Diskuze

Kypr těží ze svatební turistiky, nehledí na náboženské rozdíly

Mladi snoubenci z Libanonu a Izraele stále častěji uzavírají sňatek na Kypru. Obzvlášť v případě, že vyznávají různá náboženství, protože ani jedna z těchto dvou zemí nepovoluje civilní sňatek. Kypr však takovou možnost poskytuje, díky čemuž si podle agentury AFP vysloužil přezdívku "Ostrov lásky".
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Nechápu jak si může vzít křesťan muslimku a naopak....

Vždyť jejich pohled na celý svět a svůj vlasní život musejí být zákonitě zcela odlišné.....

na tom civilní sňatek na Kypru (či kdekoli jinde) nemůže nic změnit a ani nezmění....!

0 0
možnosti
Foto

Záleží, kde budou společně žít. V Izraeli té muslimce nikdo ubližovat nebude, je jich tam hodně. A už vůbec ne, když odloží hidžáb nebo burku. V muslimských zemích by rodina byla ohrožena kvůli manželovi.  I v českých zemích bývalo ještě za Masaryka v tomto ohledu dusno. Církev katolická odmítala například děti ze smíšených manželství pokřtít, jmenovala je parchanti. Tolerance se i u nás rodila velmi bolestně a pomalu.

Tady v Německu je dnes takových odpadlých muslimek mnoho, nenosí nic nápadného na hlavě, považoval byste je za Italky nebo Francouzky. Ale rodiny některých z nich to nedokážou strávit- občas se v novinách píše o dívce, zavražděné 40 ranami nožem, které jí uštědřil vlastní otec nebo nahecovaný bratr.

Je to otázka času- pokud se podaří imigraci omezit, zamezit excesům, pak za dvě- tři generace budou normální Němci mít muslimská příjmení po pradědečkovi a nikoho to nevzruší. Momentálně však je Německo v krizi.EU

1 0
možnosti

Cituji z clanku."V nasi zemi (Izrael) je nedostatek moznosti".Lepe receno, existuje tam diskriminace.

0 0
možnosti