Diskuze

Logo Občanského fóra vzniklo jako vtip. A rozjelo autorovi kariéru

Příběhů svázaných se sametovou revolucí jsou tisíce. Jedním z těch méně známých je o vzniku usměvavého loga Občanského fóra. Příběh jeho autora, grafika Pavla Šťastného, začal v noci na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AW

co oslavujete smaily je ukradeny takze o zadne orginalite neni ,ozne mluvit.

0 0
možnosti
Foto

Hošánkové, kdo nezažil socialistický ráj v plném rozkvětu, tak neví o čem to v listopadu 1989 bylo!!

0 0
možnosti
ZB

17. listopad bychom měli slavit hned dvakrát. Zatím jej slaví hlavně škoditelé státu - Klaus, Nečas, Bém a další. Ti by dnes měli být v nápravném zařízení a Česko by pak mělo mít prosperitu. V roce 1989 jsem opravdu věřil, že budeme směřovat k demokracii a prosperitě, podobné jako v Zemích Německa, Švýcarska a dalších. Prozatím jsem na úrovni banánových zemí, velkou zásluhu na tom ovšem máme my všichni. Necháme si všechno líbit, volíme stále ty stejné prokorupčnické strany.

2 0
možnosti
KD

Já myslím, že na rozděleném Némecku je jasně vidět, jak co fungovalo. Západní část prosperovala, zatímco východní byla stejně zubožena jako náš stát. I za vydatné pomoci po spojení přetrvává poškozená mentalita a ekonomika a bude to trvat ještě dlouho než se rozdíly zbrousí. U nás ani žádnou pomoc nemáme, takže to vše bude trvat ještě déle. Budiž nám to varování před opětovnou volbou komunistů kdykoliv v budoucnosti.

4 3
možnosti
PS

P83e45t34r 89S87c86h32ö97n

17. 11. 2013 16:36

A to logo OF do toho zapadá jak? :-O

1 0
možnosti
VP

Neni co slavit, být na co hrdý! Hnus. Nikde se lidé neradují a logicky by jako měli. Vždyť dneska je výročí dne, co přinesl všem vysněnou svobodu a blaho. Měl by to být jeden z nejvýznamnějších dnů...Že tomu tak není? No v hypermarketech je spousta slevových akcí, tak asi dali přednost jim. Taková je realita.

1 0
možnosti
PJ

Protože rozhodně není co slavit...

2 2
možnosti
PJ

Tenhle dědula byl studentem v období sametového puče? To zírám...

1 2
možnosti
PW

P55e32t65r 38W84o55l66f

17. 11. 2013 12:53

V listopadu 89 se nikdo nezabýval otázkou, kudy a jak dál. Před očima byl příklad Západu. Snilo se o tržní ekonomice bez přívlastků. Pro běžné lidi byl lákavý příslib, že za 7 let budeme žít jako v Rakousku. Dnes nic z toho neplatí. Kapitalismus jako světlý zítřek přestal oslovovat. Největší rozdíl mezi dnešními nespokojenými a protestujícími před 23 lety, ale spočívá v tom, že tehdy nikdo, kromě opravdových disidentů, neměl strach o živobytí. Dnes ANO.

4 2
možnosti
VP

Naprosto přesně napsané. Tak to tehdy bylo! Pamatujete? "Za Komárka koruna jak marka."...:-/

0 0
možnosti
Foto

Za socializmu se na vysokou čkolu dostali jenom ti, kteří byli kádrově prověření. Já jsem se napžíklad na vysokou nedostal a musel jsem ji dělat dálkově. Ti studenti byli buďto z komunistických rodin, anebo byli sami komunisty anebo svazáci.. Nechce se mi věřit tomu, že ten studentský průvod byl zaměřený proti socializmu, který jim umožnil zdarma studovat.

Ti, co byli proti režimu (vyhození komunisté i Havel) byli v té době mimo Prahu a vůbec to nečekali. Strana a vláda potřebovala rozdmýchat boj proti režimu a tak poslali na studenty policii. Kdyby nebylo toho, průvod by skončil bez problémů, Ale strana a vláda už nechtěla vládnout, protože se celý systém hospodářsky rozsypal. Zastánci socializmu s lidskou tváří se chopili moci a nastolili tržní ekonomiku. Komunistická sněmovna jednohlasně zvolila za prezidenta Havla, vláda se prakticky nezměnila, jenom dosavadní předseda byl nahrazen jeho zástupcem Čalfou a do vlády se dostal snad jediný nekomunista V.Klaus, protože ho tam protlačil Havel na přímluvu matky Mlynáře mladšího, o kterého se Klausovi po dobu, když jeho otec (Mlynář starší) byl ve Vídni starali.

Toho převratu využili bývalí komunisté a veksláci k rozsáhlým loupeřím. Měli znalosti a povahu na to kradení. Takový Dlouhý má ještě tu drzost kandidovat na prezidenta.

4 8
možnosti

Máte pravdu pane Tomášek, studentský průvod, ani pozdější manifestace nebyly fakticky namířeny proti socialismu, ale byla požadována změna politického systému. Většina lidí si představovala, že jí zůstanou "výhody" socialismu: stálé zaměstnání, možnost odjíždět na chatu již ve čtvrtek večer, zdarma lékařská péče, zdarma školství, plné restaurace již dopoledne, neznalost co je žebrání, bída, nezaměstnanost, atd. a k tomu  přibydou možnosti demokracie a to hlavně možnost beztrestně říkat co chci, zásobené obchody zbožím ze západu, možnost jezdit na západ.  Dopadlo to tak, že nám zůstali jen výdobytky demokracie: plné obchody věcí z Polska a z Číny, prázdné restaurace, možnost říkat si co chceme, i když to nikoho nezajímá, možnost jezdit do ciziny, pokud na to máme, strach ze ztráty zaměstnání atd.

3 1
možnosti
VP

Karel Kryl - Demokracie    ....víc není třeba psát!

0 0
možnosti
JK

J17a85n 90K53ř28í42ž

17. 11. 2013 11:50

Jsem šťasten,že jsem se to dozvěděl!

Od teďka(11:51hodin)nabyl můj život jiných dimenzí!;-D

1 0
možnosti