Diskuze

Povzbuzující, říká o zachyceném signálu šéf pátračů. Do míst míří posily

Signály, které v posledních dnech zachytila čínská loď, jsou důležitým vodítkem pro další hledání trosek zříceného malajsijského letadla. Myslí si to ředitel australského úřadu, který koordinuje pátrací akci. Záchranáři prohledávají tři oblasti o celkové rozloze 216 tisíc čtverečních kilometrů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"Signál se podle čínské posádky ozýval každou sekundu, ztratil se zhruba po minutě a půl. Námořníkům se jej však nepodařilo nahrát, ozval se totiž nečekaně ve chvíli, kdy nebylo připravené záznamové zařízení." - To je teda pech, co?

1 0
možnosti

Nahrání signálu je IMHO zbytečné. Specifikace je jasná, ultrazvukové pulsy 37.5 kHz trvající 10 ms s opakovací frekvencí 1 Hz, a tolerance velké. Maják typu Teledyne ELP-362D který je dle všeho v tom utopeném letadle, nepoužívá žádnou modulaci nebo identifikační kód, jen to pípání.

1 0
možnosti

ja na podobnem kmitoctu slysim bezne casove signaly pomoci sdr prijimace, ano i super dlouhe vlny se pouzivaji na radioprenosy, zvlast ponorky v rozsahu sedmnact az dvacetpet kiloherz. 

omlouvam se za mala pismenka, ale xperia v rezimu odpovedi nedokaze v idnes psat velka pismenka a cislovky. 

http://www.ok jedna mjo.com

0 0
možnosti

Ted jsem to zkusil pres Operu a uz to jde. Chtel jsem rici, ze tyto kmitocty se bezne pouzivaji jak pro ultrazvukova zarizeni ve vodnim prostredi, tak i pro radiova zarizeni.

kmitocty v rozsahu 30 az 140kHz se bezne pouzivaji jako radiove casove signaly. Viz napriklad system DCF77 na 77.5kHz kde vysilac z Nemecka serizuje vsechny hodiny v Evrope. Systek radiem rizene hodiny/hodinky.

kmitocet 80 az 96kHz bezne pouzivaji potapeci pro radiokomunikaci mezi sebou. Kmitocty 12 az 30kHz pouzivaji ponorene ponorky pro komunikaci mezi sebou a se zakladnou. Take jsu zde navigacni systemy LORAN a OMEGA.

Pravdou je, ze vedle 37kHz je pasmo 34kHz, ktere vedci pouzivaji na prenos dat ze zanorenych boji u dna more. Nikoliv v dlouhovlnnem radiopasmu, ale ve zvukovem ultrazvukovem pasmu. Pouzivaji system dvou tonu (log 1 a log 0) pro prenos dat k hladine k okolo projizdejici lodi, pripadne to pouzivaj pro lokalizaci merici dnove boje. Kazdopadne je tam vic veci nez ta skrinka a to mohlo zmatnout ty Cinany, jeste vyhrano neni, teprve az se signal najde znova.

http://www.ok1mjo.com

PS: Zkuste si na Youtube najit videa s terminem Loran, DCF77 apod.

1 0
možnosti
Foto

Jake letadlo zase? Vzdyt se nejake ztratilo i pred mesicem.

0 0
možnosti

klid žádné se neztratilo je tam kde má být. :-)  googluj najdeš drama o utajeném mobilu

0 0
možnosti

K12a29r77e53l 23V35í29t

6. 4. 2014 15:51

Cvok!V čem, jako je to povzbuzující?

1 0
možnosti

V čem? Že je možná najdou, jestli to byl onen signál...

0 0
možnosti
Foto

Díky IDnes jsme včas informováni o všem důležitém, co se právě děje na této planetě ...:-)

0 0
možnosti

Je potřeba udržovat permanentní napětí...........

5 0
možnosti

Mně úplně stačí parlamentní napětí :-)

1 0
možnosti

...skoro to vypadá, že letadlo nechalo zmizet iDnes, aby mělo o čem psát... :-P

8 0
možnosti

Prej se ztratilo nějaký letadlo či co?

1 0
možnosti

J93a82r86e16k 50W36o55l87f

6. 4. 2014 14:25

Skvělé, první 4 články na idnesu a všechny jsou o letu MH370... ale hlavně, že se ve všech dozvíme, že se nic nenašlo :-P

4 0
možnosti

Co to tady píšou, ten signál je zvukový? To jako že tam něco bzučí? Z hloubky 4 km v moři a oni to slyší uchem? To je blbost, ne? Co by ta skříňka musela mít za repráky a jaké napájení. Navíc 37,5 kHz, to je ultrazvuk, to člověk slyšet nemůže. Nějaké divné.

0 2
možnosti

A88r98t15u91r 45D97e68n84t

6. 4. 2014 14:39

Hnidopichu ;-). Jenže máte pravdu - zvukem se označuje mechanické vlnění, schopné vykonat sluchový vjem (samozřejmě u lidí).

1 1
možnosti