Diskuze

Čína nechtěla být zaostalá. A tak zbrojí a zbrojí

Ta novinka nedávno překvapila celý západní svět. Čínský test hypersonického letounu, který šokoval i Spojené státy, však nepřišel z čistého nebe. Možné tak je, že Asie se brzy stane dějištěm dosud nevídaných závodů ve zbrojení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Řešení je jednoduchá:

Ujasnit si zapomenuté priority a na zbrojjní výzkum a zbojení samotné výrazně navýši finanční zdroje.

to se týká především USA, ale též i dalších členů NATO R^

1 0
možnosti

A tak zbrojí a zbrojíRv;-€Rv

Čínaně jsou větší váleční štváči než váleční jestřábi z Volstrýtu

1 2
možnosti

Chudáci Američané, začíná je ve všech směrech předbíhat nejvyspělejší komunistická země a oni se začínají bát o svůj vliv jako ODS.

1 2
možnosti

;-D čína je komunistická ;-D  no už dlouho jen podle názvu strany .. ekonomicky je to ranný kapitalismus..

0 1
možnosti

Já nevím, proč tady řada čtenářů tak vyšiluje. Nejbližší válka, která se povede bude nejspíš uvnitř Číny. Většina toho úžasného pokroku se odehrává převážně na pobřeží, zatímco ve vnitrozemí narůstají sociální, etnické a náboženské konflikty. To není žádná homogenní země, která by v jednom zástupu kráčela vstříc světlým zítřkům. :-) Čína se vyhrabala z nejhoršího, ale na špici je ještě kus cesty.

1 0
možnosti

Nejbližší válka bude v evropě ... stačí když mohamedáni vyhlásí marseillský emírát nebo něco podobného a už to pojede... multikulti zblblí politici nic řešit nechtějí, tak se to vyřeší po evropsku .. VÁLKOU

1 0
možnosti

Tam kam se přesune výroba, přesune se časem i vývoj a nakonec i světová dominance.

EU a USA chtěli za každou cenu levnější trička a elektroniku. Tohle je ta cena.

3 0
možnosti

To je cena za to, že s pomocí západních kapitalistů Číňané nezůstali chudí - tak jak na zdory pomoci západních socialistů zůstali chudí Afričané.

0 3
možnosti

To by asi chtělo na Čínu uvalit nějaký sankce ne? ;-D

1 1
možnosti

je to úsměvné .. pár špičkových zbraní a to ještě na papíře či v prototypu nedělá špičkovou armádu.. srovnávat přestavěného brežněva s nimitzem může jen blázen... čína začala masivně zbrojit po 2 irácké válce.. viděla totiž co udělala technologická vyspělost s iráckou armádou a zjistila, že ta jejich by dopadla stejně .. akorát v násobně větším měřítku

3 1
možnosti

Par zbrani armadu nedela. V pripade Ciny vsak zacina byt patrny jeji zbrojni smer a snahy na poli zbrojeni. Je jen otazkou casu, kdy se to projevi. Kdyz se do neceho investuji penize, vysledky se povetsinou driv nebo pozdeji dostavi.... Muze to trvat dalsich 10, 15 let, ale jednou to prijde.

3 0
možnosti

Kdo nebo co je Čína, USA, Rusko,...?

Podle mě se jedná o sobecké zájmy entit lidí, kde národnost, státní příslušnost, náboženství, pohlaví, barva pleti či cokoliv jiného slouží jako nástroj k plnění ryze soukromých snů a představ.

Každý jsme tady na Zemi sám za sebe, přes 7 miliard jednotlivců. Každý, kdo dobrovolně použije jakoukoliv zbraň proti jinému člověku, aniž by byl kdokoliv bezprostředně ohrožen na životě, nese svou vlastní individuální odpovědnost.

Letí-li Američan, konkrétní jedinec, bombardovat Libijce, jaký k tomu má důvod? Brání nějakého konkrétního člověka nebo konkrétní lidi? Nebo mu někdo řekl leť a bombarduj, tak sedne do éra, letí a bombarduje? Nebo ještě jinak?

Jakou motivaci má člověk, který jde dobrovolně do armády???

3 0
možnosti

K poslední větě. Peníze, existenci, zajištění státem na budoucnost. Když nic nebude a nějak to přežije. Proč je u nás zájem o vstup do armády větší, než požaduje?

1 0
možnosti

nevidim to az tak cerne, Cina se snazi nejake vysledky ma, ale chybi ji to hlavni kreativni svobodomyslnost. Ta se neda vytvorit pres noc ani behem dvou generaci. Podivame li se v porovnani na CR, vetsina mladych si plete freedom s anarchii. Prevlada sprostota, nevsimavost a sobeckost. Cina na tom neni o nic lepe, ba i hure a to nejsou vlastnosti, ktere tvori kreativni mysleni.

2 2
možnosti

Kreativní svobodomyslnost je dnes těžce potírána v EU i USA... Školským systémem i vězeňským modelem všeobecného fízlování. Každý rigidní, státistický totalitní systém se bojí kreativity, jako motoru změny. Nechápu, kde se kreativní myšlení bere v komunistické Číně. Jediným vysvětlením je že určité vrstvy jsou svobodné. Potom my jsme líní, oni pracovití, musí mít pořádnou dávku sebekázně a pokory, to se vylučuje se sprostotou a sobeckostí...

1 2
možnosti

Čína jde nahoru, ale technologickou jedničkou se nikdy nestane - neměli by od koho kopírovat.

4 8
možnosti

No, zatím kopírují celkem krátkou dobu, oproti tomu, jak dlouho celý svět kopíroval technologie od Říše středu.;-)

7 0
možnosti