát v obdobné věci, kterou již opakovaně několikrát Ústavní soud řešil??? Vždyť nálezy Ústavního soudu jsou pro všechny nižší soudy závazné a není možné se proti tomu odvolat !!! To jsou opravdu soudci se zdravým rozumem pouze na Ústavním soudě a ostatní jsou všechno možné, jen ne nezávislí soudci? Jak bylo naloženo se soudcem, který vynesl rozsudek přesně opačný, než Ústavní soud. To je ta kvalitní justice, kde se máme domáhat svého práva? Že by v České republice neznamenal pojem "PRÁVO" zdravý selský rozum. Nebo není Ústavní soud vázán zákony ČR, když vydává přesně opačné nálezy? Nebo naopak soudcové nižších instancí nerespektují zákony? Přece není možné, aby Ústavní soud vydával stále přesně opačná stanoviska a opravoval špatné závěry nižších soudů!!! Vždyť Ústavní soud máme jen jeden!!! Takže můžeme obecně říci, že pokud něco nestihne Ústavní soud opravit, vydávají se u nás protiprávní rozsudky. Jak jinak nazvat rozhodnutí nižšího soudu, který nerespektoval základní pravidlo, že rodiče jsou si rovni? Jedině že bylo vydáno protiprávní rozhodnutí, která naštěstí stačil Ústavní soud opravit. A co ty neopravené???

10 0
možnosti
HK

Střídavá péče u školních dětí je dost problematická, zejména když rodiče žijí v různých městech. Ale má své problémy i když mají bydliště v jednom místě, protože dítě má pendlovat s aktovkou a oblečením třeba každý týden  jinam a tak vlastně neví, kde je opravdu doma. Lepší je, dokáží-li se rodiče dohodnout třeba na víkendy či prázdniny a vytvořit mu pocit pevnějšího zázemí, což u střídavé péče jde dost těžko.

4 15
možnosti
JB

Takhle mluvíte proto, ze předpokládáte ze soud dá dítě matce. Kdyby to byli opačně tak by jste hned hledala jak to jde.

13 0
možnosti
PP

On ten problém s tím, že se rodiče nejsou schopni na ničem dohodnout (typicky je to způsobeno jedním partnerem - tím, který má dítě v péči, ten totiž nemusí dělat žádné kompromisy) se dá vyřešit velmi rychle, a to tak, že soud přiřkne dítě do péče tomu, kdo se snaží dohodnout a zbaví péče toho, kdo dělá problémy. To byste viděli, jak rychle se najednou oba budou schopni dohodnout!

8 0
možnosti
AK

Takže pán nejdřív o děti moc nestál, ano, vídal je pravidelně, ale to není každodenní starání se. A teď si dělá nároky. A co když ho ta péče zase omrzí?8-o

0 17
možnosti
PN

Moc nestál, na to jste přišla kde?

8 0
možnosti