Diskuze

Pusťme Íránce na Facebook, navrhuje ministr. Cenzura je prý k ničemu

Obyvatelé Íránu by se brzy mohli dostat legálně na sociální sítě. Myšlenku uvolnění přísné cenzury internetu podporuje íránský ministr kultury Ali Džannatí. Odvážná slova zazněla z úst vládního představitele jen dva měsíce poté, co úřady na dva dny "omylem" zpřístupnily Íráncům Facebook i Twitter.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pan ministr by si měl projít parkovišě v okolí hor po setmění, mladých lidí je tam až až.. VV:-)

Kdo někdy v Iránu poslední dobou byl tak ví že to tam hrozně připomíná předrevoluční období u nás. Všechno je zakázané ale všichni na to kašlou a nebo to dělají právě proto že je to zakázané.

Takže se možná po dlouhé době dočkáme toho že se Irán dostane tam kam byl než se do něj v r. 1954 začla srát CIA a SIS s jejich Reza Shah Pahlavi... (kuli znárodnění ropného průmyslu překvapivě...)

Dle mého pěkný příklad toho jak může skončit vývoz demokracie za účelem získání strategických surovin..

0 0
možnosti

Tak jestli tuhle zemi trápí už jen takové věci jako přístup na FB, tak má nejspíš všechny problémy vyřešeny. Jestli se chce někdo dobrovolně předvádět ve svazcích STB které se dnes jmenují FB, tak proč jim v tom bránit?

0 0
možnosti

No bať. Musí na to jít chytře, a místo zakazování sítě naopak monitorovat. Při zákazu o podvratných živlech neví, ale jakmile se začnou rozepisovat na facebooku, hned tajná policie ví, koho má sledovat, vyzvednout a zavřít.

1 0
možnosti

Pokud je tzv. "podvratných živlů" většina národa, tak se tajná policie může jít klouzat!  

Samozřejmě že je pak pro ně lepší radši típnout média úplně

a vše korigovat "pro blaho pracujícího lidu" v rámci vlády jedné strany.

.. S tím popouštěním svobody "tak trochu" či "napůl" jsou bohaté zkušenosti. 

U nás to popouštění otěží r. '68 típli sami Rusáci.. dobře věděli, že napůl by se to nedobrovolné budování komunismu neudrželo... a pak by byli na řadě oni.

Nakonec to ale stejně ani totalitní bolševici neukočírovali...   Sice Íránci jsou ještě více pozadu, čerpat z historie něco o svobodě, toleranci a zodpovědnosti asi moc nemůžou.. podléhají kdejakému "prorokovi" až to děsí.. ale co je moc, to je asi příliš i pro ně..  A povolí se jim internet a už to pojede..:-) A to bude pak chaos a nestabilita .. a keců o nějaké "režii CIA" .. ;-D;-D;-D

1 0
možnosti

Sociální síť je úžasný motor změn. Pro autoritativní režimy je hrozbou číslo jedna, proto jsou tyto sítě tak pod kontrolou, ovšem nebude to navěky. Je čím dál složitější je kontrolovat a cenzorovat. Kdo opravdu chce, cestu si najde.

3 0
možnosti

a stejně tak mohou být i prostředkem cizí propagandy

1 0
možnosti