Diskuze

Plíce světa nejvíce trpí v Indonésii, v odlesňování předstihla Brazílii

Indonésie poprvé v historii předstihla Brazílii v nelichotivé statistice rychlosti odlesňování. Za dvanáct let tam vykáceli na 60 tisíc kilometrů čtverečních panenského deštného pralesa. Ochránci životního prostředí varují, že odlesňování může vést ke kolapsu tamních ekosystémů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RN

V Indonesii mizí prales? Proč je neochrání Alláh?

0 2
možnosti
DK

Akorát uvádějí boj proti globálnímu oteplování do praxe. Prales má podstatně menší odrazivost slunečních paprsků, než plantáž - pohltí víc tepla ze sluníčka - plantáž ho odrazí zpátky do vesmíru.

A pokud se na plantáži vypěstuje palmový olej na výrobu methylesteru palmového oleje do našich nafťáků, tak zase o kousek zastavíme tání Arktidy a přispějeme k úžasným dvacetistupňovým mrazům u nás doma. (ironie)

0 0
možnosti
BP

A z ceho ty palmy budou rust? Puda je za kratkou dobu po vykaceni pralesa neurodna. Krome jineho prales reguluje vlhkost v obdobi destu a v obdobi sucha. Bez teto regulace v obdobi sucha do toho bude bez ochrany nekolik mesicu prazit silne tropicke slunce, coz muze vest k pousti a naopak destove obdobi muze vest k devastujicim povodnim.

0 0
možnosti
JK

J18a63n 19K66o43t20t84a79s

1. 7. 2014 10:16

Až bude jednou v atmosféře pouze 19% kyslíku, budeme vzpomínat....

4 1
možnosti
ML

Evropa byla také kontinentem stromů, které lidé vykáceli, aby mohli pěstovat plodiny a chovat domestikovaná zvířata. Říká se tomu rozvoj civilizace. Celý mýtus o plicích planety je jen výsledek mnohaletého snažení IPCC, institucinalizovaného nadnárodního molochu OSN na strašení lidí za odpustky. Jinak dnes např. v Evropě stromů neubývá, podle statistik jich přibývá. To samé se odehraje i v Brazílii a indonésii. Jen to bude chvilku trvat. A svět se mezitím nezboří.

0 5
možnosti

nejde srovnávat podmínky pro obnovu lesa v Evropě např. mírného pásu a tropech (Brazílie)

2 0
možnosti
PN

P60e85t18r 63N92o60v42á46k

1. 7. 2014 7:56

No jak je vidět, příčiny zvýšení množství skleníkových plynů jsou jinde. Kácíme pralesy, je nás 7 miliard a všichni spotřebováváme kyslík a vydechujeme ... ,navíc jako palivové články zahříváme okolí, zadržujeme v sobě spoustu vody, která by jinak byla v ekosystému... Jak je vidět, za vše může člověk, ale ani tak ne svoji činností, jako spíše tím, že se přemnožuje.... Časem si to příroda zařídí sama, dnes máme už jen 21% kyslíku v atmosféře.

0 0
možnosti
AK

Planeta jako taková by v pohodě ustála 3 nebo 3,5 miliardy lidí. Ovšem i tak za podmínek, že se nebudou chovat jako konzumní společnost, tj zbytečně rabovat přírodní zdroje. A když jsme u toho, tak také za podmínky, že na sebe nenahází atomovky, což také není až tak jisté, že k tomu nakonec nedojde.

0 0
možnosti
AR

Po revoluci jsme museli vybít spoustu hovězího dobytka, protože jsme ho měli moc a jinde kvůli jeho chovu kácí pralesy. Tak proč jsme to hovězí nemohli vyvážet my???

0 0
možnosti
AK

Protože korupce, možná ještě větší než v tom Thajsku.

0 0
možnosti

v první řadě bych vlády upozornil, že pokud si vykácením pralesů rozvrátí ekosystém a způsobí katastrofy, nemůžou od nás čekat žádnou pomoc

za druhé bych pomocí cel omezil dovoz zboží z takto k přírodě se chovajících států

Řešení je, stačí je chtít :-)

6 0
možnosti
VV

No to je na dlouho, negativní následky se projeví za 30 let třeba a to už budou všude vlády jiné a vyměněné. I ta naše, bruselská.

1 0
možnosti
JK

J62a28n 44K22r96p64e32c

1. 7. 2014 6:26

a nepoužívá se náhodou onen palmový olej, kterého se to odlesňování týká zejména, k výrobě "bio"paliv???

1 0
možnosti
MT

Realny bezuzdny kapitalismus v praxi.

2 1
možnosti

Jaké plíce? Co je to za nesmysl. Říká titulkáři něco uhlíkový cyklus? Jak stromy odumírají, tak se spotřebované CO2 uvolňuje zpět, je to uzavřený systém a žádný kyslík nevyrábí.

2 4
možnosti

J50a79n 32Š43m82u47c93r

30. 6. 2014 23:48

Neuvolňuje. Z CO2 si rostlina bere jen uhlík, kyslík vypouští zpět. Uhlík jakožto "stavební" prvek se dostane po odumření do půdy.

Zpět si stromy berou kyslík a vypouští zpátky CO2 jen za tmy. Chyběl jste na hodinách biologie? ;-D

4 1
možnosti