Diskuze

Lékaři porazili agresivní leukémii. Použili lék, jenž se zatím testuje

V 27 letech mu lékaři podruhé diagnostikovali lymfoblastovou leukémii. Prognóza zněla neúprosně, šanci na přežití mu počítali v týdnech. Mezitím lékaři v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze dostali do rukou nový lék, který umí nemoc vyléčit, nikoliv jen potlačit její projevy. A pacienta, jako první v Česku, vyléčili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vůbec tam nepíší, kolik taková léčba stojí...

0 0
možnosti

Potlesk ve stoje!

0 1
možnosti

J83o51s50e42f 46S60o90k28o75l

26. 7. 2014 17:21

No, to je dobré. Lék ve fázi testování. Jinými slovy, ví se o jeho účinnosti, ale pokud se nemocný nedostane do programu testování tohoto léku, je jako pokusný králík pozorován na klasické léčbě.

Proč si pacienti nemohou vybrat?? Teda aspoň ti, co průběžně odevzdávali do rozpočtu značné částky na zdravotní pojištění??

1 1
možnosti
Foto

Nalézt a odstranit vedlejší účinky léků není nic snadného. Je to jeden z důvodů, proč to mnohdy tak dlouho trvá, bohužel.

1 0
možnosti

Vite co je nejagresivnější forma leukemie.ˇŽe Vám po chemoterapii řeknou,že na Vás nezabírá a máte 14 dnů života.Jak tady někdo může řešit,kolik by to stálo.Ti nemocní by dali vše a zatím čekají až zemřou a není jim pomoci.Tento lék,ale stejně je jenom na jeden druh leukemie,ono je jich hrozně moc druhů a na ty nejzákeřnější stejně nezabírá.Nikdo Vám neřekne,kde vznikne a z čeho,nijak její průběh neovlivníte.

1 0
možnosti

Možná, že se mnou nebudete souhlasit, ale já si myslím toto:

Lékaři vyléčili? Llékaři to pacientovi mohli tak nanejvýš píchnout do zadku nebo kam a dělají statistiky. Ale ti lékaři budou ti slavní.

Ale za tím lékem (i za jinými léky a přístroji) stojí obrovské úsilí velkého množství chemiků, biochemiků, fyziků, elektroniků, matematiků, ... Ti budou skryti za nějakou celkem neznámou firmou. Těm musíme být vděčni především.

6 1
možnosti

Lékaři dostali možnost se podílet na klinických testech nového, slibného léku. Na druhou stranu, poikud by to opravdu bylo možné modifikovat na lék proti rakovině, tak je to na nobelovu cenu.. A naprosto zaslouženou.

1 0
možnosti

Může někdo požadovat použití tohoto léku když trpí agresivní formou leukemie? A pokud bude odmítnut a zemře, můžou příbuzní žalovat výrobce?

1 1
možnosti

Klinické testy nového preparátu. Obecně za pacienta žádá jeho doktor, případ je posuzován komisí, jestli opravdu patří do skupiny vhodných testovacích objektů.. Buď mu to schválí nebo ne, navíc to má omezení třeba na 5 pacientů v jedné zemi za rok. Žalovat nemůže.

1 0
možnosti

Hmmm, to je super.  Je škoda, že autor článku čtenáře neinformuje více o firmě Amgen. Že byla založena v roce 1980 (USA), od roku 2004 otevřena pobočka v ČR, zaměřuje se na pacienty ve střední a východní Evropě .......

0 1
možnosti

Clanek je o lecbe jedne formy leukemie, ne PR masazi jedne americke firmy.

0 0
možnosti

J36a80n 14G75o82e49t28z

26. 7. 2014 12:01

Pro koho ten lék bude?

0 1
možnosti

Pro ty co na to budou mít.

2 1
možnosti

až se zhriutí světový finanční systém vč. dolaru a eura vzhledem k parabolicky se zvedajícímu zadlužování planety, nikdo žádný pumpy už nikomu dávat nebude a ne je jště měnit za 4 dny - totéž operace

.

to bude výsadou jen izolovaných ostrůvků elit s po zuby ozbrojenými soukromými armádami chránícími jejich vydělané biliony :-P

.

zbytek lidí se vrátí k přírodě - něco chceš - tady máš za vejce a slepici ...

2 10
možnosti

K něčemu takovému se finanční systém nemusí hroutit - stačí, když bude fungovat tak jako nyní. O tomto bude politický střet budoucnosti. Je správné, aby bylo vědění, poznatky (třeba z lékařského výzkumu...) privatizovány do rukou malé skupiny těch, kteří mají privilegium držet "zelené papírky", které si navíc sami vytiskli a rozdali...? Samozřejmě, že ne.

2 2
možnosti