Diskuze

V Madridu blahořečili bývalého šéfa Opus Dei, přihlížely tisíce poutníků

V Madridu byl v sobotu blahořečen katolický kněz Álvaro del Portillo, který zemřel v roce 1994 a který stál v čele mezinárodní katolické organizace Opus Dei po jejím zakladateli Josemaríovi Escrivá de Balaguerovi. Obřad za účasti desetitisíců poutníků z celého světa řídil podle zahraničních médií představitel papeže Františka kardinál Angelo Amato.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

konspirační teorie média milují...

0 0
možnosti
KD

Dobra organizace a zazrak jak z americkeho filmu. To jsou mi veci.

0 3
možnosti
JP

J23o31s68e45f 45P29o14t67r

28. 9. 2014 0:03

Katolická církev  je v současnosti chápána v  české kotlině a na moravských úvalech v rámci  ideíí  politruků reálného socialismu jako spátečnická a tmářská organizace. Jenže zatímco marxisticko-leninský nábožemský systém  byl odvát na smetiště dějin, jako sysém nekompatibilní s lidskou  přirozeností, systém katolický získává ve světě (kromě obyvatel české kotliny, moravských úvalů a zbytku Evropy) neustále nové přívržence. 

Je to tím, že tento systém poskytuje návod, na rozdíl od všech ostatních systémů,  k prožití pokud možno šťastého  lidského života. Ten návod je založen na dvou premisích a to na :

-milovat budeš bližního svého jako sebe samého, a

- jsi povinnen a nucen kontrolovat a řídit své zvířecí pudy

5 7
možnosti
BK

Je vidět, že s politruky a podobnými rasami máte bohaté zkušenosti. Až na to, že s tím vaším katolickým a kalvínským temným křesťanstvím, které nejraději člověka svazuje a kontroluje, nemá Ježíšova zvěst mnoho společného. Naopak, na zákoníky a farizeje byl Ježíš celkem vysazený.

4 5
možnosti
FM

To je jedno, největší ostudu ve světě stejně dělá president ČR.

1 3
možnosti

a trochu pravdy:

Papežův list u příležitosti beatifikace prvního preláta Opus Dei

Madrid. Tisíce věřících se dnes v Madridu účastnily blahořečení biskupa Álvara del Portilla, spolupracovníka a prvního následovníka sv. Josemaríi Escrivá de Balaguer, zakladatele Opus Dei. Beatifikační liturgii slavil prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení, kard. Angelo Amato. Papež František zaslal při této příležitosti osobní pozdrav současnému hlavnímu představenému prelatury, mons. Javieru Ecchevarríovi. Vyjadřuje jím “radost nad dnešní beatifikací a vzdává Bohu díky za to, že krášlí tvář své církve svatostí svých synů”. Papež krátce rekapituluje život blahoslaveného a připomíná zejména zásadní setkání se sv. Josemaría Escrivá. “Od něj se naučil, jak si den po dni stále více zamilovávat Krista. Ano, zamilovat se do Krista”, podotýká papež, “to je cesta svatosti, kterou se musí vydat každý křesťan. Dovolit Pánu, aby nás miloval, otevřít srdce jeho lásce a umožnit Mu, aby vedl náš život.”

Svatý otec se v poměrně dlouhém listě zamýšlí nad trojicí slov, která tvořila střelnou modlitbu blahoslaveného biskupa : díky, odpuštění, více mi pomáhej.

“První slovo díky je spontánní reakcí na Boží dobrotu”, píše papež František. Jinak to ani nemůže být, protože Bůh nás, navzdory našemu veškerému úsilí, vždy předchází. Álvaro del Portillo si byl vědom mnoha darů, kterými ho Bůh zahrnul, a děkoval mu za tyto projevy otcovské lásky. Avšak, jak zdůrazňuje Svatý otec, nezastavil se u pouhého děkování, nýbrž jej poznání Pánovy lásky dovedlo k pokorné službě druhým. “Vynikal svou láskou k církvi, Kristově nevěstě, které sloužil srdcem, jež bylo vzdálené svárům a vyprázdněné od světských zájmů. Přijímal každého člověka a hledal v něm to, co je dobré, co spojuje a buduje. Nikdy si nestěžoval ani nekritizoval, nýbrž vždy odpovídal modlitbou, odpuštěním, pochopením a upřímnou láskou”, čteme v listu.

Ke druhému z trojice slov, odpuštění, papež poznamenává: “Boží služebník Álvaro často doznával, že s

3 0
možnosti

“Boží služebník Álvaro často doznával, že sám sebe vidí před Bohem s prázdnýma rukama a že nedokáže odpovídat na jeho velkorysost. Vyznání lidské slabosti ovšem není plodem zoufalství, nýbrž známkou důvěryplného spočinutí v Bohu Otci. (…) Álvaro dobře věděl, nakolik Boží milosrdenství potřebujeme, a s velkým zápalem povzbuzoval lidi, aby přistupovali ke svátosti smíření, svátosti radosti”, pokračuje Svatý otec a dodává: “Je tak důležité vnímat něhu Boží lásky a zjistit, že ještě máme čas milovat.”

S Boží pomocí můžeme nést Boží jméno do celého světa, poznamenává Petrův nástupce k poslednímu z trojice slov, Více mi pomáhej. Blahoslavený Portillo prošel mnoha zeměmi, podněcoval evangelizační projekty, neobával se těžkostí. “Ten, kdo hluboce spočívá v Bohu”, podotýká papež, “dokáže být velice blízký lidem. První podmínkou k hlásání Krista je milovat lidi, protože Kristus už si je předtím zamilova. Musíme vycházet z vlastního egoismu a pohodlnosti a jít vstříc bratřím, protože v nich nás čeká Pán”, uzavírá papež František svůj list osobní prelatuře Opus Dei.

3 0
možnosti
Foto

"Prohlášení za blahoslaveného neboli beatifikace je druhým stupněm kanonizačního procesu, tedy prohlášení za svatého v římskokatolické církvi."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/blahoreceni-opus-dei-alvaro-del-portillo-ff5-/zahranicni.aspx?c=A140927_183040_zahranicni_hro#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

.

Toto je uvedeno v závěru článku, pod kterým je tato diskuse. Je to naprostý nesmysl!

Blahoslavení (beatifikace) je zcela rozdílná od svatořečení. Je jeho předstupněm.

Svatořečení je završení kanonického procesu.

Milý redaktore, opravte si to, jen ukazujete, že se v tézo problematice neorientujete. Tohle bych na iDnes nečekal Rv

11 2
možnosti

J80a45n 59Š85e23b85e33s79t59a

27. 9. 2014 20:03

Ale jo, vždyť to má v podstatě dobře, jen nejřív je u něj druhý stupeň a potom první.....

0 0
možnosti
LH

jakým právem lze někoho svatořečit? jak směšné...

1 8
možnosti
PS

Neco si o tom prectete..

9 0
možnosti