Diskuze

Úspěch českých lékařů: nad leukémií zvítězí devět dětí z deseti

Mezinárodnímu týmu lékařů v čele s českými onkology se podařilo zefektivnit léčbu akutní lymfoblastické leukémie u dětí. Novými metodami léčili 5 060 dětí ze čtrnácti zemí světa. A boj o život nad leukémií vyhrálo 82 procent těchto pacientů. V Česku je pak úspěch ještě výraznější, zcela vyléčit se daří 89 procent dětí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Článek, diskuse i diskutující byly naprosto trpané.

Článek se navíc snaží čtenářům podsouvat a taky se mu to podařilo, že uzdaravování dětí závisí na dávkách cytostatik, které urrčí lékař a za kterou má největší zásluhu lékař. To jsou naprosto lži. Léčba je pomocí kmenových buněk, ale to už se tady čtenářům hustě zatajuje.

Rv

0 0
možnosti

Dovolila bych si v této souvislosti upozornit "novinářku" Trachtovou, že když už se jí podařilo správně titulovat alespoň prof. Starého (takto přednostu Kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole), bylo by vhodné správně titulovat i druhé citované pány. Doc. MUDr. Ondřej Hrušák, PhD. (shodou okolností dnes uzavírající své úspěšné druhé volební období děkan 2. LF UK) a prof. MUDr. Jan Trka, PhD. (proděkan pro vědu tamtéž) jsou též světově uznávaní vědci na poli lékařské genetiky a dětské hematologie a onkologie. Je naprostá ostuda, madam Trachtová, jak jste článek sesmolila.

Tímto zároveň i napovídám diskutujícím v hádce o to, zda je víc lékař či vědec.

1 0
možnosti

trochu to kazí fakt, že ALL se vždy léčíla lépe než jiné typy

0 0
možnosti

Proč se Afrika vymyká? Asi proto, že podstatné procento dětí zemře dříve než se ALL stihne projevit.

0 0
možnosti

diskutujícím

Michal Šroubek , Jan Hora , Helena Kavková , Nikolaj Krečev ani navadí, že jedno z desti dětí zemře. Hrozné !!

0 0
možnosti

Já spíš myslím, že je blbost se hádat, kdo je důležitější - zda vědec nebo lékař. Myslím, že této debatě by se zasmály obě strany.

0 0
možnosti

Jeden příspěvek tady čtu, že děti umíraly vždy.  Bohužel ano, ale co vím od svých předků, tak umíraly na podvýživu, nedostatek léků. Třeba moje babička vzpomínala na dvouletého chlapečka její sestry, který zemřel na zápal plic. O rakovině nic nevěděli. Umíraly děti i na vysoké horečky a srdeční slabost. Dnes lékaři dokáží hodně zachránit zdraví.

7 0
možnosti

v Africe je nizsi vyskyt protoze tam je vyssi detska umrtnost

0 0
možnosti

Ano, jeden dement se někde dohadoval, že pralidi vůbec netrpěli rakovinou, protože se nenašly žádné pozůstatky lidí s rakovninou. Pak mu nějaký paleontolog vystvětlil, že kosterních pozůstatků se nalezlo docela málo, ještě méně lidí nad 50 let(kdy je vyšší riziko rakoivny) a ještě u méně šlo určit na co zemželi....a tak nějak je to podobně se všemi těmi senzacemi.

4 1
možnosti

Čeští lékaři, léčí léky a léčebnými metodami, které vymysleli vědci. Nemůžou léčit ničím víc a ani míň.

Přesto lékaři jsou v ČR uznávanější než vědci.

2 4
možnosti

Masově jsou uznávanější sportovci, než vědci nebo lékaři. S tím nic neuděláme :-/

4 0
možnosti