Diskuze

KOMENTÁŘ: Padne-li na vás deprese, vraťte se o čtvrtstoletí zpět

Čtvrtstoletí po změně režimu je nejvyšší čas přestat brát politiky jako nedotknutelné modly a režiséry našich životů. Takoví nejsou. Jsou to jen tu lepší, tu horší správci svěřených úřadů. Pár let budou sloužit a pak zase půjdou někam jinam, píše ve svém komentáři ředitel redakce MF DNES Jiří Kubík.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To by bylo, abyste lidem, řediteli redakce Kubíku nenalil trochu optimismu v té rozkradené ale svobodné zemi.Takovou svobodu jakou si užívá Kožený a ti, kteří si na úkor většiny občanů pomohly k obrovskému majetku si většina z nás neužívá.

Už vůbec né těch 700tis.nezaměstnaných. Protože, kdyby ti četli Váš komentář poslali by Vás s ním k brdičkům.

0 0
možnosti

Pane Kubík, patřím do té skupiny rodičů co si pamatují. Kdyby nechtěli revoluci dětičky soudruhů z ÚV KSČ, tak nebyla. Dva roky před revolucí nám začalo Rudé právo cpát do hlavy Havla a jak funguje reklama již dnes dobře víme. Po revoluci to tím pádem byl jediný kandidát na presidenta, kterého znali díky Rudému Právu všichni občané tohoto státu. Celé to byla komedie o legalizaci nakradeného majetku soudruhy z KSČ. Tak nám tu nevěšte bulíky na nos.

0 3
možnosti

V ANO -Bude líp V

  at komunisté dělají propagandu a škodí sebevíc nic proti tomu nesvedou;-€

V ANO -Bude líp V

0 1
možnosti

I22v14o 45K11r46b26e92c

2. 1. 2014 22:37

V ANO - Bude líp V ... [>-] Kapitalismus si rozvracet nedáme [>-]

1 1
možnosti

mně přijde že za komunistů byli lepší lidi a přitom jich bla většina ve straně:-)

4 4
možnosti

samo, to byli andilci.... mam sve zkusenosti.... :-)

1 3
možnosti

Mě napadlo jiné srovnání.

26. listopadu 1989 se na Letné konala demostrace proti komunistickému režimu, které se zúčastnilo cca 500.000 lidí. Představme si čistě hypoteticky že bychom celý tento dav nacpali do stroje času a přenesli ho do roku 2013. A hlavně bychom ty lidi nechali ten rok 2013 CELÝ prožít . A po roce je opět vrátili na tu Letnou a zeptali se jich: chcete dále pokračovat v demonstraci?

Myslím že pod tribunou by zbylo asi tak 50.000 lidí, tj. 10% původního počtu.

A složení by bylo následující:                              

             

A. 20.000 antikomunistů a lidí kterým komunistický režim fakt ublížil. V žádném případě nepopírám že takoví lidé byli a nehodlám jakkoli komunistické zločiny omlouvat nebo bagatelizovat. B. 10.000 nenapravitelných optimistů a idealistů, kteří i v tom nejhorším vždy umí najít něco dobrého a mají obrovskou vnitřní sílu si ten pocit uhájit. C. 20.000 hochštaplerů, kariéristů a šíbrů, kteří jakoukoli změnu jakéhokoli režimu libovolným směrem dokáží využít ke svému materiálnímu nebo mocenskému vzestupu.                                                                            A co teď s tím, že. No hlavně bych byl rád aby všichni lidé s podobným názorem jako pan Kubík konečně pochopili, že ne všichni (troufám si říct že menšina) lidí, kteří kritizují současný systém jsou automaticky kryptokomunisté a příznivci bývalého režimu. Aby konečně se zamyslel za co lidé tenkrát vyšli do ulic. Chtěli změnu? Ano. Chtěli změnu k lepšímu? Ano. Ale určitě nechtěli aby i 25 let po Listopadu jim někdo musel opravovat nutkání vzdechnout po starém režimu jen výčtem jeho nedostatků. Já myslím, že kdyby v současnosti fungovalo v ČR vše jak si tehdy lidé přáli, tak by měli komunisté ve volbách maximálně 4%. Je to snad zásluha komunistů že mají v současnosti čtyřnásobně víc?

4 3
možnosti

Tak pan Kubík je za vytváření tohoto obrazu placený, takže ten asi "nepochopí"...

1 0
možnosti

Většina měla alespoň na něco a žilo se v klidu protože měli zaměstnání, rostlo národní cítění a jak to je dnes? 

Dnes má menšina lidu na všechno zbytek naopak a permanentní stres ... Dnes krade málo lidí ale hodně, kdežto předtím hodně lidí ale po málo.

Tak co se zlepšilo? Leda  tak můžeš si koupit cokoli, jet kamkoliv když na to máš... atd...

4 4
možnosti

ten zlatej komunizmus. ;-D

1 2
možnosti

Když srovnáváte cenu nájmu - započítáváte do toho i cenu úplatků a cenu dlouhého čekání na byt?

0 1
možnosti

Úplatek tehdy i dnes je jednorázovou akcí a předmětem srovnání není tehdejší ani dnešní bytová politika, ani např. co si koupí   bezdomovec nebo dlouhodobě  nezaměstnaný, neboť takové chudáky zplodil  až současný režim.

1 1
možnosti

Srovnávat nesrovnatelné. Nomenklatura byla především blbá. Byla blbá svojí podstatou. Nelze přece srovnávat život dělníka nebo inženýra za republiky první a třeba v šedesátých letech.Život za republiky první byl o mnoho skromnější  a bídy bylo daleko více. Ale třeba zase méně než v Rumunsku nebo v Polsku. Dnes nestojí studenoválečnická otázka, boje systémů. Jde o to ,aby ekonomika byla služebnicí lidskosti  a o žádný marxismus. V současné době je  velké množství našich občanů v debaklové aezvratné situaci,která se dá nazvat vyloučeností,nebo sociální smrtí. Ideologické cinty těmto lidem nepomohou.RvRv

2 2
možnosti

Statistika už byla tolikrát zesměšněna že bych se jí moc neoháněl.Vůbec mi třeba nesouhlasí srovnání průměrného platu a cen.I když ,pravda,žiju si snad o málo lépe než za komanče.Jenže na tom já sám pracuji už 40 let,takže co jsem si udělal za komanče,z toho a tak si žiju.Ovšem nemohu se srovnat s tím,když nemocné děcko čeká,spolu se svými rodiči,jestli národ sebere dost peněz na jeho záchranu.Jestli důchodkyně bude muset odejít z obecního bytu,protože na něj nebude mít aniž by padla hlady.A není jen toto.To,co komančové ukradli,se vždycky mohlo vrátit do chodu.Dneska se klausovci ukradené stěhuje do zahraničí a nikdo z nás ty hodnoty již neuvidí.A mohl bych tak pokračovat,jen si myslím,že je to k ničemu.Bohatý se bude vždycky dívat jiným směrem než chudý.Netuší,že s každým dalším chudým si vychovává dalšího potencionálního komanče,který jednou dude inventarizovat majetek jeho či jeho děcek.Hmm?:-)[>-]

5 3
možnosti

Za komančů jsme měli většinou podniky, ve kterých byla produktivita práce tak nízká, že bylo ekonomičtější je zavřít nebo všechny lidi vyhodit a začít znovu se čtvrtinou zaměstnanců

3 3
možnosti