Diskuze

KOMENTÁŘ: Teď přijde britská kocovina. Bude těžké spát v jedné posteli

Skotské referendum nakonec zachránilo Velkou Británii, takže se nestala malou, ale také zachránilo několik dalších států a dokonce Evropskou unii před těžkým zemětřesením. Co bylo v sázce, je patrné až tehdy, když si uvědomíme, co by se stalo, kdyby Skotové hlasovali pro odtržení. Spustili by řetězec událostí, které by většinou nebyly příjemné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RK

Je nesmyslné se neustále štěpit na menší a menší státy, aby jejich vůdci měli vlastní píseček na rozkrádání. To by se taky mohla odtrhnout Morava od Čech, pak Slezsko od Moravy a nakonec Prajzska od Slezska ;-);-D;-D

3 0
možnosti
IV

Neuvěřitelný blábol pana Vodičky. 8-o

0 2
možnosti
IV

Jaká kocovina, jaký mejdan?8-o

0 0
možnosti
BK

Malá Británie neboli Bretaň patří nyní k Francii, pane vtipný redaktore. Viz třeba http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=449

0 0
možnosti
PK

Čas od času se tam také konají demonstrace (třeba v Nantes) za sjednocení Bretaně rozdělené do dvou departementů a za autonomii.

0 0
možnosti
AR

A teď se zeptám: co je na tom špatně? Pokud se státy dokáží dělit civilizovaně, tak to má smysl. Tohle věčné (bohužel typicky české, jakkoliv tohle klišé nemám rád) volání po "klidu na práci" mě opravdu dožírá. Přitom sami Češi by měli z vlastní zkušenosti dobře vědět, že než žít v nefunkčních či špatně funkčních svazcích, stojí za to najít jiné řešení - mírumilovně a ku prospěchu všech. Navíc postimperiální státy v EU oslabují jednotu EU tím, že si o sobě příliš mnoho myslí. Jejich zmenšení by nebylo na škodu věci, speciálně ne pro menší národy jako jsou Češi.

3 1
možnosti
PK

Přitom sami Češi by měli z vlastní zkušenosti dobře vědět, že než žít v nefunkčních či špatně funkčních svazcích, stojí za to najít jiné řešení - mírumilovně a ku prospěchu všech.

Češi jsou nepoučitelní, krajské uspořádání vymazalo Moravu ale i Čechy z politicko-správní mapy Evropy. K vlastní škodě. Nivelizace, unifikace. Je zajímavé že čecháček nadává na unifikační direktivy z Bruselu ale tohle mu jaksi nevadí.

0 1
možnosti
DB

D47a39v39i93d 78B89e74n87e58š

19. 9. 2014 14:07

Jestli to bude tak hluboké rozdělení společnosti, o jakém psali naši novináři při prezidentských volbách, tak se není čeho bát. :-)

3 0
možnosti
KC

"Země, které se po ní rády opičí (a víme dobře, o kom je řeč), by mávaly pěstičkou a zvažovaly by to také."

Prozraďte mi někdo, kdo že se to po Británii rád opičí ?Podle Vodičky všichni ví o kom je řeč ....

Já zahraniční politiku celkem sleduji, ale tohle nevím :-P

2 1
možnosti
JM

J34a98n 93M67a75j30z42n20e96r

19. 9. 2014 13:38

Autor tam měl dát hvězdičku a dolů pod článek napsat vysvětlující legendu pro ty, kteří se orientují trochu méně než on. ;-D

1 1
možnosti
RM

Škoda, že to Milan Vodička nenamluvil. Jeho mluvené slovo je daleko působivější. ;-)

0 0
možnosti
MP

Svět se atomizuje? Moc přechází na regiony? A kde, prosím, kde??? V Evropské unii určitě NE ;-D

1 1
možnosti
JJ

J53a69n 19J55i53r71k62a

19. 9. 2014 15:32

V EU rozhodně ANO.

Právě EU stojí na prvopočátku separatistických snah, protože stát ztrácí na významu: prachy z různých unijních fondů tečou přímo do regionů, aniž by na to centrální vedení mělo nějaký vliv. Podívejte se na tu kupu nejrůznějších mikroregionů a jejich dotačních programů (často přeshraničních - další důkaz toho, že stát ztrácí na smyslu).

2 0
možnosti
KK

Technická poznámka: Malá Británie už existuje - je to Bretaň ve Francii.

4 0
možnosti
SS

asi se zapomnělo na jednu věc-když se mluví o velké británii, mluví se o cirka 61 milińech lidí. I když bylo volících separistů skoro 50 procent, stále to bylo cirka pouhých 1,5 milińů lidí, což je cirka 2% oné velké británie. a i když se zdá poměr hlasů v referendu těsný, ve skutečnosti si myslím, že od skutečného vítězství separistů bylo neskutečně daleko.

3 6
možnosti