Diskuze

Češi odmítají bourání a vyvlastňování kvůli těžbě uhlí, ukázal výzkum

Vyvlastňování pozemků a bourání obcí kvůli těžbě uhlí je mezi Čechy nepopulární. Většina lidí si navíc přeje zachování ekologických limitů pro těžbu. Vyplývá to z výzkumu agentury Ipsos. Bourání obcí v něm odmítlo 68 procent dotázaných. Přímo jej podpořilo pouze jedenáct procent lidí, nejčastěji voliči TOP 09.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Začínám mít spíše velký dojem, že někteří ti zastánci limitů mají spíše velké limity ve svém nedokonalém myšlení. Řeči o tom, že to máme nechat potomkům si mohou nechat na koledu. Kdyby takhle přemýšleli těžaři na celém světě a od vzniku lidstva, tak se nikde netěží a čeká se, že to musí zůstat potomkům. Mám dojem, že blbější vymyslet je hned tak nepodaří nikomu vymyslet. Proto, nejezte doma žádné jídlo a nechte ho budoucím potomkům. Ti vám ho potom omlátí o hlavu za vaši hloupost.

0 2
možnosti

Pokud jde o vesnice na severu Čech, Černice a Horní Jiřetín, tak ty byly ukradeny Rabovacími gardami sudetským Němcům a proto dědicům těchto zlodějů domy a ani pozemky nepatří. Mělo by se to vrátit sudetským Němcům a ty těžbu potřebného uhlí dovolí.

0 2
možnosti

Vše asi říká, že:  "Výzkum zadaný (a tedy i financovaný) organizací Greenpeace probíhal ..."

Atom jim vadí, fosil jim vadí, ale kupodivu znehodnocení země solárními farmami (co pod nimi vypěstujete?) nebo obří větráky a plynové elektrárny nevadí.

Víte v čemkoliv co vyprodukuje či objedná "ekologistická" organizace je nějaký podivný zájem.

Kdy konečně předvedou jak skutečně žít za své? Postaví si své soláry a nebudou vnucovat k odprodeji svůj předražený produkt, nebo ať dokáží, že země / půda zvládne produkci potravin, kyslíku a biomasy na topení a energie. A to vše při dlouhodobém zachování úrodnosti a kvality půdy (co se spálí nevrátí do země vše a bude jen něčím, co nepříjemně připomíná chemická hnojiva bez možnosti tvorby humusu).

2 2
možnosti

já nevím ale atom jim nevadí jako takový,tam jde spíše o to, že uran se nedá v součastnosti vydudlat do mrtě, to co se vyváží na složiště má ještě přes 60% původní hodnoty. Takže spíše vadí to složiště. někde jsem totiž četl jejich názor na uran a z něho vyplyval právě tento názor. Takže uran ano, ale využít ho téměř na 0, anebo max., aby byl zbytkový na hranici 20% a to naše reaktory ještě neumějí

2 0
možnosti

My Češi bourat nechceme a mrznout taky ne, tak co s tím?

1 0
možnosti

jen žasnu. Vyvlasťnovat kvůli dálnici ano, kvůli uhlí a jadernému úložišti ne.

Tak buď zastávám, že vyvlastnění je OK vždy nebo nikdy ......;-D

2 0
možnosti

No, drobný rozdíl tam přeci jen je - ta dálnice bude státní, kdežto zisky z uhlí jsou do soukromých kapes...

1 0
možnosti

Nikomu se nemůže líbit, že by přišel o střechu nad hlavou jen proto, aby si jiný namastil kapsu na jeho majetku.

4 3
možnosti

nechci se nikoho dotknout, ale ty výsledky průzkumu se mi nezdají. Spíše mi to připadá, že stoupenci ČSSD a KSČM netušili, vo co go. Nebo jim došlo, že tentokrát by nevyvlastňovali, ale byli vyvlastněni. Šílená představa, o něco přijít. Lid má přece právo.

1 3
možnosti

Ví někdo, kolik platí soukromé firmy státu za to, že mu drancují jeho přírodní nerostné bohatství?

4 0
možnosti

Máte docela zajímavou otázku. Odpově%d bych formuloval asi takto. Vždycky když podají žádost o prolomení, tak argumentují zvýšením počtu propuštěných lidí.. tam nejde ani tak o to, že by firmy platily, za to prolomení. ostatně těžbu nerostných produktů nejde platit dopředu. poslední slovo v této věci má ministertvo životního prostředí. A pokud to zamítne, tak mohou dělat co chtějí ale nic nebude.

 Ostatně co se týká mého názoru, byl bych pro prolomení těchto limitů pouze za předpokladu, že vytěžená surovina zůstane na území státu. Ale co se týče toho Jiřetína aspol, tam jde tato surovina do vývozu, vnitrostátní spotřeta není zas tak velká, tak v takovém případě bych byl proti

4 1
možnosti

V25í92t 58G64a87b38r21i95e14l

25. 2. 2014 15:04

Jak můžou být komunisti proti? Vždyť je to pro dobro státu a pracujícího lidu, ne?

0 3
možnosti

Uhlí je nadbytek. Nikdo ho nechce a tady budeme prolamovat limity - na jak dlouho asi ? - jen aby na to stačili pobrat dotace od státu , zdevastovat a vystěhovat nějaké vesnice - a může se začít zas utlumovat. :-/

4 3
možnosti

T66o52m93á46š 73F46o59ř98t

25. 2. 2014 14:54

Uvědomte si že uhlí tvoří v našem energetickém mixu skoro 50 % navíc těžba souvisí i s produkcí tepla kde by přechod na jiný způsob mohl znamenat i dvojnásobné zdražení.

1 1
možnosti