Diskuze

Kdo má zájem o české bitevníky? Stíhací esa s legendou v čele

Zdá se, že po deseti letech hledání kupce se česká armáda konečně zbaví nepotřebných bitevních letounů L-159 Alca. Kdo vlastně stojí za americkou společností Draken International a bude stroje provozovat? Skupina špičkových amerických stíhacích letců s legendou v čele.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V podstatě si je kupují jako cvičné terče a tomu odpovídá i to kolik jsou ochotni platit. Už mohla být za dvacet miliard v Iráku ......

1 2
možnosti
OS

Svým americkým bratrům jsme je měli dát zadarmo, aby se mohli cvičit na obranu svobody a demokracie ;-O

0 0
možnosti
LF

L39u22d72ě36k 58F27u39x32a

7. 1. 2014 1:18

Vybavit tak ta letadla rychlopalným rotačním kanonem jako mají A-10........jenže to by je nejspíš zastavilo v letu.....

0 0
možnosti
MP

Zajímalo by mě, kolik lidí na ministerstvu obrany bylo podplaceno, aby se ten prodej do Íráku neuskutečnil. Jestliže tam chtěli prodat 28 letadel za 20 miliard (třebaže většinu nově vyrobených) a teď stejné množství (v podstatě taky nových strojů) dají Američanům za půl miliardy, tak to není nic jiného, než zlodějina. Nejspíš jen stačilo snížit cenu nabídnutou Íráku na polovinu. Zisk by byl 20x větší a Íráčané by nám nejspíš utrhali ruce.

Když ne, tak za takhle diskontní cenu by L-159 vzala pro seriózní využití v armádě asi kterákoli země.

2 2
možnosti

P14e73t33r 73Ž26á94k

6. 1. 2014 23:41

Ono bohužel to seriozní využití je docela omezené, L-159 jsou vhodné na potírání bojůvek v banánových republikách nebo stíhání pašeráků drog, ne do plnohodnotné války. Nicméně do zemí, kde by takové využití našly, je nesmíme prodat kvůli americké avionice.

3 0
možnosti
JV

Kdybychom je alespon jednou pouzili, tak by se prodaly nasledne daleko lepe. Tak napr. v Libyji  zasahovaly i male staty jako Dansko a Norsko. Nase L-159 byly pro takovou akci primo stvoreny! Zas jsme ale jako obvykle meli strach a vymlouvali jsme se na humanitni bombardaky. Navic jsme staty NATO pomlouvali, ze si tam chteji vybojovat ropu !

1 0
možnosti
Foto

Technicky nemožné- zajištěni, základny. Polticky navíc sporné. Realita:-/

2 0
možnosti
KK

když jsem slyšel, že to kupují jako cvičné cíle, představoval jsem si se smutkem, že vydrží ve vzduchu tak 10 minut než je sejmou. Takže mě potěšilo že to bude trochu déle.

1 1
možnosti
JT

Budou z nich velmi kvalitní práškovací letouny někde v rozvojových zemích....:-/

0 2
možnosti
PB

P87e14t67r 76B17r79i80x

6. 1. 2014 19:40

Jsou to frajeři, v dobrém slova smyslu. Tak ať jim to lítá.R^

4 0
možnosti
MD

Jindy zase "zaparkoval" svůj letoun přímo před operačním štábem na parkovišti pro automobily generálů a vysokých důstojníků.

;-DR^R^

kurňa, jak já bych rád viděl Tomcat naživo:-(

7 0
možnosti
Foto

Tuším že byl v H.K. na prvním, či druhék CIAFu, cca 20roků nazpět;-) Včetně dalších, do té doby tady nevídaných ,,mašinek". Jojo, utíká to.:-/

0 0
možnosti
KN

Kolik peněz tak asi zaplatí ?

10 % ceny, 5 % nebo ještě méně ?

0 1
možnosti
LW

Musíte to brát tak, že uskladnění těchto letadel stojí mnoho desítek milionů ročně a jejich hodnota nezadržitelně klesá.

15 0
možnosti
DJ

Dovolím si poprosit autora o opravu - termín "stíhací eso" označuje pilota, který dosáhl pěti a více vzdušných sestřelů. Jakkoli jsou letci v čele Draken International zasloužilí a zkušení, mám pocit, že nikdo z nich "stíhací eso" není. Je mi jasné, že je to populární termín, který v titulku upoutá pozornost čtenářů, byla by ale škoda publikum jeho použitím dezinformovat.

Děkuji.

16 0
možnosti
LN

Prosím. Oukej, budeme říkat letecké eso na stíhacím letounu. To by šlo? :-P Něco jako náš Novák před cca 75 lety?

1 1
možnosti