Diskuze

Tři z pěti mladých Italů žijí s rodiči, může za to krize

Sedm milionů Italů ve věku od 18 do 34 let žije v jedné domácnosti s alespoň jedním rodičem, což je celkem 61 % všech svobodných lidí mladších 35 let. Zhruba půlka z nich tvrdí, že se nemůže odstěhovat kvůli krizi. Mnozí nemohou najít práci a nemají dost peněz na samostatné bydlení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KN

K93a70r89e23l 89N25e31č70a35s

11. 2. 2014 20:25

Je zajímavé,kolik lidí zde je připraveno chrlit síru na lenochy,jak říkají. Ne,že by lemplové a parazité nebyli,ale obecně mají jižní národy lepší vztahy k rodičům. Trávit čas v nějakém blbém,špatně placeném polootrockém  zaměstnání není také smyslem života.Člověk by neměl být tak naivní a nechat si tyto nesmysly  vtlouci do hlavy. Je třeba odpočívat,rozvíjet rodinné prostředí,vzdělávat se ,bavit.Těch pár lidí ,co koncentruje veškeré bohatství je tak pilných? A zbytek jsou tedy lenoši?

0 0
možnosti
MK

Krize za to nemuze.... spise lenora.

0 0
možnosti
DB

Navíc člověku, který je do pokročilého aktivního věku přicuclý na rodiče, bez vůle založit si vlastní existenci a budování vlastního zázemí považuje z pozice svého lakomství za hloupost, pramálo věřím tu nezjištnost ve vztahu postarání se o rodiče, až to budou potřebovat. O své rodiče se s jistotou, až to bude potřeba, postarají  právě spolehlivě ti, kteří se včas osamostatnili, založili rodiny, něco v životě vybudovali. Mamánek se naopak často nemůže dočkat, až se rodičů zbaví, a on zůstane ve zděděném sám.

0 0
možnosti
BK

Rozpad velkorodin na nukleární rodiny je až výmyslem pozdního novověku. Prvorození synové, kteří zpravidla přebírali hospodářství, většinou nebývali nesamostatnými mamánky, spíš naopak. Jenže prodloužil se věk dožití, život se rozštěpil na dvě sféry - rodinnou a pracovní, a lidský genofond nemá čas se tomu přizpůsobit, protože společenské a ekonomické podmínky se mění mnohem rychleji.

0 0
možnosti
MS

Lemry líný jihoevropský. To je ta jejich středomořská maňána;-€

Že se nestydí8-o

2 1
možnosti
IH

Tak rozhodně jste s maňánou blíž pravdě, než autor článku :-)

0 0
možnosti
IH

Žádná krize za to nemůže.

Je tam mnoho faktorů, proč mají teď Italové nepracující generaci třicátníků - mužů.

Stejnou generaci mají ve Velké Británii, Španělsku, Portugalsku...

Ale krizí to opravdu není. To je teď jen výmluva, která se prostě hodí.

2 0
možnosti
DB

Když je tam ´mnoho´faktorů, Ivko, pak byste mohla uvést aspoň jeden. Jinak ve Vašem příspěvku zůstává styčná a motivační ta jediná noticka, která opět poukazuje na Vaši celoživotní neschpnost vyjít s opačným pohlavím.

Nebo snad máte taky mamánkovského syna neschopného postarat se o vlastní bydlení?

Jak samozřejmě, jako - byť vztahově neúspěšná - žena víte, že žádná normální ženská se nebude stěhovat k tchyni, ať si do Bockovsky kompletně odděleného mezipatra.

0 2
možnosti
DB

Když tomu říkáte život, Bocku....

Jinak je hezké, že někdo Bocku, kdo jako Vy nemá koule na to, postarat se o vlastní bydlení, plácá něco o rodině na první místě. 

Když chcete mít rodinu, musíte mít vlastní hnízdo. A lítat někam dva a půl tisíce km a zároveň si tam ani nevydělat na barák v česku, když už vám nevoní králíkárna, je na pováženou. Je celá řada normálně schopných lidí, kteří na tu králíkárnu vydělají, aniž by někam pořád museli lítat.

1 2
možnosti
MB

M20i13c90h48a41l 61B15o61c23k

11. 2. 2014 10:55

Já když jsem v ČR, tak také bydlím s rodiči v rodinném domku, kde mám vlastní patro pro sebe. No nejsem blázen, abych šel do nějaké králíkárny a ještě k tomu zatíženou hypotékou... a tu těchto národů je rodina na první místě. Takže proč tak pejorativní označení mámanci? Chce to znát mentalitu jiných národů...

1 0
možnosti
RK

Samostatné patro, ono jde o to jak moc to je celé samostatné.

0 0
možnosti

To není krizí, tak to bylo i dřív. Kult matky a fenomén mamánků (často mladších synů) byl v Itálii snad odjakživa.

5 0
možnosti
MB

M71i26c70h27a65l 17B10o22c24k

11. 2. 2014 11:12

Kdyby jste o tom věděla trochu více, tak víte, že se to týká i Portugalců, Španělů, obyvatel latinské ameriky...i muslimů se to týká, jenom nás "hrdinů" je rodina někde na nízkých příčkách hodnot...

2 1
možnosti
MJ

"Těžké je žít s matkou, ale ještě těžší je žít bez ní."

0 0
možnosti
JM

J37a54n 57M70a52c77u52r37a

11. 2. 2014 9:47

Prý mamahotely... V dnešní době je obvyklé, že ženy rodí po třicítce, mnohé i na prahu čtyřicítky. Spočítá si každý sám, kolik je pak rodičům, když potomek dosáhne cca 25-35 let věku. Mnozí potomkové neopouští rodiče právě proto, aby jim byli pomocnou rukou na stáří. Nejen proto, že hranice odchodu do důchodu se tolik posunula, že mnohých z nás mladších se ani důchod týkat nebude. Zkuste udělat studii, kolik potomků je ochotno opustit rodiče po šedesátce, kteří ještě musí denně do práce, a nechat je tak na pospas všem povinnostem kolem domu, pozemků atd.

2 0
možnosti
PN

Ano, tato situace nás čeká tak za dvacet let.

0 0
možnosti