Diskuze

Vláda se chystá na boj se suchem. Napuštění bazénu by pořádně zdražilo

Lidem, kterým se valí voda do domovů, to bude znít jako špatný vtip. Ministerstvo životního prostředí připravuje opatření, která mají pomoci v boji s katastrofálními suchy, jež mohou v následujících letech Česko postihnout. Text, který má MF DNES exkluzivně k dispozici, má do září projednat vláda.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J92a60n 24K49o97t83t13a47s

6. 6. 2014 21:29

Tak se připrav civilizace....blíží se tvůj kulminační bod. Je předpověděn jako apokalypsa a může být klidně pomalá a plíživá. Rv

0 0
možnosti
MU

Tady u nas je verejne koupaliste. V dobe, kdy jsem se tam odvazil naposled, tak vstupne bylo 100 / odpoledne s tim, ze v pet se koupaliste zavre, aby se otevrelo nasledne v 6, ovsem uz jako vecerni koupani, samozrejme s novym vstupnym. Sprchy mi ze vseho nejvic pripominaji vybetonovany vybeh pro prasata a bazen kolem osme vecerni vypada jak odkaliste kamenolomu. Teren okolo bazenu je bud jakoze trava nebo 40 let stare, polamane, betonove dlazdice. Koupaliste ma pronajate soukromnik od mesta, neinvestuje do nej ani korunu, ale presto se mesto tvari, kdovijak to neni skvely pronajem. Takze asi tak. Voda ma nejakou trzni cenu, pokud jsem schopen ji akceptovat, pak nevim, proc mi nejaky urednik ma zacit diktovat, co si za ne poridim. To dost silne zavani severni koreou v ryzi forme..

0 0
možnosti
MC

Obávám se, že hlavním cílem "studie" je prosadit výstavbu oněch 65 nádrží, a vysušit zase trochu státní kasu. 

Vodohospodáři ty svoje zamilované profily, kde chtějí zatopit další údolí mají stále v šuplíku a kdykoliv se naskytne příležitost, hned s nimi vyrukují, aby se postavily - jednou prý jako řešení zásobování vodou, podruhé pro výrobu elektřiny, jindy pro rekreaci, počtvrté jako ochrana proti povodním, pak zase jako ochrana proti suchu, příště jako ochrana proti UFO ... 

Vždy jde o ty samé nádrže a snahu zaměstnat přehradáře (už se dlouho nic "pořádného" nepostavilo), dát "vydělat" stavebním firmám a jim spřáteleným politikům a zničit zbývající přirozené toky i krajinu okolo vytopením.

1 0
možnosti

No a v neposlední řadě je potřeba dát vydělat kámošům, kteří vyrábějí (nebo spíš z Číny levně dovážejí a tady draho prodávají) elektronicky odečitatelné vodoměry.

2 0
možnosti
JB

Tak to je ke zblití, spíš konečně důvod k defenestraci:  http://www.terry.ubc.ca/2014/03/10/how-much-would-you-pay-for-water/

Se mzdou čtvrtinovou oproti německu u nás voda stojí téměř 4USD za kubík. A přitom spotřeba je rok od roku nižší, pozorovat to lze hezky na nádrži Želivka ze které bere vodu většina Prahy, koncem 80 let v létě byla vysloveně nízká hladina a vidět části dna, nyní to v létě není ani poznat...

Zdá se že združení vodáren útočí když se jim nepodařilo zpoplatnit odvody srážkové vody pro domácnosti.

2 0
možnosti
PD

Mez je neobdělávaný pás terénu oddělující dvě pole. Meze vytvářeli zemědělci přirozeně zejména ve svažitém terénu; díky nim se totiž snižuje náklon obdělávaných ploch, což usnadňuje zemědělské práce. Kromě zemědělské funkce jsou meze i důležitým prvkem ochrany přírody: omezují erozi půdy stékající dešťovou vodou. Kromě toho zvyšují biodiverzitu, neboť mohou být útočištěm různých druhů rostlin a živočichů, pro které by obdělávaná půda nebyla vhodným prostředím. Důležitou roli hrála mez též v starém soukromém právu, kde meze sloužily jako hranice mezi pozemky a byly ustanovovány pomocí úředních osob za přítomnosti sousedů a svědků, i mezní pře a pozemkové převody se konaly jinak než jiné typy soukromoprávní pře, přímo na místě mezí.

V Československu proběhlo v rámci kolektivizace v 50. letech 20. století rozorávání mezí, jehož cílem bylo jednak sloučit menší plochy zkonfiskovaných polí do větších (ty pak obdělávala zejména jednotná zemědělská družstva), jednak ideově zdůraznit myšlenku znárodnění polí a ukončení soukromého vlastnictví.

Dal bych to zaplatit komoušům a jejich voličům!

6 1
možnosti
AB

Není hanba upadnout, hanba je zůstat ležet.

0 0
možnosti
PK

P16e79t29r 39K54u12n54e41š

1. 6. 2014 18:51

myslim si, ze sucho bude vyhlaseno kdykoliv bude nasuchu statni rozpocet. Rv

5 0
možnosti
KN

Vlastní bazén je stupidita pramenící z ješitnosti.I ve Švýcarsku,kde lidé nejsou chudí je to pokládáno za nehorázné plýzvání. Většinou se v malých obcích domluví plavecký bazén pro všechny. Je legrační pozorovat  český bazénový folklor ve slepencích satelitů ,většinou vedle umělohmotné skluzavky a grilu.R^;-D;-D;-D

5 2
možnosti
PK

P51e17t47r 13K82u87n33e84š

1. 6. 2014 18:50

jasne, jasne, pocitam auto nemas, jezdis autobusem nebo vlakem, bydlis maximalne v druzstevnim byte... porid si bazen, procitnes.... a jen tak na zaver - v cem by jako melo spocivat to plytvani???

2 3
možnosti
JV

Oni ti páchači dobra v Bruselu potřebuji penize. Móc peněz. A k tomu se nějská ta spotřební daň z vody hodí, že? Vždyť už zbývá jenom ke zdanění voda a vzduch, ostatní již zdanili.

2 4
možnosti

to je ale blbost za vodu se platilo dávno před EU a Bruselem, ale jak vidno pravičáci si vždy najdou někoho na koho hodit vlastní neschopnost.

2 3
možnosti
PS

Vodou sobestacna obec. Za 30 let provozu muze usetrit obec 300 cisel popisných i 150 milionu Kc, pri soucasnych cenách a standardnim zdrazovani. [>-]  SkEUokove zdrazovani znamena mnohem vyssi uspory.

0 0
možnosti
AK

Hm, jenže v malé obci opravdu není problém vybudovat nad vesnicí cistranu, která bude jímat dešťovou vodu z polí a rozvody užitkové vody. Skuste něco podobného zařídit pro desetitisícové město.

0 1
možnosti
JB

Jeste ze mame na dvorku suchej zachod a sprchovat se denne nebo dokonce koupat musi jen rozivenci.Staci 1x t ydne jako kdysi na vojne.

3 1
možnosti