Diskuze

Česko chce více vytěžit zahraniční studenty, po návratu domů se ztrácejí

Co mají společného Běloruska Vitalia, Ghaňan David či Tchajwanka Ann? Všichni působí na českých univerzitách díky vládnímu stipendiu pro studenty z rozvojových zemí. Budoucí elita těchto států si sice během studia vytvoří vazby k Česku, které je ale často promrhá. Změnit to má chystaná databáze absolventů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jako Vietnamci ,kteří tady přijedou studovat  za peníze ,které jejich rodiny vydělali prodejem drog(neplacením daní,cel ..)

Nebo si  studentská víza mění na pracovní a do školy už nejdou .._?

Jen ať se pak pěkně vrátí dom..!!

0 0
možnosti

Autor by si měl nechat vysvětlit význam slova "vytěžit". Tento výraz používají policisté pro získání co nejvíce informací od zadrženého.

1 0
možnosti

No a to ty stipendia nemuzeme dat nasim studentum, kteri si sami to studovani nemohou platit? Naco vyhazovat tolik penez za cizince?!!

0 1
možnosti

Stále čtu, že univerzity nemají dost peněz. A což chtít od českých studentů, kteří zde vystudovali např. lékařskou fakultu, neplatili žádné školné, poté složili atestace všeho druhu a následně odešli pracovat mimo ČR, aby českým LF vzdělání zpětně zaplatili. Protože české školy jim poskytly vzdělání a tím i podstatně vyšší plat v zahraničí.

5 0
možnosti

P22e95t93r 38K44o42s

11. 5. 2014 13:06

Bělorusko je rozvojová země? 8-o

2 0
možnosti

Tak jsem se včera a převčírem díval na MS v hokeji. Netušil jsem že se koná v rozvojové zemi:-)

2 0
možnosti

Vytěžit, proboha, klasický estébácký výraz...!!

1 0
možnosti

Patrně předchozí zaměstnání autora článku.

0 0
možnosti

Je vidět, že BISka, vojenská rozvědka, navazují na tradici předlistopadových zpravodajských služeb. Zase se budou verbovat noví potencionální agenti;-D;-D;-D

2 0
možnosti

Je to jedno, zda tady zahraniční studenti vystudují nebo ne. Po studiu, když třeba rozhodnou zde podnikat, tak je začne ředitel odboru azylové a migrační politiky, Tomáš Haišman, sprostě vydírat, "výzvami k prokázání skutečného stavu věci" - a to v rozběhu cca každé 3 měsíce, co teď děláte, jaký máte příjem, co jste dělal v předchozích letech, jaký máte rodinný vztah atd. MVČR se k cizincům chová jako vláda KSČM k občanům za normalizace, a tady bych rozhodně nedoporučoval cokoliv začínat, nemáte žádnou jistotu. Samotné ministerstvo, i když má rozhodnout do 60 dnů, může žádost zkoumat 2 roky, a když pošle cizinci "výzvu" či "předvolání k výslechu", a ten je třeba zrovna v zahraničí, tak už se sem může za 14 dní nevracet. Tomáš Haišman a jeho cerberové je poslední říhnutí komunismu, a dokud jsou ve svých funkcích o žádných positivech v souvislosti s cizinci se mluvit nedá. Odvolejte Haišmana.

1 1
možnosti
Foto

Jak jsme se dočetli, třeba syrští studenti se uplatní na ministerstvu v Damašku. Takže nemá smysl mlžit a tvrdit, že v ČR studují jenom studenti, kteří by ve své vlasti z politických důvodů studovat nesměli.

Absolvent nebo absolventka české školy na ministerstvu cizího státu je ovšem velmi příznivý styčný bod pro naši republiku a taková investice se nepochybně vyplatí. Třeba i Angela Merkel byla na stáži v Praze a její vztah k ČR je tím osobně velmi ovlivněn.

0 0
možnosti