Diskuze

OSN podpořila Argentinu ve sporu o Falklandy, Británie je zklamaná

Výbor OSN ve čtvrtek podpořil stanovisko Argentiny ve sporu s Británií o Falklandské ostrovy. Přijal totiž novou rezoluci, v níž obě země vyzval k řešení dlouholetého sporu. Nebral přitom v potaz výsledky loňského referenda, v němž se přes 99 procent obyvatel ostrovů vyjádřilo pro to, aby Falklandy zůstaly britským územím.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KL

doufam, ze se za nas OSN postavi stejne, kdyz za par desetileti prevysi pocet ruskych pristehovalcu a jejich deti v CR pocet puvodnich obyvatel a budou chtit pripojit republiku k rusku.

0 0
možnosti
VV

Ještě si vzpomínám jak po britském obranném ůtoku na Falklandy bolševik na to jméno okamžitě zapomněl a existovaly pro něj výhradně Malvíny.

3 0
možnosti
JN

Myslím, že většina států v OSN stále mluví o Malvínách a jen menšina o Falkandách. Ale jinak je mi u zadele, kdo tyto ostrovy ovládá. Američané také v roce 1892 vojensky zaútočili na Hawai, svrhli vládu, ta revoluční nejprve prohrásila revoluční Havajskou republiku a vzápětí doslova požádala USA o ANEXI svého území!!!!! Když to udělal Putin na Ruském Krymu, je zle. když USA na cizím území, vše jim prošlo. No jo, no..

1 3
možnosti
PS

P18e89t67e36r 65S57m45r13e83k

29. 6. 2014 12:27

OSN si už nejaký čas vyberá z 2 rozhodnutí zásadne to horšie. Ale keď sa človek pozrie na to zloženie členských štátov nie je sa čomu diviť. Sedia tam kreatúry od Afrických kanibalov cez zosifilizovaných diktátorov po arabských fanatikov.

3 0
možnosti
VV

Vždyť také jednomu jejímu orgánu nějakou dobu předsedal soudruh Kato Kavan....

1 0
možnosti
PN

Tak si s tou rezoluci Britanie vytře řiť a bude.

2 0
možnosti
FB

Dekolonizace byla VELKÁ chyba..

Když se dnes podívám na neustálé války, epidemie a anarchii, tak si říkám jestli by nebylo lepší kdyby pro nás pracovali výměnou za lepší životní podmínky.

7 2
možnosti
PK

No hlavně by pro nás pracovali u sebe doma v relativně slušných podmínkách a nechali by si u sebe doma svoji kulturu a zvyky. Teď chtějí pracovat pro nás u nás doma, tahají do našeho domu, kde jsou hosty, svojí kulturu a zvyky a nechápou, že je tu nechceme. 

První kdo oficiálně poukazoval na chybu dekolonizace byl Winston Churchil, bože jak já toho člověka miluju. Co postoj to většinou svatá pravda. A tak málo lidí si to uvědomovalo. Dnes už obávám se není cesta zpět.

3 0
možnosti
MM

vycurane chovani jihoamerickych gauchuRv

 Od 1833 je VB nekolikrat vyzvala, zda se chteji podelit o spoluvladu. Spojene provincie reky Plate a jejich naslednik Argentina vzdycky odmitly, protoze nevidely zadny hospodarsky vyznam opustenych (nikdy tam nezili zadni domorodci), a studenym vetrem oslehanych ostrovu. Nechtely do toho davat penize, lidi ani material.

Od spoluvladcu by se samozrejme ocekavaly investice, delba administrace, vlady a nakladu pul napul. Do toho se Argentine nechtelo, jen at si to vsechno plati Britove. Teprve kdyz VB Falklandy zvelebila, zcivilizovala, vybudovala infrastrukturu a kdyz se ukazalo, ze rybolov ve vodach Falkland by byl vynosny, nota bene jsou kolem potencionalni naleziste ropy, gaucove se najednou probudili. Do ceho po generace odmitli dat i jen jedine mizerne argentinske peso, to najednou chteli zabrat jakymkoliv zpusobem - invazi, vyhruzkami, stezovanim u OSN, sprostou kradezi.

Za jejich vycuranost a pokusy o kradez jim patri jedina spravna odpoved: anglicky ekvivalent ceskeho lidoveho  nas....ypat a rozmazat!!

6 1
možnosti
Foto

J83i26r24k78a 27H51o24n21c23ů

29. 6. 2014 10:28

Dovolím si citovat Wikipedii:

Ostrovy byly objeveny britským mořeplavcem Johnem Davisem roku1592. První kolonie, avšak francouzská, byla založena až v roce1764. Roku 1766 zde vznikla i britská osada Port Egmont. Ostrovy byly poté krátce ve španělském držení do doby, než je roku 1820 na 13 let ovládly Spojené provincie Río de la Plata. Roku 1833 ostrovy obsadili Britové, kteří zde vládnou a žijí dosud.

Opravdu tam někdo vidí právo Argentiny na tyto ostrovy? Já tedy ne.

5 0
možnosti
JN

nejde jen o právo-neprávo jenom Falkladl. Ukrajinci také historicky nebyli na Krymu, Američané na Aljašce atd.Běloši ještě před pár sty lety nevěději nic o Jižní Africe. USA zabralo kolem milionu kilometrů čtverečních zase Mexiku a neskutečné prostory indiánům. Čína zase v klidu Tibet, Francie severní Afriku,o Holandsku nemluvím a škoda ža české říční válečné loďstvo neovládlo bažiny na Floridě,o kterou kdysi také nabyl zájem.! měli bychom tam nyní krásnou kolonii [>-]. tato vzdálená a nelogicky připojená území k některým státům, od stolu namalované  hranice zemi byly, jsou a si budou stále zdrojem sporů a válek

0 1
možnosti
JR

Velice jednoduché a primitivní myšlení. když upozorňuji na dvojaké myšlení západu, tak mám rudou mysl? USA vyzbrojili Al-Kaidu, bojují proti Asadovi a vlastně dodávají zbraně ISIS; referendum někdy ano a někdy ne - na UKrajině ne, na Falklandách ano; a haldy dalších příkladů...a vaše odpověď je, že mám rudou mysl   ;-D

1 12
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
9 0
možnosti
JR

A jak si představujete ten rozhodný krok západu proti jeho nepřátelům? A jací plitici ho prosadí? Nepřátelé západu mají jaderné zbraně, vyspělou technologii...taky.

0 2
možnosti